V Jihlavě naše bodová série bohužel skončila
Proti jihlavské Dukle se ukázalo, že tohle není soupeř, proti kterému se nám výsledkově na jeho domovském ledě daří. I přes dobrý výkon nakonec rysi odjíždí z Vysočiny bez bodu.
28.kolo, středa 6.12.2023, ZS Pelhřimov
4:1
1:0, 1:1, 2:0
HC Dukla Jihlava

A. Beran - Bilčík, Ozols, Dundáček, Chvátal, D. Kolář, Dvořák, Vala - Čachotský, D. Bartoš, Cachnín - Harkabus, T. Havránek, Jelínek - Štefančík, Kuprijanov, Burkov - Krajč, Pořízek, V. Brož. Trenér: Viktor Ujčík.

Mokry - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola - Cedzo, Haas, Svačina - Doktor, Marosz, Martynek - Ramik, Šuhaj, Z. Sedlák - Geidl, R. Veselý, Macháček - Toman. Trenér: Martin Hrnčár.

12. D. Bartoš (V. Brož, Čachotský), 40. Čachotský, 43. V. Brož (Krajč), 58. Čachotský
33. Martynek (Doktor, Marosz)
Vyloučení: 5:2
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 34:34 (9:14, 17:7, 8:13)
Zblokované střely: 6:6
Hity: 5:6
Vhazování: 40:35
Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Jindra, Komínek
Diváci: 223

Karel Nekvasil (asistent trenéra HC Dukla Jihlava): Kdybych to shrnul do tří věcí, tak náš gólman předvedl perfektní výkon, z naší strany perfektní oslabení. Na těchto třech bodech nás pouze štve, jak jsme to odehráli z defenzivního hlediska, protože soupeř měl v první i druhé třetině spoustu brejků, samostatné nájezdy nebo dva na jednoho. Patnáct vteřin do konce první třetiny soupeř jede tři na dva, když si chceme dávat super přihrávku na modré a ztratíme to. Vítězství jde dnes za naším gólmanem. Nemůžeme klukům upřít bojovnost, kdy jsme si za výhrou šli. Ale bylo tam spoustu individuálních a systémových chyb, nemůže na nás být tolik přečíslení, abychom jen doufali, že to gólman chytí. Do dalších zápasů určitě musíme zlepšit tyto věci z pohledu obrany. Jsme rádi, že jsme dali čtyři góly, jeden z přesilovky a jeden z oslabení. Jsme za to samozřejmě rádi, ale musíme se pořád zlepšovat. Frýdek-Místek se teď hodně zvedl a rozhodně půjde tabulkou nahoru, my jsme rádi za tři body, bez ohledu na to, kde se v tabulce nyní Frýdek nachází.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Výsledek jsme si samozřejmě představovali úplně jinak. Po třech vítězných zápasech jsme byli na vlně a jeli jsme proti Jihlavě bodovat. Myslím, že ten zápas rozhodly tři věci: výborný výkon soupeřova brankáře, který pochytal vše, co viděl i neviděl, když už nemohl, tak ho to trefilo. Poté naše neefektivní přesilové hry, kdy jsme nevyužili naší největší zbraň, a hrubé individuální chyby, ztráty puků, kdy jsme nabízeli soupeřovi šance a on je trestal. Z naší strany mi chyběla mnohem větší emoce, jít si za tím vítězstvím, soupeř na tom byl z emocionální stránky mnohem lépe nastavený, což rozhodlo zápas.

Rysi vyjeli na dalekou cestu do Pelhřimova, kde má svůj domovský stánek jihlavská Dukla, povzbuzeni svou sérií pěti utkání v řadě, ve kterých bodovali. Úvodní dvacetiminutovku jsme nezahráli vůbec špatně, o tom, že Jihlavští tuto část zápasu vyhrají jednobrankovým rozdílem rozhodl gól v oslabení. Už v 7. minutě dostal krásnou přihrávku do úniku Rostislav Martynek, který zkusil při zakončení blafák do bekhendové strany, na gólmana Berana si náš zkušený forvard ale nepřišel. Vzápětí se ve výborné pozici octil Haas, ani jemu nebylo dopřáno otevřít skóre zápasu. To se podařilo nakonec domácím, kteří po pouhých šestnácti vteřinách dokázali potrestat vyloučení mladého Cedza. Čachotský našel před naší bránou volného Brože, od kterého se černý touš odrazil ke zcela volnému Davidu Bartošovi a ten našel skulinku kolem Mokreho vyrážečky - 1:0. Blízko vyrovnání byl náš celek šest minut před první sirénou, kdy Haas vrátil puk ke Svačinovi, domácí brankář ale dokázal srazit své betony rychle k sobě. V polovině 17. minuty pak u nás stálo velké štěstí. Dukla podnikla rychlý výpad do našeho útočného pásma a od Kowalczyka, který se snažil svou holí zabránit přihrávce, šel puk do břevna Mokreho brány. I když rysi svého soupeře jasně přestříleli, do šaten se šlo k prvnímu odpočinku za stavu 1:0 pro Jihlavu.

Rysi do druhé třetiny doslova vletěli po hlavě. Domácí brankář si se zakončením Svačiny a následně i Cedza dokázal poradit. Výborný výkon hostů se nakonec přeci jen podařilo přetavit ve vyrovnávací branku. Po rychlé akci hostů našel Doktor na levé straně Rostislava Martynka a ten střelou nad pravý beton srovnal skóre na 1:1. Dukla pak v závěru třetiny ožila. V druhé přesilové hře se po přihrávce Čachotského ocitil v dobré příležitosti Bartoš, kterého však Mokry ještě vychytal. V čase 39:05 už to však bylo přeci jen 2:1. Hosté u pravého mantinelu vyrobili hrubici, kdy si nechali ujet nejproduktivnějšího hráče Jihlavy Tomáše Čachotského, který si křižnou ranou připsal do svých osobních statistik 279 gól za Jihlavu.

Jihlavští zaveleli k výhře v na začátku 43. minuty, kdy střelu Krajče vyrazil Mokry pouze před sebe a sjíždějící Vítězslav Brož dopravil puk do prázdné branky - 3:1. Rozhodnuto mohlo být v 54. minuty, kdy dostal nabito Harkabus. Proti němu však byl gólman rysů. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby byl domácím vyloučen za podrážení jihlavský obránce Dvořák. V následné přesilovce zkusili rysi i hru bez brankáře, jenže jsme o puk přišli a v čase 57:35 pečetil výhru domácího celku Tomáš Čachotský - 4:1.

* První třetiny jsou pro další vývoj střetnutí velice důležité. A právě v úvodní dvacetiminutovce rysi neprohráli 7 utkání v řadě (bilance je 5-2-0 8:2). Bohužel v Pelhřimově se tato naše úspěšná série již přerušila.

* Rysům se v posledních zápasech daří ale také i v prostřední pasáži zápasů, kde jsme neprohráli dokonce už 9 zápasů v řadě (bilance je 2-7-0 6:4).

* Na ledě jihlavské Dukly jsme v první lize odehráli již 16 utkání, ale za tři body jsme tam bodovat ještě nedokázali.

* Své 60té jubilejní prvoligové utkání za rysy odehrál na Vysočině obránce Štěpán Havránek.

* Osobní bilance jihlavského barda Tomáše Čachotského proti frýdecko-místeckému celku je doslova famózní. Tento borec nám už dokázal vstřelit 15 branek a na dalších 19 ještě přihrál. "Čachy" je tak naší malou noční můrou.

Další prvoligové utkání sehrají rysi na vlastním ledě. V rámci speciálního sobotního rodinného utkání budeme v hale Polárka hostit B tým extraligových Pardubic a děti do 15 let obdrží BURGER ZDARMA od partnera akce Burger King Česká republika. Tento duel bude rovněž i charitativní, kdy frýdecko-místecký klub bude pomáhat malému Šimonkovi. Více se můžete dočíst v článku, který jsme na našem webu již vydali (odkaz ZDE).

Generálním partnerem utkání je obchodní centrum FRÝDA. Dalšími partnery jsou Nadační fond Nezávodím-Pomáhám, Burger King, Agentura Better a Kilpi.