Deváťáci porazili lídra soutěže
Mládežnický hokej
V lize 9. tříd patří HC Frýdek-Místek spolu s Havířovem a Přerovem mezi top trojku, která si hýčká vidinu souboje o postup do extraligy s posledním celkem této soutěže. Zatím k tomu má nejblíž Havířov, z jehož náskoku na čele naši deváťáci v neděli na vlastním ledě malinko ukrojili.

HC F-M – HC AZ Havířov 2010 4:3 (2:2, 1:0, 0:1) (P, SN)

Hosté se ujali vedení v přesilovce a v osmé minutě už vedli 0:2. Štěpán Lenczowski ale ještě do konce první třetiny dvěma góly srovnal a ve druhé třetině, rozbité několika vyloučeními, jsme se zásluhou Jiřího Dostála dostali dokonce do vedení, a to ještě v oslabení. Z průběhu hry bylo ale jasné, že udržet výsledek bude velmi těžké. Hostům se nakonec skutečně podařilo pět minut před koncem srovnat a šlo se do prodloužení, kde gól nepadl, takže o výsledku rozhodovaly samostatné nájezdy. Ten rozhodující si připsal na naší straně Michal Poloch.

„Michal Poloch bravurně proměnil a rozhodl, i když předtím se ve hře dostal do nájezdu, ze kterého se mu skórovat nepovedlo, takže to pro něj bylo psychicky náročné. Jinak za stavu 0:2 bylo velice těžké srovnat s nimi krok a udržet morálku, že to ještě není ztracené, protože Havířov je pro nás největším soupeřem. Ale pořád jsme věřili, šli si za tím, všichni táhli za jeden provaz a nakonec to vyšlo,“ potěšilo trenéra Filipa Indrsta semknutí týmu.

Bodovali: Doupal 0+3, Lenczowski 2+0, Dostál 1+1, Poloch 1+0.