Sedmáci se honili za kanadskými body
Mládežnický hokej
Sedmáci v sobotu v Polárce přivítali Kopřivnici, která dostává zdaleka nejvíce gólů ze všech účastníků Ligy starších žáků, a tak trenéři museli ze začátku umravňovat herní projev svých svěřenců, kteří měli tendenci až příliš individuálně se honit za kanadskými bodíky. Nakonec nabádání ke kolektivnějšímu pojetí, které je ve výsledku přínosné pro všechny, nejlépe vyslyšeli v prostřední části, kdy vstřelili dvanáct gólů. Konečný výsledek se zastavil na skóre 23:1.

HC F-M – HC Kopřivnice 23:1 (4:1, 12:0, 7:0)

„Je pravda, že na začátku si všichni chtěli dát gól, protože předtím jsme jich Kopřivnici nasázeli 28, takže to měli v hlavách a nevypadalo to herně vůbec hezky. Pak si začali nahrávat a začalo to mít nějaké parametry, přišly i pěkné akce, s nimiž body naskakovaly všem a skoro všichni si dali i ten gól. Pro nás je důležitější, že marodi se postupně vracejí, tak snad po týdnu hlavně nelehnou znovu, protože trénovat třeba v jedenácti lidech není úplně ideál,“ zhodnotil zápas, v němž měl k dispozici jen pět obránců a šest útočníků, trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Budínský 5+5, Daniel Marek 4+5, David Marek 3+5, Bobok 3+3, Kulfa 3+1, Ostárek 2+2, Tobola 1+3, Očvay 1+2, Fojtíková 1+1.