Na úvod nadstavby výživný zápas s Třincem
Osmáci se v nadstavbě Ligy starších žáků střetnou s Vítkovicemi, Zlínem, Valašským hokejovým klubem, Olomoucí a Třincem. První zápas s posledně jmenovaným už mají za sebou a museli k němu vyjet na soupeřův led. V kvalitním zápase výsledkově nestačili, i když se ujali vedení a i po obratu dokázali dvakrát dát kontaktní gól, a odvezli si porážku 3:6. Srážely je zejména bleskové odpovědi Třineckých na změnu skóre, když se jim hned ve dvou případech podařilo reagovat brankou ještě v téže minutě.

HC Oceláři Třinec – HC F-M 6:3 (0:0, 4:2, 2:1)

„Diváci čekali dobrý hokej a také ho dostali. První třetina byla plná urputných bojů a osobních soubojů. Dařilo se nám také dostávat do dobrých střeleckých pozic, ale bohužel jsme své šance neproměnili,“ litoval vedoucí týmu Jan Česlar. Do samostatného úniku se uvolnil Kandrak a Kowalczyk, ale gólman domácích byl proti střelám dobře postaven. Třinečtí také měli své šance, ale stejně jako my je neproměnili.

Druhá třetina byla gólově plodnější. Nám se podařilo využít tlaku krátce po uplynulé přesilové hře, kdy se prosadil Kandrak. Ovšem za půl minuty bylo srovnáno. Třineckým pak vyšly další dvě střely z mezikruží a odskočili na 3:1. Naši kluci se znovu přiblížili díky Grygarovi, který z brankové čáry z nulového úhlu prostřelil gólmana. „Kluci cítili šanci a šlapali jako hodinky. Měli jsme v soupeřově obranném pásmu tlak, ale nedokázali jsme své šance proměňovat. Necelou minutu do konce třetiny nás Třinec zavřel v našem obranném pásmu. I když jsme několikrát měli kotouč na svých hokejkách, nedokázali jsme puk vyhodit z pásma a Třinec nás za to potrestal. Do šaten se šlo za stavu 4:2,“ přiblížil průběh Jan Česlar s tím, že o pauze v šatně trenér nabádal hráče k větší spolupráci a využití beků.

Nástup do třetí třetiny byl opět z obou stran vyhrocený, dohrávaly se osobní souboje a hokej měl náboj. Nám se podařilo právě zásluhou zmiňované větší spolupráce skórovat, když obránce Bača propálil z modré třineckého gólmana. Ovšem naše nedůslednosti Třinečtí ještě dvakrát potrestali, a tak bylo konečné skóre 6:3.

Trenér Tomáš Snášel: „První třetina byla z naší strany velice dobře odehraná. Byli jsme kompaktní jak do útoku, tak i do obrany. Čistili jsme náš předbrankový prostor a gólman na střely domácích viděl, ale stejně tomu bylo u třineckých hráčů. Druhá třetina byla trochu odlišná. Skórovali jsem jako první, ale ztráta koncentrace a prohrané osobní souboje nás trápily. Není možné po vstřelené brance polevit v koncentraci, musíme hrát dál, a ještě zvýšit obrátky, a to se nám nepodařilo. Také nás trápila produktivita v přesilových hrách, ty musíme zlepšit. Třikrát jsme se i my dostali do oslabení, a dokonce jednou do oslabení tří proti pěti. To se nám povedlo ubránit. Třetí třetina byla vyrovnaná, na klucích bylo vidět, že chtějí s výsledkem pohnout. Dali jsme kontaktní gól na 4:3, ovšem opět okamžitě po našem vstřeleném gólu nás Třinec potrestal, dokonce dvakrát. Sice jsme prohráli, ale musím kluky pochválit za výkon, bojovali. Procházíme hráčskou obměnou na postech a tohle byla u některých premiéra. Taky je na místě, abych domácí pochválil za předvedenou hru.“

Bodovali: Kandrak 1+1, Grygar 1+1, Bača 1+0, Kowalczyk 0+1, Špiřík 0+1.