Rysi poráží Sokolov a bodují popáté v řadě
Hokejisté Frýdku-Místku vstoupili do třetí čtvrtiny základní části vítězstvím, když na domácím ledě porazili Sokolov rozdílem tří branek.
27.kolo, sobota 2.12.2023, Hala Polárka
5:2
1:0, 1:1, 3:1

Švančara - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský - Cedzo, Haas, Svačina - R. Toman, Marosz, Martynek - Ramik, Šuhaj, Z. Sedlák - Geidl, R. Veselý, Macháček. Trenér: Martin Hrnčár.

HC Baník Sokolov

Hamalčík - M. Rohan, Tureček, Rulík, Weinhold, Mlčák, Klejna - O. Procházka, Kružík, Kverka - Tomeček, Vracovský, Vrdlovec - Csamango, Křemen, Osmík - V. Adamec, Kysela, T. Rohan - D. Novotný. Trenér: Tomáš Mariška.

13. Z. Sedlák, 36. Haas (Marosz, Svačina), 42. D. Kowalczyk (Marosz, Svačina), 53. Z. Sedlák (Šuhaj), 57. D. Kowalczyk (Marosz, Martynek)
32. Vracovský (Tomeček, Weinhold), 51. Kružík
Vyloučení: 4:5
Využití: 2:1
Střely na branku: 40:33 (10:12, 15:14, 15:7)
Zblokované střely: 12:8
Vhazování: 42:39
Rozhodčí: Skopal, Grygera - Veselý, Tvrdý
Diváci: 683

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Nepříjemný byl hlavně samotný začátek, a to z toho důvodu, že se příjezd hostů dosti zpozdil. Samozřejmě, že to byl problém i pro ně samotný, ale když jste nastaveni na nějaký čas a pak máte být soustředěni na zápas až o hodinu a půl později, není to ideální. Nakonec jsme to zvládli, i když ta první třetina byla přeci jen trochu tím čekáním ovlivněna. Začátek jsme moc nechytili. Soupeř neměl naopak co ztratit, takže hrál lépe než my. Po těch deseti minutách jsme se ustálili, pak to už bylo z naší strany lepší. Za konečný výsledek pět dva jsme samozřejmě rádi. Hlavně, že jsme nemuseli bojovat o ten jednobrankový náskok. Rozhodlo se v přesilovkách pět na tři. To jsou pasáže, že když je nepotrestáte, tak máte pak problém. My je naštěstí dokázali zvládnout, což bylo nejen super, ale pomohlo nám to také i k tomu konečnému výsledku. Chtěli bychom rovněž poděkovat i klukům, že k té druhé části střetnutí přistoupili přesně tak, jak měli.

Tomáš Mariška (trenér HC Baník Sokolov): Máme za sebou hodně náročný a hlavně dlouhý den. Měli jsme trochu obavu z počátku zápasu, ale hráči k tomu přistoupili velice dobře. Byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem a možná měli i více brankových příležitostí. Bohužel jsme po jedné ztrátě dali domácím šanci na to, aby šli do vedení. Ale ani to nás nepoložilo. Ve druhé třetině jsme si vytvořili velký tlak, podařilo se nám vyrovnat, ale dále jsme nebyli produktivní. Tam jsme si ten zápas měli vzít na naší stranu. Šance jsme na to měli, bohužel produktivita nebyla silná. Třetinu jsme pak zakončili zbytečným oslabením ve třech, to samé se pak zopakovalo ve třetí třetině. Tam domácí rozhodli utkání. Podle mě ten konečný výsledek neodpovídá tomu průběhu, ale dnes se nám prostě sešlo spoustu věcí, které nešly úplně našim směrem. Klukům ale děkuji, že ten náročný zápas zvládli a rvali jsme se až do samého závěru.

Duel 27. kola Chance ligy mezi domácími rysy a hosty ze Sokolova začalo z důvodu kalamitního stavu na silnicích se zpožděním. Místo startu v 17.00 hodin se utkání odstartovalo až o hodinu a půl později.

Vstup do druhé poloviny základní části se vydařil lépe domácím hokejistům, kteří šli do vedení v úvodu 13. minuty. Ramik se snažil v útočném pásmu prodrat přes dva hráče Baníku, odražený puk se následně dostal ke Zdeňku Sedlákovi a ten trefil přesně levý kout hostující branky - 1:0. O tři minuty později mohlo být na domácí straně ještě veseleji. V přesilové hře přihrál Svačina do jízdy Ramikovi a ten pálil pouze do tyče. V 18. minutě mohlo být v Polárce srovnáno. Rysi totiž pustili do úniku Novotného, kterýmu se naštěstí blafák do bekhendu nepovedl.

Druhou část zápasu začali Západočeši velkou šancí Vracovského, gólman Švančara si dokázal nadále udržet čisté konto. Sokolovští hokejisté museli být ve druhé dvacetiminutovce z našeho brankáře hodně špatní, vždyť Švanči zneškodnil hostům několik tutovek, jako například únik Kružíka. Štěstí nás opustilo v polovině základní hrací doby, když na trestné lavici pobýval Haman a hosté nabídnutou výhodou nepohrdli. V čase 31:13 dostal od Tomečka přihrávku Tomáš Vracovský, který přeci jen našel skulinku za domácím brankářem - 1:1. Vysvobození z tlaku soupeře nám přinesla dvojnásobná přesilová hra, kterou nám Západočeši nabídli ve 35. minutě. Následnou spolupráci Svačiny s Maroszem zakončil přesně Oskar Haas, pro kterého to tak byla šestá branka v sezoně - 2:1.

Sokolovští svůj výkon na severu Moravy degradovali svou nedisciplinovaností, když v úvodu třetí třetiny podruhé v zápase nabídli rysům přesilovou hru pěti proti třem. Tu sice ještě domácí nepotrestali, jakmile ale začal běžet trest Křemenovi, udeřili frýdecko-místečtí hráči potřetí v tomto střetnutí. To přesně pálil od modré čáry obránce Daniel Kowalczyk - 3:1. V 51. minutě jsme za naší bránou vyrobili chybičku, za kterou nás ranou k tyči trestal Daniel Kružík - 3:2. To nás naštěstí nemuselo až tak mrzet. O dvě minuty později se k odraženému puku dostal Zdeněk Sedlák, který obkroužil hostující branku a ze strany pak prostřelil gólmana Hamalčíka - 4:2. O tom, že si rysi připíší třetí vítězství v řadě rozhodla 57. minuta a krásné zakončení Daniela Kowalczyka, který křižnou ranou nedal sokolovskému brankáři šanci - 5:2.

V letošní sezoně to bude podruhé, co se v rámci Chance ligy vydáme do Pelhřimova, kde má svůj domovský stánek tým jihlavské Dukly. Právě proti dvanáctinásobnému mistru Československa se postaví rysi ve středu 6. prosince. Začátek utkání je naplánován na 17:30 hodin.