FANDÍM-POMÁHÁM: Proti Pardubicím budeme pomáhat malému Šimonkovi
Novinky
Tímto bychom chtěli všechny hokejové fanoušky pozvat na charitativní utkání, ve kterém rysi budou hrát proti Pardubicím. Společně s Nadačním fondem Nezávodím-Pomáhám budeme v rámci tohoto střetnutí chtít pomoci malému Šimonovi. Pomůžeš s námi?

Nebudeme si namlouvat, že každý z nás milujeme vítězství, toužíme po úspěchu a z toho všeho se pak umíme i patřičně radovat. Ať už sám, nebo pěkně společně v kolektivu. Jde však stále a jen o sport. Hokejový klub HC Frýdek-Místek je už po několik let aktivní také na poli charity a pomoci druhým. I nyní bychom chtěli frýdecko-místecké fanoušky seznámit s akcí, kterou chystáme na sobotu 9. prosince, tedy den, kdy budeme v domácí hale Polárka hostit HC Dynamo Pardubice B.

FANDÍM-POMÁHÁM

Společně s Nadačním fondem Nezávodím-Pomáhám budeme chtít v rámci charitativního utkání pomoci malému Šimonkovi. O spolupráci s tímto nadačním fondem, kde se jeho ambasadorem stal kapitán rysů Jan Výtisk, jsme fanoušky informovali v článku ZDE. Honza se bude snažit získat finance i ze strany frýdecko-místecké kabiny, která by tímto podpořila nemocného chlapce.

Facebooková stránka: Krok za Šimonka


Dobrý den, milí hokejoví fanoušci.

Rád bych se vám představil. Jmenuji se Šimon Hanzelka a narodil jsem se 30. července 2019 se vzácnou metabolickou nemocí Lesch Nyhanovým syndromem. Pro mé rodiče to byl obrovský šok, ale tak, jak já bojuji s touto nemocí každý den a nevzdávám se, tak i rodiče pro mě hledají po celém světě účinnou léčbu a snaží se mě život zkvalitnit, jak jen se dá.

Tato nemoc mě znemožňuje normální pohyb a bez speciálních pomůcek jako je robotické chodítko, speciální kočárek Benecykl a chodítko Mustang se bohužel neobejdu.

Ve svých 4 letech nedokážu sám sedět, sám se najíst ani napít a bohužel ani krůček nedokážu udělat bez speciálních pomůcek, které pro mě rodiče museli pořídit, abych se alespoň nějakým způsobem mohl na svět podívat i jinak, než jen v leže.

Jezdím s rodiči 3x týdně na neurorehabilitace Pokrok v Ostravě a co 3 týdny do Prahy na čínskou medicínu, na kontroly do metabolické ambulance v Praze a 1x ročně na setkání s ostatními dětmi s LND a lékaři, kteří mě vyšetří. Je to však až v italském Janově. Vlakem je to pro mě nepředstavitelné, jelikož je to daleká cesta a letadlo bych ještě nesnesl. Bohužel je to kolikrát i na dva dny a nevydržím celou dobu v kočárku, a tak se je třeba postavit i na nožky. Proto vždy rodiče zvažují, co s sebou na cestu vzít a co nechat doma.

Co je pro mne a pro mé rodiče taktéž moc důležité, je zajištění mé osobní asistentky, aby mohli zabezpečit chod rodiny. Bohužel je tato služba dosti nákladná, a tak bychom výtěžek z veřejné sbírky použili na úhradu osobní asistence (jen pro představu při 8 hodinové službě 5x v týdnu celý měsíc je to skoro 20 000 Kč).

Poděkovat Vám mohu ne slovy, protože nemluvím, ale oči a úsměv dokáže kolikrát říci daleko více. 

Děkuji Vám i za mé rodiče. ❤️

S přáním krásných dnů a obrovským poděkováním od srdíčka. Velký malý bojovník, který se nevzdává.

Šimonek ❤️

 

CHARITATIVNÍ SOUTĚŽ V HÁZENÍ PĚNOVÝMI PUKY!

Jak Šimonkovi pomoci přímo v hale? Během již výše zmíněného utkání proběhne divácká charitativní soutěž, která v Chance lize ještě nikdy nebyla! Fanoušci budou házet pěnovými puky a snažit se trefit středový bod v kruhu ve středním pásmu ledové plochy (pro vaší představu, jak to bude vypadat, koukněte na níže uvedené video). 

K dispozici budeme mít pro vás připraveno 300 puků, takže si diváci budou moci zakoupit klidně i větší množství puků. Tím se nejen zvýší vaše šance na výhru, ale, a o to nám půjde především, nákupem pomůžete nemocnému dítěti. Puk, který bude nejblíže středovému kruhu, totiž vyhrává BRÝLE PRO VIRTUÁLNÍ REALITU OCULUS QUEST 2, které pro tento charitativní den věnovalo obchodní centrum Frýda.
 
 
Šimonkovi můžete přispět také prostřednictvím webu: https://www.darujme.cz/projekt/1208845
 

BONUS: DĚTI OBDRŽÍ BURGER ZDARMA!

Charitativní duel se odehraje rovněž jako speciální sobotní rodinné utkání, kde děti do 15 let obdrží BURGER ZDARMA od partnera akce Burger King Česká republika!
 

PARTNEŘI UTKÁNÍ

Generálním partnerem utkání je obchodní centrum FRÝDA. Dalšími partnery jsou Nadační fond Nezávodím-Pomáhám, Burger King, Agentura Better a Kilpi.

 
 
VSTUPENKY NA CHARITATIVNÍ UTKÁNÍ: https://bit.ly/fandim-pomaham-vstupenky