Rysi spolupracují s Nadačním fondem Nezávodím-Pomáhám
Novinky
Vyčarovat úsměv, pomáhat dětem i ostatním lidem kterým štěstí nepřálo. Tak tohle je přesně motto Nadačního fondu Nezávodím-Pomáhám zakladatelky Lindy Tekeliové.

Hokejový klub HC Frýdek-Místek se rozhodl tuhle nadaci podpořit. "Dlouhodobě se snažíme hokejem i pomáhat, a to především lidem, kteří tu pomoc potřebují a jsou součástí naší frýdecko-místecké komunity. Skvělé rovněž je, že nadační fond staví na pohybu, který sám o sobě k hokeji samozřejmě také patří," podotkl Jakub Mikulík, výkonný manažer klubu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nadační fond NEZÁVODÍM-POMÁHÁM vznikl proto, aby podpořil děti a lidi, kteří nemají na startu nebo v průběhu života stejné podmínky jako ostatní, ale mají určitá omezení či hendikepy. Způsobu, jak se lidé mohou zapojit je mnoho.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

NADAČNÍ FOND Nezávodím-Pomáhám byl založen teprve nedávno, a to v roce 2021. "Musím říct, že klub velmi oslovilo to neskutečné zaujetí a zápal paní Lindy Tekeliové pro dobrou věc, a tím je pomáhat nemocným dětem a dalším lidem. Nadchla nás doslova ta její houževnatost, vytrvalost a především cílevědomost," řekl Mikulík. "Zkrátka věcem, které Linda dělá, my věříme, a i to je ten důvod, proč jsme se rozhodli tento nadační fond podpořit a stát se jeho partnerem," dodává Jakub Mikulík.

Podpořit a stát se ambasadorem Nadačního fondu Nezávodím-Pomáhám, se rozhodl i frýdecko-místecký kapitán Jan Výtisk. "Pro mě jsou tyto věci hodně srdcové, protože to je pro nemocné či zraněné děti nebo další lidi. Já si myslím, že kdo se věnuje téhle skvělé věci a tímto způsobem pomáhá, tak před ním opravdu klobouk dolů. Když mě tedy lidé z nadace oslovili, neváhal jsem přikývnout. Bohužel ne všichni mají to štěstí, že jsou zcela zdraví. Ani nechci pomýšlet, co zažívají samotné děti a jejich rodiče, i proto říkám, když se jim dá jen trošku pomoci, tak já tohle jen a jen kvituji, řekl bývalý juniorský mistr světa v ledním hokeji.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na pár otázek jsme se zeptali přímo Lindy Tekeliové, která se redakci svěřila, proč ke spolupráci oslovila právě frýdecko-místecké rysy. "Manžel je bývalým hokejistou, ale jak sám dnes říká, je to už pravěk. Hrával odmalička, ale ve dvaceti osmi letech s hokejem skončil," říká Tekeliová. "Já sama jsem běžkyní, kdy jsem se zaměřila na dlouhé tratě. Náš Nadační fond chce pomáhat lidem aktivně, a to pohybem. I proto bychom velice rádi ke spolupráci získali právě sportovce," prozradila Linda Tekeliová. "My v nadačním fondu si velmi vážíme toho, že se můžeme pohybovat bez zdravotních omezení. Člověk bere svůj běžný denní pohyb jako samozřejmost. Když pak potká někoho jiného se zdravotním omezením, tak si uvědomí, že to taková samozřejmost není. A přesně tuhle myšlenku se snažíme šířit. Aby si lidé vážili toho, že se mohou pohybovat bez zdravotních omezení a pohybem pomáhali těm, kteří takové štěstí v životě nemají."

Spojitost s frýdecko-místeckým hokejem symbolicky dodává i malá náhoda, že maskotem Nadačního fondu je zvířátko - rys. "My si jej zvolili kvůli tomu, že běhám nejen v zahraničí, ale hlavně tady po Beskydech. No a když jsme zvažovali jaké zvířátko by mohlo být našim maskotem, napadl nás právě rys. Medvěda má totiž každý, lva také," prozrazuje Linda.

A jaké nejbližší akce Nadační fond Nezávodím-Pomáhám plánuje? "Společně s OC Frýda pořádáme v sobotu 16. září druhý ročník Cupitálka, který je určen jak dospělým, dětem, ale i znevýhodněným lidem. Je to zkrátka o tom, že si každý zúčastněný může najít svou délku trasy, kterou si buď zaběhne, nebo projde. Máme tam připravenou trasu i pro vozíčkáře, ale třeba i pro maminky s kočárky. Prostě touto akcí chceme ukázat, že jsou si všichni lidé rovni. Nejen aktivní sportovci, ale i lidé, kteří na tom momentálně nejsou zdravotně dobře. Podpora spočívá v tom, že se do závodu zaregistrujete.  Z vybraného startovného pak jde část peněz přímo na dané dítě a část pak do Nadačního fondu. Dalším našim projektem je E250, kde lidé najdou bližší informace přímo na našich webovkách www.nezavodim-pomaham.cz," řekla Linda Tekeliová z Nadačního fondu.

A jak se ona sama dívá na bližší spolupráci s frýdecko-místeckým kapitánem Janem Výtiskem? "Můžu říct, že si pana Výtiska všichni z nadačního fondu neskutečně vážíme. Nebývá úplně běžné, že by taková persona na něco takového kývla. Za celý náš tým mu ze srdce s kolegyněmi děkujeme. Když vidíme, že nás podpoří a věří nám tak úspěšný sportovec, dává nám to neskutečný náboj a vítr do plachet k další práci a projektům. Nadaci totiž vedeme ve svém volném čase, při práci a zdarma. Osobně jsem se s Honzou setkala a musím říct, že není jen skvělým hokejistou, kapitánem, ale na mě působí jako velice hodný a srdečný člověk," uzavírá Linda Tekeliová.

Přihlašte se do jedné z kategorií benefičního běhu a pomozte druhým!

- Dětský běh – 800 m

- Dětský běh, mládež – 1 600 m

- Muži, chlapci / Ženy, dívky handicapovaní (vozíčkáři) – 2 300 m

- Muži / Ženy – 6 600 m

- Muži / Ženy – 13 200 m