02.01.2019 | Mario Schüler

Hokejisté 5 + 7. třídy zakončili rok 2018 postupem do nadstavbové části soutěže

Se začátkem roku 2019 se naplno rozjíždí další část soutěže žáků 5 + 7. třídy. V Polárce tak uvidíme zápasy s pěticí nejleopších týmů Olomouckého kraje.

Hráči 5. třídy mají za sebou nejvydařenější základní část soutěže. V té skončili na skvělém 2. místě, když na vítěze z Třince ztratili jediný bod. Z porce 18 zápasů svěřenci Vojtěcha Trnky poznali hořkost porážky pouze v jednom zápase. Ta přišla hned ve druhém kole na ledě Ocelářů, kde i přes spoustu šancí slavili výhru 3:1 hráči z Třince. Další zápasy znamenaly vždy plný bodový zisk. 11. listopad byl v Polárce velmi sledovaný. Nastoupily proti sobě dva nejlepší týmy soutěže. Souboj mezi Frýdkem-Místkem a Třincem začali lépe domácí, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok, ale třinečtí nakonec utkání dotáhli až do závěrečné remízy 3:3. Další zápasy byly jasnou záležitostí hráčů s rysem na prsou. Havířov si nechal natočit pořádně hořkou dvanáctku. Studénka ve svém azylu v Bohumíně přihlížela střeleckému koncertu našich mladíků, kteří ji nasázeli třináct branek. Hned v dalším zápase schytal výprask 12:0 Český Těšín a s jedenáctkou odjeli domů i hráči Metropolia Silesia. V posledním zápase základní části a taky roku 2018 to proti hráčům Frýdku-Místku nevyšlo ani Vítkovicím, které odjely s nepořízenou 6:4.

Nyní čeká na hráče porce dalších 10 zápasů v nadstavbové skupině. Postupně se utkání s Uničovem, Šumperkem, Prostějovem, Přerovem a Opavou.

Hokejisté 7. třídy už tak úspěšní nebyli, ale i oni se samozřejmě zasloužili na postupu do té lepší skupiny, neboť body se sčítaly a na základě součtové tabulky kategorie starších a mladších žáků na 1. – 5. místě se utkají s družstvy umístěnými rovněž na 1. – 5. místě druhé skupiny. V základní části zaznamenali hráči více neúspěchů, ale herní projev byl v zápasech lepší, ale na vytoužené body to bohužel nestačilo. Někdy se k hráčům i paní štěstěna otočila zády. Důležité však je ta skutečnost, že i jejich výkony a výsledky nakonec stačily a dopomohly k postupu do té lepší nadstavbové části soutěže, ve které si i starší žáci zahrají proti první pětici týmů z Olomouckého kraje.

Rozlosování nadstavbové části soutěže 5. třída

Rozlosování nadstavbové částo soutěže 7. třída

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka