Hokejisté 5 + 7. třídy zakončili rok 2018 postupem do nadstavbové části soutěže
Mládežnický hokej
Se začátkem roku 2019 se naplno rozjíždí další část soutěže žáků 5 + 7. třídy. V Polárce tak uvidíme zápasy s pěticí nejleopších týmů Olomouckého kraje.

Hráči 5. třídy mají za sebou nejvydařenější základní část soutěže. V té skončili na skvělém 2. místě, když na vítěze z Třince ztratili jediný bod. Z porce 18 zápasů svěřenci Vojtěcha Trnky poznali hořkost porážky pouze v jednom zápase. Ta přišla hned ve druhém kole na ledě Ocelářů, kde i přes spoustu šancí slavili výhru 3:1 hráči z Třince. Další zápasy znamenaly vždy plný bodový zisk. 11. listopad byl v Polárce velmi sledovaný. Nastoupily proti sobě dva nejlepší týmy soutěže. Souboj mezi Frýdkem-Místkem a Třincem začali lépe domácí, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok, ale třinečtí nakonec utkání dotáhli až do závěrečné remízy 3:3. Další zápasy byly jasnou záležitostí hráčů s rysem na prsou. Havířov si nechal natočit pořádně hořkou dvanáctku. Studénka ve svém azylu v Bohumíně přihlížela střeleckému koncertu našich mladíků, kteří ji nasázeli třináct branek. Hned v dalším zápase schytal výprask 12:0 Český Těšín a s jedenáctkou odjeli domů i hráči Metropolia Silesia. V posledním zápase základní části a taky roku 2018 to proti hráčům Frýdku-Místku nevyšlo ani Vítkovicím, které odjely s nepořízenou 6:4.

Nyní čeká na hráče porce dalších 10 zápasů v nadstavbové skupině. Postupně se utkání s Uničovem, Šumperkem, Prostějovem, Přerovem a Opavou.

Hokejisté 7. třídy už tak úspěšní nebyli, ale i oni se samozřejmě zasloužili na postupu do té lepší skupiny, neboť body se sčítaly a na základě součtové tabulky kategorie starších a mladších žáků na 1. – 5. místě se utkají s družstvy umístěnými rovněž na 1. – 5. místě druhé skupiny. V základní části zaznamenali hráči více neúspěchů, ale herní projev byl v zápasech lepší, ale na vytoužené body to bohužel nestačilo. Někdy se k hráčům i paní štěstěna otočila zády. Důležité však je ta skutečnost, že i jejich výkony a výsledky nakonec stačily a dopomohly k postupu do té lepší nadstavbové části soutěže, ve které si i starší žáci zahrají proti první pětici týmů z Olomouckého kraje.

Rozlosování nadstavbové části soutěže 5. třída

Rozlosování nadstavbové částo soutěže 7. třída