Výsledkový přehled v týdnu 10. 12. - 16. 10. 2018
Mládežničtí hokejisté Frýdku-Místku mají za sebou další hokejový víkend.

V domácí sportovní hale Polárka bylo k vidění sedm zápasů. Představily se postupně všechny kategorie s výjimkou hráčů 2. – 4. třídy.

Pátek 14. prosince bylo k vidění soutěžní utkání juniorů. Svěřenci Radima Nečase přivítali na domácím ledě Prostějov. Frýdecko-Místečtí hráči se ujali v rozmezí dvou minut tříbrankového náskoku. Jediným střelcem hostujícího týmu v úvodní třetině byl Dominik Kuba, který upravil na 3:1 z pohledu domácích po první dvacetiminutovce. Ve druhé třetině byla k vidění jediná branka, kterou vstřelili hosté a snížili tak náskok domácích před závěrečnou periodou na rozdíl jediné branky. Třetí třetina však patřila pouze hostujícím hráčům. Ti nadělili hráčům Frýdku-Místku lekci z produktivity, když dokázali skórovat sedm krát a nakonec zvítězili 9:5.

HC Frýdek-Místek vs. SK Prostějov 1913 5:9 (3:1, 0:1, 2:7)

Branky FM: Popelář, Hájek, Vlček, 2x Janík

Sobotní den patřil ve Frýdku-Místku hokejistům 5 + 7. třídy. Ti přivítali polský tým Metropolia Silesia. Svěřenci Vojtěcha Trnky v soutěži 5. třídy splnili očekávání a získali plný počet bodů. Úvodní perioda však tomu nenasvědčovala (2:2). Druhá třetina byla na góly bohatá a domácí si vypracovali dvoubrankový náskok. O vysokém vítězství nakonec rozhodlo posledních dvacet minut, během kterých domácí mladí rysové skórovali pětkrát a po závěrečné siréně se radovali z výhry 11:4.

HC Frýdek-Místek vs. Metropolia Silesia 11:4 (2:2, 4:2, 5:0)

Branky FM: Teichmann, 2x Verlík, 4x Doupal, Hanák, Pindur, Pekař, Trnka

Na úspěch páťáků chtěli navázat jejich o dva roky starší hráči. Sedmička si v první třetině dokázala vypracovat jednobrankový náskok a to v 16. minutě. O ten však z kraje druhé poloviny zápasu přišli a do závěrečné třetiny tak nastupovaly oba týmy za stavu 1:1. Bohužel ve třetí části utkání byli střelecky lepší hostující hráči, kteří dokázali zápas dovést do vítězného konce. Metropolia Silesia vyhrála 4:2.

HC Frýdek-Místek vs. Metropolia Silesia 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Branky FM: Bobok, Muroň

Nedělní dopoledne patřilo v Polárce dorostencům. Ti nastoupili proti soupeři z Kroměříže. Na první gól se čekalo až do 16. minuty, kdy se prosadil hostující Horský. Svěřenci Miroslava Kameníka dokázali srovnat krok již po dvou odehraných minutách druhé periody. Hned v další minutě otočili nepříznivý výsledek ve svůj prospěch, kdy se prosadil David Fluksa. Hosté se nevzdali a ve 33. minutě bylo podruhé v zápase vyrovnáno. Tři minuty před druhou sirénou se k zakončení dostal Martin Říhošek, který stanovil výsledek po druhé třetině na 3:2 pro domácí barvy. Závěrečná dvacetiminutovka nabídla spoustu šancí, ale jen jednu branku. Bohužel se radovali hráči Kroměříže, kteří tak poslali zápas do samostatných nájezdů. V těch rozhodl o druhém bodu pro Frýdek-Místek Dominik Berski, díky kterému jeho spoluhráči slavili výhru po samostatných nájezdech.

HC Frýdek-Místek vs. HK Kroměříž 4:3 (0:1, 3:1, 0:1) po samostatných nájezdech

Branky FM: Velička, Fluksa, Říhošek, Berski (rozhodující samostatný nájezd)

Krátce po skončení zápasu dorostenců se na po ledě začali prohánět hráči 6. třídy. Frýdecko-Místečtí přivítali na domácím ledě Metropolii Silesia. Zápas se domácím hráčům podařil, když v každé třetině dvakrát skórovali a soupeř na jejich přesné zásahy nedokázal pořádně zareagovat. Hattrickem se blýsknul Jan Ostřížek.

HC Frýdek-Místek vs. Metropolia Silesia 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky FM: 3x Ostřížek, Bobok, Grzymek, Laucký

Osmáci chtěli napodobit o dva roky mladší spoluhráče, ale aktivnější byli hosté, kteří se v závěru 18. minuty dokázali prosadit a ujali se vedení. Ani ve druhé třetině se mladí rysi marně pokoušeli o zápis do listiny střelců. To co se nedařilo Snášelově družině, to vycházelo soupeři, který druhou třetinu vyhrál 3:1. Závěrečných dvacet minut hry nabídlo čest branek. Na každé straně padly tři a polský soupeř se tak radoval z výhry 7:4.

HC Frýdek-Místek vs. Metropolia Silesia 4:7 (0:1, 1:3, 3:3)

Branky FM: 2x Honajzer, 2x Grác

V posledním nedělním domácím utkání změřili síly junioři Frýdku-Místku a Orlové. Domácí byli po druhé třetině blíže k zisku tří bodů a to především díky hattricku Tomáše Vlčka. Jenže v závěrečné periodě frýdecko-místečtí selhali a vyfasovali od Orlové pět branek a všechny body si tak přivlastnil soupeř.

HC Frýdek-Místek vs. HC Orlová 5:7 (1:1, 2:1, 2:5)

Branky FM: 3x Vlček, Hudeček, Puzoň

Na led soupeře se vydali v neděli hráči 5+7. třídy. Mladší hráči měli zápas v Porubě slibně rozehraný, ale domácím se podařilo vyrovnat poté, co se zranil brankář Frýdku-Místku a jednu dvacetiminutovku tak musel odchytat hráč. Na ledě RT Torax Arény se nakonec zrodila remíza 5:5.

HC RT Torax Poruba vs. HC Frýdek-Místek 5:5

Branky FM: 2x Teichmann, Socha, Trnka, Hanák

V druhém vystoupení se o ligové body rvali hráči sedmé třídy. Jenže i jejich snaha byla přes bojovný výkon marná. Domácí tým dokázal vstřelit více branek a získal tak plný počet bodů.

HC RT Torax Poruba vs. HC Frýdek-Místek 6:4

Branky FM: 2x Eliáš, Muroň, Čagala