18.12.2018 | Mario Schüler

Výsledkový přehled v týdnu 10. 12. - 16. 10. 2018

Mládežničtí hokejisté Frýdku-Místku mají za sebou další hokejový víkend.

V domácí sportovní hale Polárka bylo k vidění sedm zápasů. Představily se postupně všechny kategorie s výjimkou hráčů 2. – 4. třídy.

Pátek 14. prosince bylo k vidění soutěžní utkání juniorů. Svěřenci Radima Nečase přivítali na domácím ledě Prostějov. Frýdecko-Místečtí hráči se ujali v rozmezí dvou minut tříbrankového náskoku. Jediným střelcem hostujícího týmu v úvodní třetině byl Dominik Kuba, který upravil na 3:1 z pohledu domácích po první dvacetiminutovce. Ve druhé třetině byla k vidění jediná branka, kterou vstřelili hosté a snížili tak náskok domácích před závěrečnou periodou na rozdíl jediné branky. Třetí třetina však patřila pouze hostujícím hráčům. Ti nadělili hráčům Frýdku-Místku lekci z produktivity, když dokázali skórovat sedm krát a nakonec zvítězili 9:5.

HC Frýdek-Místek vs. SK Prostějov 1913 5:9 (3:1, 0:1, 2:7)

Branky FM: Popelář, Hájek, Vlček, 2x Janík

Sobotní den patřil ve Frýdku-Místku hokejistům 5 + 7. třídy. Ti přivítali polský tým Metropolia Silesia. Svěřenci Vojtěcha Trnky v soutěži 5. třídy splnili očekávání a získali plný počet bodů. Úvodní perioda však tomu nenasvědčovala (2:2). Druhá třetina byla na góly bohatá a domácí si vypracovali dvoubrankový náskok. O vysokém vítězství nakonec rozhodlo posledních dvacet minut, během kterých domácí mladí rysové skórovali pětkrát a po závěrečné siréně se radovali z výhry 11:4.

HC Frýdek-Místek vs. Metropolia Silesia 11:4 (2:2, 4:2, 5:0)

Branky FM: Teichmann, 2x Verlík, 4x Doupal, Hanák, Pindur, Pekař, Trnka

Na úspěch páťáků chtěli navázat jejich o dva roky starší hráči. Sedmička si v první třetině dokázala vypracovat jednobrankový náskok a to v 16. minutě. O ten však z kraje druhé poloviny zápasu přišli a do závěrečné třetiny tak nastupovaly oba týmy za stavu 1:1. Bohužel ve třetí části utkání byli střelecky lepší hostující hráči, kteří dokázali zápas dovést do vítězného konce. Metropolia Silesia vyhrála 4:2.

HC Frýdek-Místek vs. Metropolia Silesia 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Branky FM: Bobok, Muroň

Nedělní dopoledne patřilo v Polárce dorostencům. Ti nastoupili proti soupeři z Kroměříže. Na první gól se čekalo až do 16. minuty, kdy se prosadil hostující Horský. Svěřenci Miroslava Kameníka dokázali srovnat krok již po dvou odehraných minutách druhé periody. Hned v další minutě otočili nepříznivý výsledek ve svůj prospěch, kdy se prosadil David Fluksa. Hosté se nevzdali a ve 33. minutě bylo podruhé v zápase vyrovnáno. Tři minuty před druhou sirénou se k zakončení dostal Martin Říhošek, který stanovil výsledek po druhé třetině na 3:2 pro domácí barvy. Závěrečná dvacetiminutovka nabídla spoustu šancí, ale jen jednu branku. Bohužel se radovali hráči Kroměříže, kteří tak poslali zápas do samostatných nájezdů. V těch rozhodl o druhém bodu pro Frýdek-Místek Dominik Berski, díky kterému jeho spoluhráči slavili výhru po samostatných nájezdech.

HC Frýdek-Místek vs. HK Kroměříž 4:3 (0:1, 3:1, 0:1) po samostatných nájezdech

Branky FM: Velička, Fluksa, Říhošek, Berski (rozhodující samostatný nájezd)

Krátce po skončení zápasu dorostenců se na po ledě začali prohánět hráči 6. třídy. Frýdecko-Místečtí přivítali na domácím ledě Metropolii Silesia. Zápas se domácím hráčům podařil, když v každé třetině dvakrát skórovali a soupeř na jejich přesné zásahy nedokázal pořádně zareagovat. Hattrickem se blýsknul Jan Ostřížek.

HC Frýdek-Místek vs. Metropolia Silesia 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky FM: 3x Ostřížek, Bobok, Grzymek, Laucký

Osmáci chtěli napodobit o dva roky mladší spoluhráče, ale aktivnější byli hosté, kteří se v závěru 18. minuty dokázali prosadit a ujali se vedení. Ani ve druhé třetině se mladí rysi marně pokoušeli o zápis do listiny střelců. To co se nedařilo Snášelově družině, to vycházelo soupeři, který druhou třetinu vyhrál 3:1. Závěrečných dvacet minut hry nabídlo čest branek. Na každé straně padly tři a polský soupeř se tak radoval z výhry 7:4.

HC Frýdek-Místek vs. Metropolia Silesia 4:7 (0:1, 1:3, 3:3)

Branky FM: 2x Honajzer, 2x Grác

V posledním nedělním domácím utkání změřili síly junioři Frýdku-Místku a Orlové. Domácí byli po druhé třetině blíže k zisku tří bodů a to především díky hattricku Tomáše Vlčka. Jenže v závěrečné periodě frýdecko-místečtí selhali a vyfasovali od Orlové pět branek a všechny body si tak přivlastnil soupeř.

HC Frýdek-Místek vs. HC Orlová 5:7 (1:1, 2:1, 2:5)

Branky FM: 3x Vlček, Hudeček, Puzoň

Na led soupeře se vydali v neděli hráči 5+7. třídy. Mladší hráči měli zápas v Porubě slibně rozehraný, ale domácím se podařilo vyrovnat poté, co se zranil brankář Frýdku-Místku a jednu dvacetiminutovku tak musel odchytat hráč. Na ledě RT Torax Arény se nakonec zrodila remíza 5:5.

HC RT Torax Poruba vs. HC Frýdek-Místek 5:5

Branky FM: 2x Teichmann, Socha, Trnka, Hanák

V druhém vystoupení se o ligové body rvali hráči sedmé třídy. Jenže i jejich snaha byla přes bojovný výkon marná. Domácí tým dokázal vstřelit více branek a získal tak plný počet bodů.

HC RT Torax Poruba vs. HC Frýdek-Místek 6:4

Branky FM: 2x Eliáš, Muroň, Čagala

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka