Paráda! Slezané porazili první Duklu v prodloužení, zakončili tak tento rok výhrou
Naprosto poslední utkání tohoto roku Chance Ligy. Po dvou brankách Kovařčíka a branky Klímy, tudíž na tom byli o jednu branku lépe. Ačkoli během druhé třetiny dokázali domácí srovnat a dostat se do vedení 3:2. Před prohrou zachránil rysy Flok, když srovnal na 3:3. A jelikož až do konce základní hrací doby nepadla další branka, hra pokračovala prodloužením. V tom své kvality znovu ukázal Kovařčík, připsal si tak hattrick a Frýdek dva body do tabulky.
40. kolo, sobota 29.12.2018, Horácký zimní stadion
3:4p
1:2, 2:0, 0:1 - 0:1
HC Dukla Jihlava
Brož – J. Pohl, J. Holý, Štebih (A), Černohorský, Štindl, Mareš, Půža – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Harkabus, M. Hlinka, T. Havránek – D. Čermák, Juda, Hrníčko.
Malík – Husák, D. Stránský, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, Hrachovský – Martynek (C), Klimša (A), Kofroň – Kaukič, Przybyla, Rudovský – Motloch, Kuťák, Flok – Kafka, M. Kovařčík.
Branky a nahrávky: 7. Klíma (J. Holý), 24. Harkabus (M. Hlinka), 30. Pekr (Skořepa) – 6. M. Kovařčík (Husák), 9. M. Kovařčík (Bartko), 48. Flok (Kaukič), 61. M. Kovařčík. Rozhodčí: Vokřál, Barek – Kreuzer, Pechánek. Vyloučení: 8:8, 10. min. Mareš (JIH), 10. min. Kuťák (JFM). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2623.
František Zeman (HC Dukla Jihlava): Já nebudu tak pozitivní jako kolega. Jsme nespokojení. Do utkání jsme vstoupili hodně lajdácky a naše tempo připomínalo 31. prosince v 10 ráno, kdy se jdeme na Silvestra "vyprdět". Podle našich představ jsme hráli pouze druhou třetinu, která výsledkově dopadla tak, jak dopadla, a hráli jsme jí tak, jak jsme si představovali. Do třetí části jsme šli znovu špatně. Takže když to řeknu jednoduše, body jsme si nezasloužili a proto jsme ani všechny tři nezískali.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Pro nás mají dva body cenu zlata, protože je Jihlava vynikající tým - výborný, odskočený od zbytku ligy, vede soutěž o nějakých devět deset bodů. Povedl se nám tady husarský kousek. Musím smeknout před kluky, protože nejsme v plné síle. Nějací hráči jsou na Spengler Cupu, další hrají v mládežnických reprezentacích. Ale ti, co tady momentálně jsou, podávají výborné výkony. Pro nás na konci roku paráda.

Jako první okusil trestnou lavici během zápasu Lukáš Anděl na začátku 4. minuty. Přesilovou hru Frýdek sice nevyužil, přesto se ale o využití hovořit dá, neboť Anděl se sotva stihl dostat z vrátek, tak se Patrik Husák z pravého kruhu rozhodl nahrát na Michala Kovařčíka, který z úhlu procpal puk do branky. Za minutu a půl se ale jelo zase od začátku. Štindlovu střelu od modré ještě Nick Malík vyrazil, na dorážku z hole Lukáše Klímy byl ale syn známého Marka Malíka krátký. Slezan si mohl vedení vzít bleskově zpět, když v polovině osmé minuty jeli proti Brožovi Kovařčík s Kofroněm, prvně jmenovaný nejprve trefil Brožův beton, následné pokusy o dorážku zakončil Štebih rezolutním zalehnutím v brankovišti. O půl minuty později, konkrétně v čase 8:01, se ale hosté mohli z druhého gólu opravdu radovat. Od Bartka dostal mezi kruhy nabito volný Michal Kovařčík, který zaznamenal druhý bod v zápase. Na řadu se dostala po třech gólech i vyloučení, Krisl byl prvním ze strany hostí a Zeman během této početní výhody mohl srovnat stav, sám proti Malíkovi však neuspěl. Do konce první třetiny se stav nezměnil, Dukla si do druhé části přenesla přesilovou hru.

Ta byla po 15 odehraných sekundách umocněna vyloučením Klimši za pozdní dohrání a půlminutovou výhodou dvou hráčů v poli, jenže gólu se domácí příznivci dočkali až ve 24. minutě. Největší práci na druhé trefě Dukly měl paradoxně ten, který ve finále měl zapsanou pouze asistenci. Michal Hlinka vybojoval ve vlastním pásmu puk a přes dva obránce se šikovnou kličkou dostal až do útočného pásma. Tam si počkal na najetého Tomáše Harkabuse, který měl snadnou práci v podobě uklizení kotouče do branky. Jihlava pokračovala ve zlepšeném výkonu oproti třetině první a záhy měla další šanci, Pekrova střela po Čachotského střele zpoza branky se neujala. Další možnost během přesilové hry Frýdek ustál, situaci z 30. minuty ale již ne. Pohl nejprve rozjásal půlku stadionu střelou do boční sítě, právoplatný gól zařídil ale až Matěj Pekr po Skořepově přihrávce z pravého kruhu na osu hřiště. Jihlava tedy otočila vývoj utkání a druhá polovina třetiny byla přehlídka vyloučení. Největší krizi měla Dukla záhy po třetím zásahu, když se musela bránit 1:25 dlouhému oslabení 3 na 5, Slezany však prakticky k ničemu během početní výhody nepustila.

Třetí třetinu otevřel po dvaceti sekundách gólovkou Skořepa, sám proti Malíkovi ale poslal puk vysoko nad. Další přesilová hra taktéž kýženým gólem domácích neskončila, nešťastného zákroku Malíka Čachotský nevyužil. Frýdek se vrátil do utkání akcí ze 48. minuty, když se po nahrávce od Kaukiče rozhodl od modré střílet Adam Flok. Jeho střelu by Brož za normálních okolností zřejmě chytil, avšak teč domácího obránce nedala domácímu gólmanovi šanci reagovat. Jihlava měla možnost jít do vedení zpět během další přesilovky, jenže Čachotský nedorazil do branky kotouč po sóloakci Zemana. Závěr zápasu se nesl ve velice nervózním duchu, v čase 58:38 šla Jihlava do oslabení po vyloučení Skořepy. Hosté si vzali oddechový čas a dokonce mohli zmrazit domácí fanoušky, Klimša po chybě obrany 28 sekund před koncem ale Brože zblízka nepřekonal.

Šlo se tak do prodloužení, které nabralo rychlý konec. Již po 38 sekundách se na puk dostal Michal Kovařčík, nejprve naznačil objetí branky, nakonec zasunul puk na bližší tyč za záda přesunujícího se Brože. Jeho hattrick tak sestřelil Duklu, která bere z posledního zápasu v roce pouze bod.