Zubry jsme opět zdolali rozdílem jediné branky
Reportáže
Vzájemný duel mezi přerovskými Zubry a našim celkem znovu rozhodl jediný gól. Zatímco doma jsme soupeře udolali až v prodloužení, duel v MEO Aréně rozhodl v řádné hrací době útočník Svačina. Přerov jsme tak podruhé v letošní sezoně porazili 1:0.
19., sobota 5.11.2022, MEO Aréna
0:1
0:0, 0:1, 0:0
HC ZUBR Přerov

Postava - Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák - Doležal, Süss, Jak. Svoboda - Jan Svoboda, Pechanec, Březina - Dobša, Macuch, Goiš - Dvořák, Ministr, Indrák. Trenér: Robert Svoboda.

HC Frýdek-Místek

Mokry - Kowalczyk, Zeleňák, Zahradníček, Sova, J. Adámek, Žůrek, Homola - Svačina, Vrdlovec, Dostálek - Hotěk, Haas, Łyszczarczyk - Ramik, A. Zeman, Bednář - Macháček, Matěj, Geidl. Trenér: Martin Janeček.

Branky
34. Svačina
Statistiky
Vyloučení: 6:6
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 47:28 (15:10, 19:11, 6:7)
Zblokované střely: 14:8
Vhazování: 30:24
Rozhodčí: Koziol, Mejzlík - Vašíček, Bezděk
Diváci: 1277
Ohlasy

Robert Svoboda (trenér HC Zubr Přerov): Oba týmy podaly výborný výkon, hrál se rychlý hokej, skvěle zachytali oba brankáři. Soupeř proměnil šanci, která nebyla úplně vyložená. V první třetině toho měl více, pak jsme se herně vyrovnali. Nebyli jsme schopni překonat soupeřova brankáře, přestože tam byla spousta zajímavých situací. Nedá se nic dělat. Prohráli jsme a musíme se snažit dál.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Předně bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Udělali nám parádní kulisu a stejně jako ve Zlíně byli nedílnou součástí naší výhry. Děkuji také celému týmu. Řekli jsme si, že chceme vycházet z dobré defenzivy, a kluci to plnili do puntíku. Odměnou je nám výhra a čisté konto. Škoda, že jsme nevstřelili více branek, na druhou stranu jsme rádi za tři body, pro které jsme udělali maximum.

Hned se třemi zadáky nemohl frýdecko-místecký trenér Martin Janeček počítat pro utkání s přerovskými Zubry. V sestavě totiž absentovali zkušení borci Havránek s Teperem, k dispozici nebyl ani mladík Ročák. Z partnerského Třince nám přišel pomoci zadák Jan Zahradníček.


Samotné zápasy s Přerovem jsou v poslední době hodně skoupé na góly. Vždyť i v posledním měření sil se rozhodlo v podstatě až v gólem v prodloužení, kdy rysi zvítězili brankou Vlasty Dostálka 1:0. Ani u Zubrů se toho moc v první třetině nezměnilo. Šance sice byly, a to na obou stranách, gólmani si však drželi čisté konto.

O první změnu v utkání se postaral až Vladimír Svačina. V té době svítil na ukazateli skóre čas 33:47, když se zkušený forvard rysů dostal k puku v našem obranném pásmu, šikovně se prodral kolem domácího Jakuba Svobody a ranou do vzdálenější šibenice otevřel nakonec tohle vzájemné střetnutí - 0:1. Gól mezi oběma soupeři tak v letošní sezoně padl v základní hrací době po předlouhých 94 minutách. A kdo by to byl řekl, že to bude nakonec jediný gól tohoto střetnutí. Podruhé tak v letošní sezoně rozhoduje vzájemný souboj pouze jediná branka. Stejně, jako v domácím prostředí, tak i v MEO Aréně, končí utkání naší těsnou výhrou 1:0.


Velké díky patří opět fanouškům rysů, kteří nás přijeli do Přerova povzbudit. Druhý výjezd v letošní sezoně, opět výhra na ledě soupeře, a znovu to bylo bez obdržené branky. Chlapi, jedete s námi i na Slavii a na led pardubické rezervy?


ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Obránce Jan Zahradníček je v historických tabulkách frýdecko-místeckých rysů v pořadí druhým hokejistou s nejvyšším počtem utkání v druhé nejvyšší soutěži. Zatímco forvard David Klimša odehrál za rysy 304 zápasů, Jan Zahradníček jich má po dnešku 183.

* Jsou dva brankáři, kteří v prvoligové soutěži hájili nejen naší branku, ale také stáli v brankovišti přerovských Zubrů, jsou jimi Juraj Šimboch a Ondřej Kacetl.

* V první lize máme na svém kontě 130 výher v základní hrací době a celkem 160 výher včetně utkání v překolech play off, nebo přímo v zápasech play off.

* Doposud jsme na stadionech našich soupeřů získali v prvoligové historii 200 bodů v základní hrací době se skórem 429:489.

* Vzájemná utkání mezi Zubry a rysy jsou teď pro hokejové fanoušky asi nudná. Vždyť čtyři třetiny skončily v řádné hrací době bezbrankovým skórem. Vše se prolomilo až po 94 minutách, kdy se prosadil Vladimír Svačina.


S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Fanoušci si od prvoligového hokeje na týden odpočinou, máme před sebou totiž první reprezentační přestávku v sezoně. Na hokej se znovu půjde v pondělí 14. listopadu, kdy od 18.00 hodin přivítáme v naší hale Polárka celek SC Marimex Kolín. Vstupenky na duel s kozly si můžete zakoupit v předstihu, a to přes webový portál Enigoo - ZDE.


HODNOCENÍ TRENÉRA MARTINA JANEČKAKRÁTKÝ VIDEOSESTŘIH Z UTKÁNÍ

Fotogalerie: Jan Gebauer / HC Zubr Přerov