Těsné, na góly bohaté zápasy s Havířovem
Šesťáci i osmáci sehráli v neděli v Polárce s Havířovem duely bohaté na góly. Na mladších se projevil náročný program, takže předvedli třetiny, které byly výsledkově jako den a noc. Starší se také přetahovali, ale v důležitém zápase nakonec prohráli.

6. třída

HC F-M – HC AZ Havířov 2010 9:7 (5:0, 1:6, 3:1)

Havířov měl být pro šesťáky hrající na špici ligy mladších žáků snadným soustem, ale projevilo se to pouze v první třetině. Ta skončila výsledkem 5:0, ale „tak jasné“ to podle trenéra Tomáše Snášela nebylo. I proto mohla přijít druhá třetina s naprosto opačným výsledkem 1:6.

„Nehráli jsme vůbec dobře ani tu první třetinu, byly tam ale nějaké fauly a proměnili jsme hned tři trestná střílení, ale herně to nebylo vůbec dobré. Nakupily se nám čtyři zápasy za týden a kluci toho měli dost, nic jim nevycházelo, neměli sílu s tím něco udělat, bylo to pořád „ to nejde“. Navíc havířovský herní styl nám příliš nesedí. Ve třetí třetině nám ale pomohla rychlá branka po pár vteřinách a pak už jsme to odehráli docela dobře,“ hodnotil zápas se třetinami jako den a noc trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: Křenek 2+1, Budínský 2+1, Koníček 1+1, Roskot 1+1, Očvay 1+0, Kulfa 1+0, Carbol 1+0,

8. třída

HC F-M – HC AZ Havířov 2010 6:8 (1:2, 1:3, 4:3)

Osmáci se právě s Havířovem přetahují o druhou příčku za suverénními Vítkovicemi, ve hře o tři příčky zaručující nadstavbu je ale také Třinec, takže každý zápas, včetně skóre, je důležitý.

Hosté se v Polárce utrhli do vedení 5:2, a když se domácí dvěma brankami dostali na dostřel, znovu třikrát po sobě inkasovali a výsledek dokázali kosmeticky upravit až zase dalšími dvěma brankami v závěru. „Nabádali jsme kluky, aby bojovali až do konce, abychom měli na skóre lepší vzájemnou bilanci, což se nakonec podařilo. My jsme i dobře začali, ale nevyšlo nám pár přečíslení, trefili jsme i břevno a zlomilo se to v náš neprospěch. Kluci byli i malinko nervózní, ale konec utkání se jim povedl, tak teď v sobotu musíme porazit výběr z Polska. Havířov má těžší vylosování, tak máme šanci mezi třemi postupujícími po posledních třech zápasech zůstat,“ věří týmu Tomáš Snášel.

Bodovali: Balvín 1+2, Doupal 2+0, Dostál 1+1, Hanák 0+2, Žižka 1+0, Kosík 1+0, Morys 0+1, Posád 0+1, Navrátil 0+1.