Rysy čeká v sobotu výjezd do Přerova
V příštím týdnu Chance ligu přeruší reprezentační přestávka, ale ještě předtím zbývá odehrát jedno kolo. Frýdecko-místečtí hokejisté vycestují do Přerova, kde sobotní utkání v MEO aréně startuje v 17:00 hodin. Pokud nebudete fandit přímo na místě, můžete duel sledovat například na platformě HokejkaTV.

HC ZUBR PŘEROV

Moravané před začátkem sezony poněkud obměnili kádr, víc jmen bychom našli k kolonce odchodů, ale nově příchozí hráči mají svou kvalitu. Obranné řady vyztužil třeba exhavířovský David Chroboček, do ofenzivy přišel například extraligou otřelý Zdeněk Okál ze Zlína či někdejší útočník Vsetína David Březina. Přerov také letos chce patřit k prvoligové elitě, a tento plán se průběžně daří realizovat.

Zubři dosud odehráli pouze 16 zápasů, což je nejméně z celé soutěže. Přesto se ale mužstvo pod vedením trenéra Roberta Svobody drží na výborném třetím místě se ziskem 32 bodů. Žlutomodrým se daří hlavně doma, kde šestkát vyhráli, a zatím s nikým neprohráli po základní hrací době. Ve třech případech totiž padli teprve po prodloužení či v nájezdech. Na první pohled zaujme pevná defenzivní činnost: přerovští celkem dostali jen 35 gólů, což znamená vizitku nejméně inkasujicího týmu v Chance lize.

Ve středu Přerov uspěl na ledě Kolína, kde zvítězil poměrem 4:1, přičemž hned třikrát udeřil během přesilovek: "Bylo to takové rozhárané utkání s mnoha fauly na obou stranách. I přesilovky nebyly ani z jedné strany moc povedené, i když my jsme tři využili. Dvě třetiny to byl opravdu takový zvláštní a rozkouskovaný hokej, ve třetí třetině se nám pak podařilo odskočit na dvě branky, a to už rozhodlo. Domácí se ještě pokusili nátlakovou hrou něco změnit, ale celkově to byl výborný výkon Michala Postavy a celého týmu, chválil trenér Robert Svoboda.

Sestava Přerova v minulém utkání v Kolíně: Postava – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Gréč – P. Kratochvil, Süss, Jakub Svoboda – Doležal, Ministr, Indrák – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Dvořák, Macuh, Goiš.

Z kabiny rysů:

Slezanu se nepovedlo navázat na předchozí dvě výhry, v úterý doma padli se silným Vsetínem. V mimořádně našlapané tabulce rysům navzdory minulému neúspěchu patří stále solidní 8. příčka, a navíc mají k dispozici utkání k dobru (prosincová domácí dohrávka s Porubou). Trenér Martin Janeček už upíná myšlenky k sobotnímu duelu: "My teď musíme zvednout hlavy, už v sobotu nás čeká těžké utkání v Přerově, odkud určitě budeme chtít dovést nějaké ty body."

Frýdek-Místek se během sobotního utkání bude moci spolehnout na vydatnou podporu svých fanoušků. Ti by jistě rádi znovu sledovali triumf svého mužstva, jak tomu bylo na konci září, kdy první letošní vzájemné měření sil v Polárce dopadlo výhrou 1:0 v prodloužení. Jedinou trefu tehdy obstaral paradoxně přerovský rodák Vlastimil Dostálek.

Čístým kontem se ve zmiňovaném duelu zaskvěl aktuálně statisticky nejlepší gólman Chance ligy Patrik Švančara (94,2% úspěšných zákroků). Nutno ale dodat, že letos si výborně počíná také přerovský Michal Postava, jenž v deseti zápasech drží úspěšnost svých zásahů na hodnotě 93,65%.  Talentované gólmany spojuje rovněž blízkost data narození: oba šikovní brankáři jsou ročník 2002, oba přišli na svět v únoru (Švančara 25., Postava 28.) Který perspektivní strážce svatyně nakonec bude mít důvod k radosti v sobotu?

HC Frýdek-Místek v minulém utkání se Vsetínem: Švančara - Teper, Kowalczyk, Ročák, Zeleňák, Žůrek, Sova, J. Adámek - Dostálek, Vrdlovec, Svačina - Hotěk, Haas, Łyszczarczyk - Ramik, A. Zeman, Bednář - Macháček, Matěj, Geidl.

Minulé vzájemné utkání:

HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) po prodloužení
Branka:
63. Dostálek (Łyszczarczyk). Rozhodčí: Zubzanda, Micka - Dědek, Štěpánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:33 (11:6, 7:13, 13:12 - 1:2). Zblokované střely: 0:2. Vhazování: 32:35. Diváci: 855.

Frýdek-Místek: Švančara - Havránek, Teper, Zeleňák, Ročák, Žůrek, J. Michálek, J. Adámek - Dostálek, Vrdlovec, Łyszczarczyk - Matěj, Macháček, Ramik - Hotěk, Haas, Bednář - Geidl, Jobánek, Homola. Trenér: Martin Janeček.
Přerov: Postava - Kudělka, Černý, Gréč, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák - Indrák, Kratochvíl, Jak. Svoboda - Okál, Pechanec, Březina - Jan Svoboda, Macuh, Goiš - Fencl, Dvořák, Dobša. Trenér: Robert Svoboda.

Chybí odehrát:
11. kolo  Frýdek-Místek - Poruba (ne 11.12. - 17.00 h)
12. kolo  Sokolov - Kolín (po 12.12. - 18.00 h)
10. kolo  Vsetín - Přerov (út 13.12. - 17.30 h)
4. kolo  Poruba - Přerov (pá 10.2. - 18.00 h)

Vlastimil Dostálek (8+8)
David Březina a Antonín Pechanec (5 gólů)

Vlastimil Dostálek 349:20 min
 Michal Postava - 10 záp. (93,65 %), Lukáš Klimeš - 2 záp. (93,90 %), Michael Petrásek 4 záp. (93,57 %)

úspěšnost brankářů

Patrik Švančara - 11 záp. (94,20 %), Vojtěch Mokry - 7 záp. (91,67 %), Daniel Šimonů 1 záp. (93,55 %)

82,86 % / 12 / 6.
179 minut / 4.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

156 minut / 10.