Dorostenci bojují o nadstavbu zaručující příčku
Mládežnický hokej
Hokejoví dorostenci HC Frýdek-Místek sehráli koncem měsíce několik zápasů a v dorostenecké lize se drží po deseti kolech za suverénní Opavou na druhém místě, které zajišťuje postup do nadstavbové části. Béčko je ve stejné soutěži rádo za každý bod, ale jeho projev se lepší a naposledy získalo hned tři za výhru nad Českým Těšínem.

HC F-M – MSK Orlová 4:2 (1:1,2:1,1:0)

Ve čtvrtek 27. října se v Polárce hosté ujali vedení z přesilovky, ale dvěma góly Grzymka a brankou Urbiše jsme skóre otočili na 3:1 a dvoubrankový výsledek si pohlídali.

„Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, ale v důležitém zápase o druhé místo v tabulce jsme si pro vítězství došli zaslouženě, až na tu nízkou produktivitu, která nás trápila i ve všech ostatních zápasech,“ hodnotil trenér Michal Bobok.

Bodovali: Grzymek 2+0, Kanich 1+1, Urbiš 1+0, Deseyve 0+1, Daněk 0+1.

HC Studénka – HC F-M B 8:2 (3:1, 4:1, 1:0)

Béčko v pátek 28. října ve výsledkově jednoznačném zápase nehrálo špatně, ale ve formě hrající domácí měli zápas pod kontrolou. Veselo bylo, když se podařilo dát gól Nikole Špačkové (Balwar) a Adamovi Menšíkovi (Knopp), ale konečné skóre ovlivnilo i pár šťastných gólů domácích. „Prohráli jsme, ale konečně jsme plnili věci, o které stále usilujeme. Chceme, aby tým hrál agresivně a jednoduše šel do zakončení, a od druhé třetiny se to dařilo víceméně plnit. Taktika se projevila i v poslední třetině, kdy jsme dostali jen jeden gól, přitom soupeř nás stále chtěl co nejvíce rozstřílet,“ potěšilo trenéra Boboka.

HK Nový Jičín – HC F-M 3:2 (2:0, 0:0, 0:2) (P,SN)

V sobotu 29. října dorostenci jako hosté Nového Jičína po první třetině prohrávali 2:0, ale po bezbrankovém druhém dějství se jim povedl vstup do poslední části, kdy dokázali vyrovnat. Prodloužení rozuzlení nepřineslo a na samotné nájezdy vyhráli domácí.

„V nájezdech jsme měli i trochu smůly, ale ve hře bylo málo střelby a chybělo i více agresivity,“ nelíbilo se trenérovi Bobokovi.

Bodovali: Urbiš 1+1, Eliáš 1+0, Badžgoň 0+1.

HC F-M B – HC Vlci Český Těšín 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Ve stejný den se béčko v Polárce dostalo do vedení gólem Jandy, ovšem hosté byli v první třetině úspěšní hned třikrát. V prostřední části se ale podařilo srovnat krok po gólech Baloga a Bongilaje, který si jeden zásah schoval ještě na třetinu poslední.

„Pokračovali jsme ve výkonu z pátku, dohrávali jsme souboje, hráli jednoduše, chodili soupeři do těla a agresivní hra se vyplatila. Stále jsme drželi krok se soupeřem, neupustili ze své hry a dotáhli zápas do vítězného konce. Výborně navíc zachytal Matěj Flok, který po vystřídání nepustil gól,“ těšilo Michala Boboka.

Bodovali: Bongilaj 2+0, Balog 1+0, Janda 1+0.

Před oběma týmy jsou v regionální lize dorostu poslední čtyři zápasy a áčko se chce udržet mezi dvěma celky postupujícími do nadstavbové části.