Valaši dokázali vůbec poprvé v první lize uspět na našem ledě
Až v osmém utkání v řadě nás hokejisté ze Vsetína dokázali na ledě haly Polárka obrat o prvoligové body. V zápase jsme se sice ujali vedení, Valaši ve třetí části střetnutí dokázali duel zvrátit nakonec na svou stranu.
18., úterý 1.11.2022, hala Polárka
1:4
0:0, 1:1, 0:3

Švančara - Teper, Kowalczyk, Ročák, Zeleňák, Žůrek, Sova, J. Adámek - Dostálek, Vrdlovec, Svačina - Hotěk, Haas, Łyszczarczyk - Ramik, A. Zeman, Bednář - Macháček, Matěj, Geidl. Trenér: Martin Janeček.

VHK ROBE Vsetín

Žukov - Kajínek, Říha, Ondračka, O. Němec, Smetana, Jenáček, Voženílek - Jonák, Přikryl, Rob - Jenyš, Lichanec, Berger - Sihvonen, Klhůfek, Klímek - Hořanský, Š. Bláha, Vítek. Trenér: Jiří Weintritt.

24. Ramik (Haas)
38. Jenáček (Lichanec, Berger), 45. Sihvonen (Klhůfek, Klímek), 49. Berger (Kajínek, Lichanec), 58. Rob (Přikryl)
Vyloučení: 6:3
Využití: 0:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 22:39 (8:13, 7:12, 7:14)
Zblokované střely: 7:12
Vhazování: 35:26
Rozhodčí: Skopal, Petružálek – Hanzlík, Veselý
Diváci: 1108

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Pro nás je to jednoznačně zklamání. My byli dnes netrpěliví, já si myslím, že i když jsme dostali gól v přesilovce, kdy jsme blbě zhodnotili situaci, a prohrávali jsme dva jedna, tak si myslím, že ten zápas byl pořád na to, abychom jej dokázali otočit. Zbývalo na to dost času, jenže my jsme začali bláznit a začali pak propadat a hráli jsme prostě vabank. Se zkušeným mužstvem, jako je Vsetín, se to prostě nedá. Oni toho využili, bylo jen otázkou času, kdy dostaneme gól na 1:3. Že jsme pak dostali góla v power play, to už je druhá věc, ale myslím si, že dnes se projevila taková ta nezkušenost některých kluků. Říkal jsem to i hráčům teď v kabině, že právě v takových zápasech se je třeba učit. My teď musíme zvednout hlavy, už v sobotu nás čeká těžké utkání v Přerově, odkud určitě budeme chtít dovést nějaké ty body.

Jiří Weintritt (trenér VHK ROBE Vsetín): V první polovině utkání jsme měli docela hodně přesilovek, ty nám však oproti zápasu se Zlínem moc nešly. Paradoxně jsme si ale pomohli gólem v oslabení. Ve třetí třetině jsme si řekli, že musíme chodit více do brány, že to nemůžeme hrát po deskách a druhý gól v síti domácích nás odšpuntoval. U kluků je vidět nadšení a hodně chtění ze strany manšaftu, ale jsme si vědomi, že během té sezony může přijít další těžká chvíle. Teď to musíme udržet, máme doma Jihlavu a pak je reprezentační přestávka.

Domácí trenéři nemohli pro duel s Valachy využít služeb obránce Štěpána Havránka, který je ve stavu zraněných hráčů. Do sestavy se tak vrátil Kuba Adámek. Průběh první třetiny nakonec ovlivnil velký počet vyloučených hráčů. Na obou stranách totiž putovalo za katr během úvodní dvacetiminutovky celkem pět hráčů. Gólu se ale v této pasáži střetnutí více jak tisícovka fanoušků přeci jen nedočkala.

O úvodní trefu utkání se postaral až ke konci 24. minuty domácí Michal Ramik, který těžil z přihrávky svého spoluhráče Oskara Haase - 1:0. Valaši dokázali v prostřední části vyrovnat. Stalo se tak při jejich vlastním oslabení, když se odražený puk dostal Šimonu Jenáčkovi, který svou teprve druhou trefou v sezoně překonal brankáře Švančaru v naší brance - 1:1.

Hosté z Valašska měli štěstí i ve třetí části zápasu, když znovu těžili z odraženého puku. Tentokráte se ve 45. minutě nejlépe v brankovišti rysů orientoval finský forvard Riku Sihvonen - 1:2. Právě důraz v předbrankovém prostoru nám dělal v tomto střetnutí největší problém. Hosté totiž z dorážky těžili i potřetí v tomto střetnutí. David Kajínek nebezpečně pálil směrem na brankáře Švančaru, ten stačil černý touš pouze vyrazit před sebe, jenže neatakovaný Jan Berger jej dokázal poslat přesně tam, kde potřeboval - 1:3. Osm minut před koncem třetí třetiny se v ideální střelecké pozici ocitl Hotěk, bohužel mu nebylo dopřáno korigovat nepříznivý stav zápasu. Vzápětí přišly šance na obou stranách, kdy gólově neuspěli Ročák s hostujícím Robem. O tom, že si Valaši odvezou vůbec poprvé body z haly Polárka rozhodl při hře bez brankáře Lukáš Rob, který v 58. minutě upravoval střelou do prázdné branky skóre na konečných 1:4 pro hostující celek.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Rysi v letošním ročníku Chance ligy odehráli doposud 17 utkání. Pouze pět hráčů z frýdecko-místeckého kádru odehrál plný počet zápasů. Jsou to jmenovitě Vlastimil Dostálek, Michal Hotěk, Daniel Vrdlovec, Vojtech Zeleňák a Štěpán Macháček.

* Hokejisté Frýdku-Místku působí v první lize sedmou sezonu. K dnešnímu dni tak rysi odehráli mezi prvoligovou smetánkou 330 utkání s bilancí (159 výher a 171 porážek - skóre 1003:981 a ziskem 470 bodů).

* Valaši proti nám postavili do brankoviště již 8 gólmanů, kterým jsme vstřelili celkem 46 branek (David Gába - 16 g, Michal Šurý - 8, Yan Shaliapneu - 6, Jaroslav Pavelka - 5, Ondřej Bláha - 5, Adam Beran - 2, Jakub Málek - 2 a Maxim Žukov - 2).

* Bilance rysů se Vsetínem je v domácím prostředí jasně vyznívající v náš prospěch. V první lize oba celky nastoupily v hale Polárka celkem 8x a sedmkrát se z výhry radoval domácí tým. S Valachy jsme tak prohráli v domácím prostředí vůbec poprvé v prvoligové historii. "Ta statistika mi byla připomínána několika lidmi, ale na mítinku jsem mužstvu vštěpoval sebevědomí a pořád si myslím, že pokud to mužstvo bude na špičkách, tak ten zápas má pořád ve svých rukou," řekl po utkání vsetínský kouč Jiří Weintritt.

* Vůbec poprvé v letošní sezoně můžeme oznámit, že na domácí střetnutí dorazilo více než tisíc diváků. Moc za to děkujeme, dnes vás bylo 1108!

* Celkem osm dvacetiminutovek v řadě jsme v posledních zápasech neprohráli. Neuspěli jsme až v té deváté v pořadí, kdy jsme se Vsetínem na domácím ledě prohráli 0:3.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Před reprezentační přestávkou nás čeká ještě jedno střetnutí, a to odehrajeme v sobotu 5. 11. na ledě přerovských Zubrů. Zápas v Meo Aréně začne v 17.00 hodin.

Pokud chcete s fans HC Frýdek-Místek vyrazit na autobusový výjezd do Přerova, přihlašte se pomocí formuláře ZDE