Rysi si po Třebíči vyšlápli i na sokolovský Baník
Druhou výhru v řadě si připisujeme po výhře 3:1 na ledě západočeského Sokolova. Soupeři jsme tak vrátili porážku z úvodu sezony.
17., sobota 29.10.2022, ZS Sokolov
1:3
0:1, 1:1, 0:1
HC Baník Sokolov

Cichoň (15. Michajlov) - Jan Novák, Tomek, Krutil, Pohl, Winhold, Baláž, Klejna - Vracovský, Kverka, Tomi - Osmík, Zadražil, Jurčík - Švec, Rohan, L. Stehlík - Ton, Vrhel, Rulík. Trenér: Martin Štrba.

Švančara - Š. Havránek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, Žůrek - Svačina, Vrdlovec, Dostálek - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - Bednář, A. Zeman, Ramik - Geidl, Matěj, Macháček. Trenér: Martin Janeček.

27. Kverka (Vracovský, Tomi)
14. Haas (Zeleňák, Łyszczarczyk). 22. Łyszczarczyk (Zeleňák, Kowalczyk), 60. Haas (Hotěk, Teper)
Vyloučení: 5:6
Využití: 0:1
Střely na branku: 35:37 (11:12, 13:12, 11:13)
Zblokované střely: 9:10
Vhazování: 34:25
Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Belko, Baxa
Diváci: 483

Martin Štrba (trenér HC Baník Sokolov): Jsme samozřejmě zklamaní, jelikož jsme ztratili body. Měli jsme spoustu šancí, navíc jsme nevyužili dvouminutovou přesilovku pět na tři a jak se říká, pokud nedáte v této situaci gól, tak si nezasloužíte vyhrát. Dnes se to jen potvrdilo. Ten zápas se nám moc nepovedl. Ty síly ubívají, těch utkání je hodně. My máme úzký kádr a možná se to na tom i podepsalo. Zápasy hrajeme teď na pár lidí, klukům nelze upřít snaha, ale bohužel to proti Frýdku nevyšlo.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Důležitý byl dobře rozehraný zápas, což jsme si zejména ve druhé periodě kazili disciplínou. Časté a hloupé vyloučení musíme ze hry odstranit, stojí nás to neskutečně sil. Druhým zlomovým bodem bylo ubránění dlouhého oslabení pěti proti třem, kde musím před hráči z ledu a brankářem Švančarou smeknout. Tady se zápas překlápěl směrem k vítězství. Posledních pár minut si kluci šli za výhrou, a odměnou byl ještě gól na vítězných 1:3. Teď už jsme hlavou v úterním zápase, kde jsme si vědomi, jaký soupeř nás čeká. Určitě se na tuhle výzvu před domácími fanoušky moc těšíme!

Rysi vyrazili do dalekého Sokolova posilněni domácím úspěchem nad nepříjemnou Třebíčí. A zvednuté sebevědomí bylo na hostujících hráčích v úvodních minutách patrné. Prakticky se hra odehrávala na polovině domácího celku. Až v úvodu 10. minuty získal Vojtěch Tomi puk ve svém obranném pásmu a při svém úniku jej fauloval vracející se Zeleňák. Rozhodčí s odpískáním trestného střílení neotáleli, jenže Tomiho pokus famózně vychytal brankář Švančara. Pro našeho gólmana to byla velmi ošemetná situace, jelikož do té doby toho ochránce frýdecko-místecké svatyně moc řešit nemusel. Na druhé straně jsme i my měli podobnou možnost, když domácí obraně ujel Haas, ale v rozhodujícím okamžiku mu puk sjel z hokejky. V čase 13:32 jsme podnikli postupnou akci na polovinu domácího celku a rázem z toho byla branka. Oskar Haas se u levého mantinelu dostal k puku, zamířil a jeho rána skončila přesně u vzdálenějšího koutu Cichoňovy branky - 0:1.

Než se někteří diváci v hale usadili ke sledování druhé části zápasu, rysi se mohli radovat z druhé vstřelené branky. V čase 21:18 našel Zeleňák rozjetého Alana Łyszczarczyka a polský forvard v úniku nedal gólmanovi Michajlovovi šanci - 0:2. Sokolovští se vrátili do zápasu ke konci 27. minuty, kdy Vracovský bekhendovou přihrávkou vybídl ke skórování Jaromíra Kverku, který ihned z první napálil puk přesně ke vzdálenější tyči naší branky - 1:2. O chvíli později jsme si mohli vzít dvoubrankové vedení nazpátek, ale Svačina v dobré pozici pálil pouze do dobře postaveného Michajlova.

Svou situaci jsme si výrazně zkomplikovali na začátku třetí třetiny, když k již vyloučenému Łyszczarczykovi ze závěru druhé periody, přibyl ještě kapitán Teper. Sokolov tak dostal možnost hrát celé dvě minuty ve dvojnásobné početní výhodě. Houževnatým výkonem jsme tuhle nepříjmenou pasáž zvládli a se Západočechy jsme tak nadále drželi jednobrankové vedení. Stav 2:1 pro naše barvy svítil na světelné tabuli i v čase 57:45, kdy domácí Baník zkusil hru bez brankáře. Sokolovští se ale o výhodu sami připravili, když byl Vracovský při vhazování před brankářem Švančarou dvakrát napomínán a domácí tým obdržel pro ně v tu nejhorší dobu dvouminutový trest. Baník se nevzdával a znovu to zkusil bez svého gólmana, tentokráte se ale k puku dostal Oskar Haas, který střelou do prázdné branky upravoval na 1:3. V samém závěru ještě prováhal pojistit naše vítězství Ramik, to by už ale stejně na naší tříbodovou radost nemělo výraznější vliv. Sokolovu tak vracíme porážku ze 4. hracího kola.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Bodová bilance útočníka Alana Łyszczarczyka v první lize je zkrátka parádní. Polský reprezentant totiž v 60 odehraných zápasech za Frýdek-Místek nastřádal na své konto 63 kanadských bodů, když vstřelil 26 gólů a na dalších 37 jich přihrál svým spoluhráčům. Alane, klobouček!!

* Pro slovenského obránce Vojtecha Zeleňáka se jednalo dnes o jeho první gólové přihrávky v rysím drese. I díky němu si tak ze západu Čech odvážíme cenné tři body.

* Úvodní branka zápasu, kterou vstřelil Oskar Haas, byl našim jubilejním 1000. gólem v prvoligové soutěži.

* Rysi neprohráli šest dvacetiminutovek v řadě.

* Teprve 20letý gólman HC Frýdek-Místek, Patrik Švančara, je po dnešním kole nejlepším brankářem celé Chance ligy. "Švanci" ovládá statistiky s brankovým průměrem 1,95 gólů na zápas a procentuální úspěšností 94,44 %. Druhý náš brankář, Vojtěch Mokry, je momentálně na 8. místě (91,67 %).

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Před reprezentační přestávkou na nás čekají ještě dvě prvoligová střetnutí. To první odehrajeme, a tady POZOR!, už v úterý 1. listopadu, kdy v naší útulné hale Polárka budeme hostit Vsetín. Utkání s Valachy začne od 18.00 hodin a jelikož se dají před utkáním očekávat fronty u pokladen, doporučujeme fanouškům zakoupit si vstupenku v předstihu, a to prostřednictvím webového portálu Enigoo - PRODEJ VSTUPENEK. Další střetnutí v následujícím týdnu pak odehrajeme v sobotu na ledě přerovských Zubrů. Zápas v Meo Aréně začne v 17.00 hodin.