Z prvního výjezdu se vracíme s prázdnou
Nad jihlavskou Duklou jsme brzy vedli Hoťkovou povedenou trefou. Domácí hráči stačili ještě do konce úvodní periody skóre zápasu zvrátit na svou stranu, ve zbývající části nám pak hokejisté z Vysočiny přidali ještě další dvě branky.
2.kolo, sobota 16.9.2023, ZS Pelhřimov
4:1
2:1, 1:0, 1:0
HC Dukla Jihlava

Beran - Bilčík, Kolář, Ozolš, Kočí, Chvátal, Vala, Dudycha - Čachotský, D. Bartoš, Šik - Krajč, Štefančík, Cachnín - T. Havránek, Handl, Berger - Jelínek, Pořízek, V. Brož. Trenér: Viktor Ujčík.

Švančara - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Š. Havránek - Doktor, Toman, Svačina - Cedzo, R. Veselý, Ramik - Hotěk, Haas, Šuhaj - Geidl, Hudeček, Kozlík. Trenér: Martin Janeček.

11. Pořízek, 18. Šik (Kočí, Čachotský), 37. T. Havránek (Berger), 42. Kočí (Šik, Čachotský)
2. Hotěk (Haas)
Vyloučení: 1:6
Využití: 0:0
Střely na branku: 37:18 (15:10, 10:10, 16:4)
Zblokované střely: 10:7
Hity: 6:8
Vhazování: 48:27
Rozhodčí: Svoboda, Jechoutek - Jindra, Kotlík
Diváci: 630

Viktor Ujčík (trenér HC Dukla Jihlava): Za prvé musím pochválit soupeře, protože k nám opravdu přijel hrát hokej. Přijel hrát agresivní a hlavně rychlý hokej. My s tím hlavně na začátku měli velké problémy. Kluky jsme na to upozorňovali, že mají v týmu hodně šikovné mladé kluky, kteří jsou rychlí, že nechceme přečíslení. Museli jsme si k tomu něco říct. Jsme rádi, že i když ten začátek nebyl z naší strany ideální, tak jsme zápas nakonec dokázali zvládnout. Trochu se potřebujeme srovnat s přesilovkami, hodně je překombinováváme. Tři body ale bereme.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Jsme z výsledku samozřejmě hodně zklamaní. Věděli jsme, že Jihlava je velice kvalitním týmem. Přijeli jsme sem bojovat a vyšel nám vstup do zápasu. V té době jsme si myslím, že byli bruslivější, domácí trochu ten úvod zaspali, čehož jsme využili. Nicméně Dukla nám nejprve srovnala a pak ještě dokázala odskočit o gól. Paradoxně bych řekl, že jsme nebyli určitě ani horší, že jsme i v té druhé třetině hráli velice dobře, i když tam byla nějaká ta vyloučení. Dva z těch třech obdržených gólů bych označil za velice špatné, myslím že jsme ty situace měli zvládnout lépe. Mrzí mě naopak ten závěr, kdy klíčoví hráči místo toho, aby se semkli a zvedli nám ten prapor, tak my tu třetinu odklouzali. Za to se doslova stydím a jsem zklamaný. Musíme jít jinou cestou, co se týče přístupu. V dnešním hokeji to není ztracené ani za nepříznivého stavu jedna tři.

Na stadionu v Pelhřimově měli rysi výborný vstup do zápasu. V čase 01:44 se totiž po průniku Haase a jeho následné přihrávce, krásně prosadil ranou nad Beranovy ramena Michal Hotěk - 0:1. O chvíli později nebezpečně pálil Doktor, tentokráte už byl gólman Jihlavy pozornější. Hokejistům z Vysočiny se podařilo srovnat skóre na začátku 11. minuty, kdy si Radek Pořízek sjel ze středového kruhu až do mezikruží a pohotovou střelou nedal Švančarovi v naší bráně šanci - 1:1. Tři minuty před uplynutím úvodní dvacetiminutovky se skóre zápasu obrátilo. Jihlavští nás zmáčkli v obranném pásmu, odražený puk se dostal až k Otakarovi Šikovi, který takovou zadovkou nachytal frýdecko-místeckého gólmana - 2:1.

Stejný hráč pak mohl v polovině zápasu vedení domácího celku navýšit, radost z druhé trefy v utkání mu však překazila branková konstrukce. Dukla se dokázala prosadit až v polovině 37. minuty, kdy Tomáš Havránek dostal puk zpoza branky a ranou z jedné našel skulinku na bližší tyči - 3:1. Rozhodující úder nám pak zasadili domácí hokejisté hned v úvodu třetí části. Přesně v čase 41:00 propálil z pravého kruhu Švančaru jihlavský obránce Fabien Kočí - 4:1. Svůj první výjezd na led soupeře tak prohráváme, s jihlavskou Duklou se nám zkrátka venku nedaří.

* Ať už jihlavský stadion, nebo jejich exilové působiště v Pelhřimově, hokejistům z Frýdku-Místku zkrátka nevyhovuje. V dosavadních 15 odehraných duelech jsme v Jihlavě nedokázali zvítězit za tři body. Pouze v premiérové prvoligové sezoně se rysům podařilo na Vysočině uspět, když jsme domácí celek porazili 4:3 po prodloužení.

* Zatímco úvodních devatenáct vzájemných duelů shlédlo průměrně na obou stadionech 1547 fanoušků, posledních osm zápasů vidělo už jen 655 diváků v průměru.

* Našimi bodovými specialisty na Duklu byli útočníci. David Klimša měl s Jihlavskými bodovou bilanci 4+6, Milan Mikulík 3+6 a Rostislav Martynek 2+7. To na druhé straně kluziště rád proti nám hrál zadák Filip Dundáček. Ten si totiž doposavad připsal na své konto bilanci 0+10.

V pořadí, druhém, domácím střetnutí, přivítáme v hale Polárka béčko extraligových Pardubic. Utkání se odehraje ve středu 20. září od 17.00 hodin a fanoušci mají již nyní možnost si na zápas zakoupit vstupenky v předstihu prostřednictvím portálu Enigoo (odkaz ZDE).