V sobotu se rysům postaví do cesty Jihlava
Preview k zápasu
Chance liga nabrala na obrátkách, v sobotu bude na programu druhá epizoda. Hokejisté Frýdku-Místku se tentokrát pokusí urvat body proti jihlavské Dukle, která i pro letošní ročník musí hrát mimo svůj tradiční domov. Duel v Pelhřimově startuje v 16:30, a vy jej můžete sledovat prostřednictvím platformy HokejkaTV či textově na webu onlajny.com.

HC DUKLA JIHLAVA

Legendární Horácký zimní stadion v Jihlavě definitivně dosloužil, a v létě letošního roku nastala jeho demolice. Než slavný klub z Vysočiny postaví moderní arénu, která bude plně adekvátní pro 21. století, bude využívat dočasný azyl na zimáku v Pelhřimově. Pro věrné fandy Dukly to je jistě značná komplikace, tahle situace navíc potrvá ještě pravděpodobně minimálně dva roky, než dojde k oficiální koluadaci nového stánku. 

Jihlava loni ztratila výhodu domácího ledu, což se negativně podepsalo na výsledcích a celkovém obrazu hry. Stejně jako Frýdek-Místek museli "vojáci" do ošemetného předkola play-off, kde se svěřencům Viktora Ujčíka povedlo vyřadit pražskou Slavii. Čtvrtfinále ovšem znamenalo stopku, kterou vystavil Vsetín po vítězství 3:0 na zápasy. 

Dukla vstoupila do sezony pravou nohou, zvítězila na ledě nováčka soutěže ze Znojma poměrem 3:2. Rozdílovou trefu zaznamenal ve třetí části Šimon Jelínek. Jihlava znovu potvrdila fakt, že zahajovací duely umí, vyhrála totiž už třináctý úvodní zápas za posledních patnáct sezon. "Jsme moc rádi, že jsme zápas dokázali zvládnout. Nebylo to jednoduché utkání. Víme, že Znojmo postoupilo, ale byl to pro něj první zápas sezony a začátek ročníku smazává rozdíly mezi týmy. Znojmo má navíc výborné hráče. Podmínky byly těžké, led taky, k tomu dusno. V kabině bylo horko a kluci nemohli během přestávky pořádně zregenerovat," hodnotil kouč Viktor Ujčík.

Sestava Jihlavy v minulém utkání ve Znojmě: Beran - Bilčík, Kolář, Ozols, Kočí, Chvátal, Vala, Dudycha - Čachotský, Bartoš, Šik - Krajč, Štefančík, Cachnín - Havránek, Handl, Berger - Jelínek, Pořízek, Brož.

Z kabiny rysů:

Zahajovací střetnutí sezony 2023/24 nepřineslo rysům opojný pocit z výhry. Výrazně posílený Sokolov, v jehož kádru bylo několik kmenových hráčů z partnerských Karlových Varů, odvezl z Polárky dva body po těsném triumfu v prodloužení. "Myslím si, že na první kolo to byl oboustraně svižný hokej. Bylo k vidění spoustu pěkných věcí, ale na druhou stranu jsme dnes zaslouženě prohráli. Udělali jsme více chyb, než soupeř a myslím si, že nám chyběla větší disciplína. Někteří hráči si při tom asi neuvědomili, že hrajeme už naostro. Šli do toho jak do přátelského utkání, že se prostě nic neděje. Tohle musíme v dalších zápasech určitě zlepšit," nebral si servítky hlavní trenér Martin Janeček.

Frýdecko-místeckého kouče alespoň potěšila důstojná atmosféra, která panovala při prvním utkání v Polárce. Ve vyloženě letním počasí, které možná bylo vhodnější pro pobyt v přírodě, a v konkurenci souběžně hraného fotbalového utkání, si našlo cestu na tribuny solidních 844 diváků: "O to víc nás mrzí, že se nepovedlo pro diváky vyhrát, zápas jsme si zbytečně zpackali. Snad to bude ponaučení pro příště. Beru to trochu jako omluvu. Budeme o to víc chtít uspět v Jihlavě, a zároveň tímto způsobem pozvat na další domácí zápas proti nabitým Pardubicím," říká Martin Janeček.

Sobotní duel může mít pikantnější náboj pro Filipa Hamana, který ještě v minulém ročníku oblékal právě dres jihlavské Dukly. Mladý zadák se v prvním kole proti Sokolovu gólově prosadil, a v případě úspěchu na Vysočině slibuje do kabiny určitý bonus: "Určitě něco bude. Myslím si, že každý hráč vypisuje odměnu, když se jede hrát s týmem, kde jste předtím působil."

HC Frýdek-Místek v minulém utkání se Sokolovem: Mokry - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Š. Havránek, Hrůzek - Doktor, Toman, Svačina - Cedzo, R. Veselý, Ramik - Hotěk, Haas, Šuhaj - Geidl, Hudeček, Kozlík.

 

Statistiky obou týmů v grafice

CHANCE LIGA 2023/2024

HC Dukla Jihlava

vs.

HC Frýdek-Místek

4. místo

Umístění v tabulce

7. místo
3:2 - 3 body

skóre a body

3:4 - 1 bod
14 zápasů, 0-1-3-10, skóre 23:55, 5 bodů

vzájemná bilance
v Chance lize (u nich/doma) z našeho pohledu

14 zápasů, 3-2-3-6, skóre 38:49, 16 bodů

V - ? - ? - ? - ?

aktuální forma v posledních zápasech

P - ? - ? - ? - ?
Otakar Šik (1+1)

nejproduktivnější hráč

Patrik Urbanec, Daniel Kowalczyk, Filip Haman (1+0)
Otakar Šik, David Bartoš, Šimon Jelínek (1 gól)

nejlepší střelec

Patrik Urbanec, Daniel Kowalczyk, Filip Haman (1 gól)
6 hráčů (1 př.)

nejlepší nahrávač

4 hráči (1 př.)
Štěpán Dudycha, Patriks Ozols, Vlastimil Bilčík (0+1)

nejproduktivnější obránce

Patrik Urbanec, Daniel Kowalczyk, Filip Haman (1+0)
5 hráčů +2

nejlepší
v +/- bodech

5 hráčů +1
Tomáš Čachotský, David Bartoš, Fabien Kočí, Richard Cachnín / 3 střely

nejvíce střel
na branku

Daniel Kowalczyk / 6 střel
Vlastimil Bilčík 25:37 min

nejvíce stráveného
času na ledě

Filip Haman 25:58 min
Adam Beran - 1 záp. (93,55 %)

úspěšnost brankářů

Vojtěch Mokry - 1 záp. (89,47 %)
3 br. / 4.

počet vstřelených branek/pořadí v Chance lize

3 br. / 5.
2 br. / 7.

počet obdržených branek/pořadí v Chance lize

4 br. / 13.

0 % / 0 / 12.

využití přesilovek/počet branek v přesilovkách/pořadí v Chance lize

33,33 % / 1 / 2.
100,00 % / 0 / 2.

ubráněná oslabení/počet branek inkasovaných v oslabení/pořadí v Chance lize

75,00 % / 1 / 9.
42 minut / 2.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

10 minut / 9.
Daniel Kolář / 25 min

nejtrestanější
hráč

Michal Hotěk / 4 min
0 diváků / 0 / 13.

návštěvnost na domácích stadionech/divácký průměr/pořadí v Chance lize

844 diváků / 844 / 6.