Filip Haman: Bod je pro nás určitě málo
Rozhovory
Vůbec první gól nového ročníku Chance ligy vstřelil frýdecko-místecký obránce Filip Haman, který ranou od modré překonal v přesilové hře sokolovského gólmana Michajlova. I to byl jedním z důvodů, proč jsme si zadáka rysů vybrali na pozápasový rozhovor.

Je jen něco málo minut po skončení úvodního domácího střetnutí se Sokolovem, kdy jsme prohráli v prodloužení gólem v oslabení. V šatně je docela velké ticho, co vypovídá o docela hořkém konci zápasu. Jak jsi jej vůbec viděl ze svého pohledu?

Je to určitě velká škoda, protože z počátku se pro nás to utkání vyvíjelo dobře, vedli jsme. Bohužel jsme pak dvakrát inkasovali, ale znovu jsme se dokázali vrátit do zápasu. Nakonec je z toho pouze jeden bod, takže je to zklamání. Bod je málo.

Ty jsi autorem naší první branky v sezoně. Chci se zeptat, byla ta střela cílená, nebo to byla spíše náhoda a využítí toho, že před gólmanem Michajlovem byla docela velká clona?

Tak věděl jsem, že hned po buly tam bylo místo a že chci střílet. Ale popravdě vlastně ani já nevím jak to tam bylo. Vím, že to bylo tečované, ale netuším, jak to tam propadlo. Každopádně nic nacvičeného to nebylo.

GÓL FILIPA HAMANA V ČASE 12:30
https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20230735


Jak moc mělo vliv odstoupení Štěpána Havránka? Určitě to svým způsobem narušilo to obranné seskupení, s kterým jste do zápasu šli...

Určitě to vliv mělo. Hráli jsme původně na šest obránců a poté co Havran odešel, tak samozřejmě nám pak ty síly rychleji ubývaly, protože jsme hráli na pět a občas nám tam doskakoval Hrůzič (Filip Hrůzek, pozn. red.). Ale narušení to bylo, každopádně i v takové situaci to musíme dotáhnout do lepšího konce.

Přestože jste vzadu hráli pouze v pěti, tak musím podotknout, že góly stříleli tentokráte pouze obránci. Čím si to vysvětluješ, že vám to v utkání tak sedlo?

Tak je pravda, že jsme dnes opravdu hodně stříleli, a to, že to tam někdy padne, tak je samozřejmě i zásluha útočníků, protože v dnešní době ti gólmani jsou natolik dobří, že jim od té modré málokdy dá obránce gól, aniž by před ním někdo nestál.

Všiml jsem si po utkání, že ses pozdravil s Davidem Kofroněm, který před časem za Frýdek-Místek také hrával. Byly mezi vámi před zápasem nějaké hecovačky?

Něco málo jsme si psali. Známe se samozřejmě už dlouho, v kontaktu jsme de facto pořád, takže něco proběhlo. To ale k tomu určitě patří.

V dalším kole cestujeme do Jihlavy, kde jsi naposledy působil. Vypíšeš klukům do kabiny nějkou odměnu?

Určitě něco bude. Myslím si, že každý hráč vypisuje odměnu, když se jede hrát s týmem, kde jste předtím působil.

Přejeme vám tedy na Vysočině mnoho štěstí...

Děkujeme.

 

KRÁTKÝ VIDEOÚRYVEK Z ROHOVORU S FILIPEM HAMANEM