Namlsaným osmičkám trochu spadl hřebínek
Mládežnický hokej
Namlsaným osmičkám trochu spadl hřebínek v úterní předehrávce Ligy starších žáků, když se nad očekávání trápili s Porubou, ačkoliv výsledek nakonec vyzněl jasně 7:3. Soupeř se ale v Polárce ujal vedení, které udržel celou třetinu, a definitivní uklidnění přišlo až se dvěma góly v samotném závěru.

HC Frýdek-Místek – HC RT Torax Poruba 7:3 (0:1, 4:1, 3:1)

Nikdo nečekal, že utkání bude pro silný výběr 8. třídy tak kostrbaté. První třetina ale dopadla lépe pro hosty, když v deváté minutě po nedůrazu v našem obraném pásmu využila svou šanci hráčka Poruby. Na začátku druhé třetiny se podařilo Kowalczykovi srovnat a za dvě minuty přidal gól znamenající vedení Strache. „Náš pohyb se zlepšil, ale stále to nebylo ono. Sice jsme prostřední část vyhráli 4:1, ale hráči nepodstupovali osobní souboje a utkáni bylo bez šťávy. Až poslední část konečně přinesla hokejovější podívanou,“ popsali průběh zápasu trenéři. Jim ani jejich svěřencům však ani ve třetí třetině nebylo nejlépe, když o dva roky starší hráčka v dresu soupeře skórovala v zápase podruhé, a ještě v oslabení, takže zápas znovu nebyl úplně rozhodnutý. Kontaktní gól ovšem hosté nepřidali, naopak dvě minuty před koncem se Frýdecko-Místeckým dvěma góly podařilo dát výsledku nakonec jasnou podobu 7:3.

„Utkání jsme protrpěli, jak kluci na ledě, tak i my na střídačce a určitě i rodiče na tribuně. Měli jsme pomalé nohy, do poloviny utkání jsme nepodstupovali osobní souboje nebo jsme z nich ustupovali. Je zapotřebí opakovat a připomínat, co kdo má dělat. Co chceme hrát. Kluci se snažili, i když to možná nebylo úplně vidět. Někdy prostě přijdou takové nevzhledné, utrápené zápasy a je třeba se z nich poučit. Hlavní je, že kluci nepodlehli a bojovali,“ vyjádřil se k předehrávanému zápasu trenér Tomáš Snášel.

Bodovali: 22. Kowalczyk (Kandrák), 24. Strache, 39. Kowalczyk (Tichopád), 40. Bača (Varadi, Kaszper), 44. Varadi (Kaszper, Bajtek), 58. Kaszper (Varadi), 59. Kandrák

Brankář Viktor Dorotík zlikvidoval 34 střel.