Z Litoměřic rysi body nevezou
Reportáže
Překvapení se nekonalo. Navzdory tomu, že hokejisté Frýdku-Místku zahájili střetnutí na ledě vysokého favorita z Litoměřic na výbornou, do Slezska se vrátí s nepořízenou. Rysi po dvou gólech Jakuba Šlahaře vedli, jenže v dalším průběhu už na lídra soutěže nestačili. Slezan se pokusí složit reparát ve středu, kdy v Polárce přivítá pražskou Slavii.
35., sobota 8.1.2022, Kalich Aréna
5:2
0:1, 4:1, 1:0
HC Stadion Litoměřice

T. Král - P. Marcel, Černohorský, Výtisk, J. Holý, Klikorka, Jebavý, Kuboš - Válek, R. Přikryl, M. Kadlec - Martin Procházka, Kracík, O. Procházka - F. Přikryl, J. Jícha, Sihvonen - Rouha, Koláček, Berka. Trenér: David Bruk.

HC Frýdek-Místek

Baroš - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, J. Adámek - Svačina, D. Bartoš, Šedivý - Łyszczarczyk, Komorski, Šlahař - Christov, Peterek, Martynek - Čmiel, Klimša, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

Branky
27. F. Přikryl (J. Holý, M. Kadlec), 31. R. Přikryl (Válek, Výtisk), 32. O. Procházka (Sihvonen, Jebavý), 35. O. Procházka (Kracík, Martin Procházka), 57. F. Přikryl (P. Marcel, Klikorka)
5. Šlahař (Łyszczarczyk), 25. Šlahař (Teper, O. Šedivý)
Statistiky
Vyloučení: 6:3
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 36:31 (9:15, 13:10, 14:6)
Zblokované střely: 7:22
Vhazování: 24:31
Rozhodčí: Sýkora, Kvasnička - Beneš, Štěpánek
Diváci: 1000
Ohlasy

Daniel Tvrzník (asistent trenéra HC Stadion Litoměřice): V první třetině byl soupeř jasně lepší, 0:1 byl ještě přijatelný výsledek. Za stavu 0:2 nás nakopl trochu šťastný snižující první gól a od té doby měla naše hra dobré parametry. I když byl Frýdek hodně nepříjemný, zvládli jsme to až do konce. V posledních zápasech ale máme strašné výpadky, teď to byla první polovina utkání. Potřebujeme naší výkonnost stabilizovat.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Kdybychom první třetinu vyhráli 4:0, tak by se asi nikdo nedivil. Bohužel jsme dali jen jeden gól, pak jsme sice navýšili v přesilovce a měli i další šance, nicméně ty jsme neproměnili. Bylo jasné, že soupeř se nakonec zvedne. K tomu jsme mu pomohli několika chybami. Ve třetí třetině si to už velice dobře hlídal. Kvůli nevyužitým šancím si neodvážíme ani bod.

Závěrečnou třetinu základní části rysi zahájili tam, kde odstartoval celý letošní ročník Chance ligy, na ledě litoměřických kališníků. Na severu Čech nás rozhodně nečekal snadný soupeř, vždyť domácí Stadion je momentálním lídrem soutěže, navíc s famózní formou. Svěřenci trenéra Davida Bruka totiž v posledních třinácti kolech nepoznali svého přemožitele.

Slezané vstoupili do zápasu aktivně a dobrým pohybem si vynutili tlak. Skóre se poprvé změnilo v páté minutě, kdy druhý nejlepší nahrávač soutěže Łyszczarczyk viděl na pravém kruhu Jakuba Šlahaře, který přesně utaženou střelou ze zápěstí poslal kotouč do litoměřické sítě. Také v dalším průběhu měli hosté územní převahu a hrozili především během přesilovek. Dvě šance si vytvořil David Klimša, nadějně vypadal také únik Ondreje Šedivého, ale do kabin se šlo za nejtěsnějšího náskoku.

Rysi hýřili pohybem také v úvodu druhého dějství a svou sílu ukázali v přesilovkách. Na časomíře svítila hodnota 24:55, kdy Teper adresoval diagonální pas na Jakuba Šlahaře, který si popojel na vrcholek kruhu a střelou těsně nad ledem podruhé pokořil Krále v litoměřické svatyni. Druhá sobotní trefa exzlínského útočníka byla zároveň jubilejním 900. gólem Frýdku-Místku v první lize!

Jenže radost rysů měla poměrně jepičí život. O minutu a půl později totiž domácí snížili a nastartovali velký obrat. Nejprve se ujala šťastná branka od brusle Filipa Přikryla, ke kterému se v blízkosti Barošovy klece příhodně odrazil kotouč po akci spoluhráče Kadlece. Domácí Stadion srovnal přesně v polovině základní hrací doby a znovu to byl gól z kategorie šťastných. Prosadil se Roman Přikryl, který po individuální akci po křídle odrazil puk do sítě od brusle hostujícího Ciury, jenž se v pádu marně snažil zabránit trefě.

V další minutě už bylo skóre příznivější pro Severočechy. Akci založil nejlepší střelec týmu Sihvonen, který na mezikruží zaregistroval Ondřeje Procházku, jehož rána zaplula do síťky. Aby těch špatných zpráv nebylo pro Slezan málo, domácí mužstvo udeřilo také během přesilovky. Po Kracíkově nahrávce stačilo Ondřeji Procházkovi před brankovištěm pouze nastavit čepel a kotouč si znovu našel cestu za bezmocného Baroše.

Závěrečná třetina se sice nesla ve znamení urputné snahy hostů o korekci nepříznivého stavu, jenže psychická deka po snadno ztraceném náskoku byla až příliš znát. Na herním projevu Litoměřic naopak byla patrná lehkost a zdravé sebevědomí po dlouhé sérii výher. Frýdku-Místku nepomohly ani dvě přesilovky, ve kterých sice puky častokrát létaly okolo Královy branky, jenže vše marné. Kališníci dali definitivní razítko na svou 14. výhru v řadě čtyři minuty před závěrečnou sirénou, kdy tvrdou střelou nad lapačku skóroval dnes podruhé Filip Přikryl.

V příštím týdnu čekají rysy další dva ostré duely. Ten první odehrají na domácím ledě, kdy ve středu 12. ledna hostí od 18.00 hodin tým pražské Slavie. Vstupenky na toto utkání si můžete zakoupit v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE. Další utkání pak bude na programu v sobotu 15. ledna na Vysočině, kde proběhne souboj s domácí Třebíčí (od 17.30 hodin). Držme rysům tedy palce!

Snímky: Karolína Štolcová (web HC Stadion Litoměřice)

STATISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI

* Své jubilejní zápasy ve frýdecko-místeckém drese dnes odehráli: Jakub Teper (30) a Mikuláš Zbořil (30). Blahopřejeme!
* Obránce Jakub Teper dosáhl na 20tý kanadský bod za rysy. Jeho bilance je 5 vstřelených branek a 15 gólových asistencí.
* V první lize jsme dosáhli na metu 900 vstřelených branek. O tu "devátou" jubilejní se postaral v Litoměřicích Jakub Šlahař.


KRÁTKY VIDEOSESTŘIH Z UTKÁNÍ