Ač jsme Zubry jasně přestříleli, na body to nestačilo
O dalším domácím bodovém nezdaru rozhodl náš zpackaný vstup do zápasu. Hlavně první přesilová hra, ve které jsme po dvou brejkových situacích soupeře dvakrát inkasovali. Poměr střel vyzněl po utkání jasně v náš prospěch (39:28), gólově to však lépe šlapalo Zubrům.
33., pondělí 3.1.2022, hala Polárka
1:6
0:4, 1:1, 0:1

Baroš (7. Foltán) - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, J. Adámek, Krzak - Svačina, D. Bartoš, Šedivý - Łyszczarczyk, Komorski, Šlahař - Christov, Peterek, Martynek - Ján Blaško, Klimša, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC ZUBR Přerov

Petrásek – Kubeš, Hrdinka, R. Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš, Gréč – Jan Svoboda, Herman, Jakub Svoboda – T. Doležal, Süss, Matěj Novák – M. Sloboda, F. Dvořák, Goiš – Matěj Svoboda, D. Indrák, Tadeáš Král. Trenér: Robert Svoboda.

31. Klimša (Matiaško, Krzak)
2. Süss (T. Doležal), 3. Süss (T. Doležal), 7. Ševčík (Dluhoš, Herman), 10. Goiš (R. Černý, F. Dvořák), 31. M. Svoboda (Tad. Král, R. Černý), 47. R. Černý (T. Doležal, Ma. Novák)
Vyloučení: 3:4
Využití: 0:1
V oslabení: 0:2
Střely na branku: 39:28 (11:13, 17:10, 11:5)
Zblokované střely: 5:3
Vhazování: 26:36
Rozhodčí: Jechoutek, Marek - Zídek, Konvička
Diváci: 748

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Samozřejmě, že výsledek 1:6 je pro nás totálním debaklem. Dali jsme jen jednu branku, šestkrát inkasovali, navíc čtyřikrát v prvních deseti minutách a dvakrát v oslabení. To je něco, co je zkrátka výjimečné, ale pro nás je důležité, jakým stylem jsme se k tomu dostali. Že nejspíš ta připravenost a nastavení nebyla taková, jaká měla být. Těžko najdeme jednoho jediného aktéra toho zápasu, co se týká jak hry na ledě, tak i na střídačce, který by snesl nějaké měřítko toho potenciálu, které tohle mužstvo má. Jedinými, kdo dnes totálně bojoval, a to po celých šedesát minut, tak byli ti diváci, kteří dokázali fandit od první do poslední minuty. I za tohodle rozhodnutého stavu. Tohle je opravdu jediné pozitivum zápasu. To hlavní se má ale odehrát na ledě, kde se hraje o každý bod a o každý gól. A my tenhle boj oproti fandům nezvládli. I proto si zaslouží můj obdiv a poděkování.

Robert Svoboda (trenér HC ZUBR Přerov): Rozhodl pro nás fantastický úvod, kdy přesilovka byla pro domácí tentokráte nevýhodou. Nám se podařil husarský kousek, a to vstřelením dvou branek. Třetí gól byl po brejku, kdy jsme využili toho, že byli domácí trošku otřeseni. Ten náskok jsme pak drželi na vítězné vlně, i když ve druhé třetině samozřejmě domácí hodně přidali a snažili se s výsledkem ještě něco udělat. Ale fantastický Petrásek v bráně a disciplinovaný výkon kluků, nás dovedl k vítězství. Jsme samozřejmě rádi, jelikož jsme potřebovali se dostat z těch špatných příček.

Z kraje nového roku jsme v domácí hale Polárka přivítali hokejisty HC ZUBR Přerov. V sestavě rysů jsme mohli vidět uzdraveného forvarda Jakuba Šlahaře, který naposledy do hry zasáhl 17. listopadu v duelu se Sokolovem.

Velká sprcha přišla do našich řad hned v úvodu střetnutí. Rysi sice dostali možnost hrát první přesilovou hru zápasu, ale do černého se trefili hostující Zubři. Střelu Doležala ještě brankář Baroš stačil vyrazit, na dorážku Jana Süsse už byl ale náš gólman v polovině 2. minuty krátký - 0:1. Z trestu přerovského Nováka uplynulo dalších dvaapadesát vteřin a fanoušci hostů jásali podruhé. A opět v tom měla podíl stejná dvojice, kdy Doležal v úniku našel volného Jana Süsse a rysi v čase 02:29 prohrávali rozdílem dvou branek - 0:2. To ale nebylo v první periodě vše, rozjetá přerovská družina totiž byla v Polárce při střelecké chuti. V úvodu sedmé minuty pálil od modré čáry Ondřej Ševčík a brankář Baroš jeho ránu přes klubko hráčů před sebou vůbec neviděl - 0:3. To byla docela velká sprcha, a tak ani nebylo divu, že domácí lavička sáhla k výměně gólmanů. Bohužel ani Frederiku Foltánovi vstup do zápasu nevyšel. Krátce před koncem desáté minuty se k dorážce dostal Jiří Goiš a zkoprnělá Polárka jen nechápavě sledovala, co že se to s jejich miláčky v úvodu nového roku děje - 0:4.

Po obrátce stran byli rysi již aktivnějším týmem, leč hosté byli zásluhou vysokého náskoku v herní pohodě. Navíc v polovině základní hrací doby se nádherně do vzdálenější šibenice dokázal prosadit Matěj Svoboda a Přerovští se tak dostali již do pětibrankového úniku - 0:5. Odpověď rysů na sebe nenechala dlouho čekat. V čase 30:52, tedy o pouhých čtrnáct vteřin po inkasovaném gólu, se do zakončení nejprve dral Michal Matiaško, kterému ještě přerovský brankář dokázal střelu vyrážečkou zneškodnit, na dorážku Davida Klimši ze vzduchu už hostující gólman ale nezareagoval - 1:5.

Třetí dvacetiminutovka nabídla už jen jednu změnu ve skóre, kdy se ve 47. minutě po sérii takových náhodných odrazů dostal k puku Robert Černý a přesně mířenou ranou navýšil vedení hostujícího celku na 1:6. Zubři tak ke gólům v oslabení přidali i branku v početní výhodě. Porážka se Zubry je pro nás ve vzájemných zápasech čtvrtým nezdarem v řadě. Naposledy jsme dokázali Přerov za tři body porazit 24. listopadu 2018. Těžko teď polemizovat nad tím, zda za špatným vstupem do zápasu může mírné zdržení před utkáním, kdy se porouchala rolba. "Tak určitě se s něčím podobným každý hráč z našeho celku již potkal. Je to ale pro všechny aktéry utkání stejné. Nemyslím si, že by to měla být nějaká vážná komplikace, o tom se ani nemůžeme bavit. Spíše můžeme říct, že jsme to byli my, kdo se na začátek utkání špatně nastavil. Na rozdíl od soupeře, který připraven byl," sdělil po utkání zklamaným hlasem frýdecko-místecký trenér Mojmír Trličík.

Ve středu 5. ledna se odehraje 34. kolo základní části. Rysi v tento den ale hrát nebudou, duel s Vrchlabím byl totiž přeložen na neděli 23. ledna (psali jsme o tom ZDE). Našim hráčům tak budeme držet palce až o víkendu. V sobotu 8. ledna totiž zahájíme závěrečnou část základní části na ledě litoměřického Stadionu. Tento zápas má začátek naplánován na 17 hodinu.

* Jubilejní zápasy si dnes zapsali: Jonáš Peterek 120, Jakub Michálek 110, Ján Blaško 30 a Samuel Baroš 10.

DOPROVODNÝ PROGRAM

V průběhu první přestávky mohli fanoušci v hale vidět vystoupení úspěšné frýdecko-místecké taneční skupiny Funky Beat. Ta se v Polárce představila nejen osobně na ledě, ale také i videoklipem, který se natáčel přímo v hale Polárka.

Funky Beat je streetová skupina s dlouholetou tradicí, která se už roky drží na absolutní špici české taneční scény. Na svém kontě má velké úspěchy, zmiňme například jejich účast na mistrovství Evropy, či dokonce světa, kde si v poslední sezoně vybojovala složka kadetů skvělé páté místo, čímž se tito frýdecko-místečtí tanečníci zapsali jakožto nejlepší český tým vůbec.

Funky Beat je také mnohonásobným držitelem titulu mistrů ČR, a to téměř ve všech svých věkových kategoriích (tedy od těch úplně nejmenších a teprve začínajících tanečníků, přes děti, juniory, až po dospělé složky). Kromě úspěšné reprezentace na soutěžích se ale Funky Beat soustředí také na organizaci různorodých akcí pro širokou veřejnost. Pod jejich taktovkou se už konaly nejedny taneční battly, soutěže, či workshopy. Konaly se ale také i plesy, či celodenní akce jako například Mezinárodní den tance. Každé lét pak lektoři pořádají také týdenní kemp pro své členy, kde se děti intenzivně vzdělávají pod vedením těch nejuznávanějších lektorů.

Videoklip, který jste v přestávce měli možnost vidět, následně popsala hlavní trenérka a manažérka taneční skupiny Funky Beat Kristýna Blahutová, takto: "Tento videoklip se natáčel přímo zde, v hale Polárka. Ve videu se promítly všechny taneční složky, které u nás trénují. Choreografii vytvořil známý a uznávaný choreograf Filip Růžička, který je držitelem mnoha titulů Choreograf roku. Naše taneční skupina s tímto trenérem úzce spolupracuje a vytváří tak pro děti velmi kvalitní tréninkové prostředí," řekla Blahutová.