Povedený závěr na porubském ledě řídil kapitán Christov
Bravo! Rysi si vezou z porubského ledu velmi cenné dva body. Velký podíl na nich má frýdecko-místecký kapitán Vít Christov. Ten nejprve srovnal skóre v závěru třetí části hry, pak následně v prodloužení zařídil pro nás i bonusový bod.
32., středa 29.12.2021, RT Torax Arena
3:4p
2:1, 1:1, 0:1 - 0:1
HC RT TORAX Poruba

Brízgala - Szathmáry, Husa, T. Voráček, Žovinec, Urbanec, M. Houdek - Stloukal, Bitten, Hrníčko - Jenyš, Korkiakoski, Gřeš - Guman, Hajný, Réway - Carter, Hotěk, Brodek. Trenér: Jiří Režnar.

Baroš - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, D. Krenželok, Matyáš - Svačina, D. Bartoš, Šedivý - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Christov, Peterek, Martynek - Matiaško, Čmiel, Ján Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

10. Szathmáry (Réway, Hajný), 18. Guman (Hajný, Réway), 38. Gřeš (Jenyš, Korkiakoski)
19. Klimša (Łyszczarczyk, Zbořil), 25. Svačina (TS), 57. Christov (Peterek, Martynek), 65. Christov
Vyloučení: 2:2
Využití: 0:0
Střely na branku: 34:45 (15:11, 10:10, 6:20 - 3:4)
Zblokované střely: 10:5
Vhazování: 41:26
Rozhodčí: Koziol, Micka - Měkýš, Blažek
Diváci: 519

Jiří Režnar (trenér HC RT Torax Poruba): Je to pro nás ztráta. Nemůžeme dostat ve třetí třetině branku na 3:3. Řekli jsme si, že musíme hrát tu třetinu zodpovědně na 0:0. Jenže udělali jsme velkou hrubku na zadním mantinelu, kde byli oba beci, kteří nechají hráče rozehrát. Adam Brízgala ještě něco chytil, ale bohužel jsme další góly nedali. V závěru jsme měli velkou šanci, nedali jsme dva samostatné úniky a pár vteřin před koncem prodlouženi přišla čtvrtá branka Frýdku-Místku.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Tři body jsme nezískali kvůli promrhané druhé desetiminutovce první třetiny, kde začátek jsme měli velice dobrý. Dokázali jsme si vytvořit tlak a různé střelecké šance, ale pak si někteří naši hráči oblékli dresy soupeře a jakoby hráli s nimi, protože jsme odevzdávali lehké kotouče. Z toho Poruba získala dvougólové vedení, naštěstí jsme ale do konce první části náskok stáhli na jednu branku. V druhé periodě jsme měli dva samostatné nájezdy, další šance a mohli jsme zápas překlopit na naši stranu. Ve třetí třetině šlo vidět, že si Poruba skóre hlídala. Svou trpělivostí a vytvářením různých příležitostí jsme dokázali nakonec srovnat a cítili jsme, že jsme to mohli otočit ještě v základní hrací době. Prodloužení bylo parádní na obou stranách. Poruba i my jsme si vytvořili velké šance. Jednu z nich jsme ale využili my a odvážíme si, pro nás, skvělé dva body.

Rysům se do posledního utkání letošního roku vrátili do sestavy útočníci Christov a Šedivý, kteří hráli v posledních dnech za extraligový Třinec. A byli to právě hosté, kteří od úvodního buly hýřili na porubském ledě svou aktivitou. Škoda jen, že jsme si ze svého tlaku nepřipsali nějaký ten gól. O úvodní branku se totiž postaral až porubský obránce Šimon Szathmáry, který si najel na zpětnou přihrávku Réwaye a prudkou ranou propálil v 10. minutě brankáře Baroše - 1:0.

Slovenský forvard v porubských barvách, Martin Réway, měl o chvíli později podíl i ve druhé brance domácího celku. V úvodu 18. minuty totiž našel v mezikruží najetého Tomáše Gumana, který po kličce do bekhendu nedal slovenskému ochránci naší svatyně šanci - 2:0. Odpověď našeho týmu na sebe nenechala naštěstí čekat. V čase 18:44 si David Klimša počíhal v předbrankovém prostoru na přihrávku od Łyszczarczyka a rysi snížili na rozdíl jediné branky - 2:1.

Z druhé části utkání uběhlo sotva pět minut a svěřenci trenéra Mojmíra Trličíka dostali velkou možnost k vyrovnání. Szathmáry sevřel puk ve svém brankovišti a hlavní sudí zápasu nařídil proti domácímu mužstvu trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Vladimír Svačina a svou druhou brankou v našem drese srovnal skóre na 2:2. Přítomní diváci v hale se určitě v dalším průběhu nenudili. Hrál se svižný hokej se šancemi na obou stranách. Velkou parádu předvedl ostravský celek v závěru 38. minuty. Po rychlém výpadu do našeho obranného pásma si vyměnili Gřeš s Korkiakoskim mezi sebou puk a před zakončujícím Pavlem Jenyšem už jen zívala prázdná branka - 3:2.

Třetí třetina? Tak to bylo jedno velké dobývání. Rysi tlačili, pálili na brankáře Brízgalu jednu ránu za ranou, leč ten dlooooouho odolával. Rysí bojovníci se ale přeci jen dočkali zasloužené odměny. Tři minuty před koncem třetí části zápasu pálil těsně vedle domácí branky Peterek, za pravou tyčí číhal naštěstí volný Vít Christov, který následně poslal puk do prázdné branky - 3:3. Zasloužené vyrovnání a derby šlo tak do prodloužení.

V letošní sezoně již pro nás sedmého. A hned v úvodní minutě utekl domácí Stloukal, který však na Baroše nevyzrál. Podobně se vedlo o pár chvil později na druhé straně i Filipu Komorskemu. Rozhodnutí pak padlo pouhých patnácti vteřinách před uplynutím pětiminutové nastavby. Kapitán rysů, Vít Christov, vyvezl puk z našeho obranného pásma a přesnou ranou na Brízgalovu lapačku potěšil frýdecko-místecké fanoušky. Slezan prolomil s Porubou nepříznivou sérii tří proher v řadě a do průběžné tabulky si připsal velmi cenné dva body.

Na další prvoligové zápasy se už půjde v novém roce. A ten začneme pěkně od podlahy.... dvěma zápasy. Ten první nás čeká v pondělí 3. ledna, kdy od 18 hodin hostíme v domácí hale Polárka celek přerovských Zubrů. Druhé střetnutí pak čeká Trličíkovu družinu v sobotu 8. ledna. To zahájíme závěrečnou část základní části na ledě litoměřického Stadionu (v 17.00 hodin).

STATISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI ZÁPASU

* Své jubilejní zápasy ve frýdecko-místeckém drese dnes odehráli: David Klimša (280), Rostislav Martynek (160), Michal Matiaško (50), Matouš Čmiel (30), Bartosz Ciura (30), Filip Komorski (30) a Alan Łyszczarczyk (30). Blahopřejeme!
* Rysi v Porubě inkasovali od domácího celku 100tý gól v sezoně. O ten se postaral ke konci druhé periody Pavel Jenyš.
* Útočník rysů Vít Christov zaznamenal v našem drese již 60tý kanadský bod. Jeho momentální bilance je 38 branek a 22 asistencí.

Snímky z utkání: Lukáš Bajgar (HC RT Torax Poruba)