Na Vánoční turnaj páťáci nezapomenou
Mládežnický hokej
Jestli budou hokejisté 5. tříd HC Frýdek-Místek z loňského roku na něco vzpomínat, tak určitě na Vánoční turnaj, a nejen proto, že jej mají v čerstvé paměti. Vynikající organizace, perfektní atmosféra, vzrušující podívaná, krásná hala, takové superlativy se snášely na facebooku vyhrazenému této akci, kde bylo odvysíláno neuvěřitelných 20 živých přenosů a 36 rozhovorů.

Dvoudenního turnaje před koncem roku se zúčastnily tyto týmy: Vítkovice, Karpatští lvi (Maďarsko), Chrudim, Přerov, HC Lvi 2009 České Budějovice, VSK technika Brno, HC Orli Znojmo a domácí HC Frýdek-Místek. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin a hrací systém byl stanoven na dvě třetiny jako dva samostatné zápasy. Domácí hráči ročníku 2011 sice nevstoupili do úvodu turnaje úspěšně a po zápase 2:3 a 1:2 prohráli nad Maďarskem obě třetiny, ale ve zbytku základní skupiny už kluci ukázali svou kvalitu a další dva zápasy vyhráli, což jim vyneslo druhé postupové místo. Další den se utkali s Vítkovicemi v semifinále, kde zaspali 1. třetinu s jasným výsledkem 6:1 pro Ostravské, druhý zápas už byl vyrovnaný, ale i ten skončil prohrou, tentokrát 0:1. V souboji o 3. místo kluci už nezaváhali a na domácím turnaji tak vybojovali bronzovou pozici. Ve finále se utkaly Vítkovice s Maďarskem, kterému nakonec podlehly.

Trenér Filip Indrst: „S turnajem jsem spokojen, po špatném vstupu jsme měli před sebou těžký úkol – postoupit, to se nakonec podařilo a další den jsme tak šli do turnaje s dobrou náladou. Semifinále se nám nepovedlo, nicméně se 3. místem jsme spokojeni. Na závěr bych chtěl ještě takto moc poděkovat všem rodičům za pomoc s přípravami a po celou dobu turnaje za odvedenou práci.“