Vyrovnaná bitva s Prostějovem nakonec skončila v neprospěch rysů
Devět branek celkově padlo ve vyhroceném souboji proti Jestřábům. Frýdek-Místek ale i přes bojovný výkon a čtyři vstřelené góly nakonec body nepřiveze.
20., středa 13.1.2021, ZS Prostějov
5:4
2:1, 1:1, 2:2
LHK Jestřábi Prostějov

Bláha – Matyáš, Hrdinka, Drtil, P. Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Chlán, Gago – Žálčík, T. Kaut, Hrníčko – Ouřada, Motloch, T. Jandus – M. Novák, Janeček, Vachutka. Trenér: Jiří Šejba.

Suchánek – Hrachovský, Z. Malík, Zahradníček, J. Michálek, Haman, Husák, Šepelev – Stuchlík, Kaukič, Mikulík – Flok, Klimša, R. Veselý – Matiaško, Ramik, Tomi – Šedivý, Przybyla, Peterek. Trenér: Mojmír Trličík.

4. Chlán (Mrázek, P. Krejčí), 11. Hrníčko (Žalčík), 25. Hrníčko (Žálčík, Pěnčík), 53. Chlán (Mrázek, Gago), 55. Motloch (T. Jandus, P. Krejčí)
1. Klimša (Tomi), 21. Tomi (R. Veselý, Klimša), 51. Peterek (J. Michálek, Husák), 56. Stuchlík (R. Veselý, Haman)
Diváci: 0

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): Dá se říct, že první třetina, mimo dvou prvních střídání, proběhla tak, jak jsme si řekli. Měli jsme tam spoustu šancí. Škoda, že jsme neodskočili na víc gólů. Ve druhé třetině začala být hra špatná v tom, že jsme si nedali jednoduchou přihrávku. Lehké kotouče jsme ztráceli, soupeř pak získával více půdy pod nohama. Nicméně potom se nám podařilo vstřelit ty branky, ať už na 4:3 nebo 5:3. Samozřejmě tam bylo zase blbé vyloučení, které bylo špatně odehrané. Drama až do konce. Nicméně máme tři body a ty mluví a všechno.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, kdy jsme v první minutě dali branku, vzápětí nastřelili tyčku a měli další příležitosti odskočit na 2:0. Bohužel jsme místo vstřelení další branky naopak inkasovali po nedůrazném bránění předbrankového prostoru a z náhodného brejku. Do konce třetiny jsme byli horším týmem, který byl nedůsledný, nedůrazný a ustrašený. Ve druhé třetině hrálo jiné mužstvo, které si vytvořilo mnoho dobrých brankových situací, proměnilo však pouze jednu. Do třetí třetiny jsme šli s touhou a vědomím toho, že máme na bodový zisk, během třetiny jsme zredukovali hru na tři útoky, dokázali vyrovnat, bohužel po individuálních chybách jsme inkasovali dvě branky a v závěru pouze z přesilové hry korigovali na 5:4, kdy ani hra bez brankáře nepřinesla vytoužené vyrovnání.
Pozitiva jsou určitě neinkasovaný gól v oslabení a celkově dobrá hra v oslabení, vstřelené čtyři branky venku, dobrá hra hráčů, kteří v minulých zápasech nehráli (Matiaško, Przybyla). Naopak negativa nedůslednost, slabý důraz v předbrankových prostorech, a řešení situací dva na jednoho.

Do dnešního zápasu už se přidala i nová posila Slezanů, ruský zadák Šepelev. V sestavě soupeře jsme zase viděli jednu nám dobře známou tvář. Za Jestřáby nastoupil Lukáš Motloch, který ve frýdecko-místeckých barvách odehrál poslední dvě sezony. Naši hokejisté do zápasu nastoupili patrně ještě při střelecké chuti z posledního utkání. Projevilo se to téměř okamžitě, už čtyřicet sekund po začátku totiž zvedal ruce ke stropu David Klimša, který uviděl volný kotouč ve třetině soupeře, najel si do kruhu a poslal ho přesně ke vzdálenější tyči Bláhovy branky. Chvíli poté se do šance dva na jednoho dostal Ramik se spoluhráčem, ovšem Bláha tentokrát kotouč pokryl. Neuběhlo moc času a radoval se i protivník. V čase 03:07 totiž po ráně Chlána z kruhu vznikla před Suchánkem skrumáž a Petr Chlán nakonec kotouč za brankářovy záda dostal. Jestřábům se dokonce podařilo zápas v první třetině otočit. Po uběhnutí úvodních deset minut se prosadil Dominik Hrníčko, který se utrhl obraně a pozemní ránou změnil skóre. Do konce první části jsme pak viděli ještě dvě větší šance Mrázka, které ale Suchánek pokryl.

I druhá třetina ale začala pro hosty parádně, jelikož v čase 20:59 bylo srovnáno. Postaral se o to Vojtěch Tomi, který se ocitl nehlídán před brankou. David Klimša vypálil do tyčky a kotouč se od ní odrazil právě k Tomimu, který ho uklidil do odkryté klece. Srovnaný stav ale nevydržel dlouho. Ve 25. minutě sice Žalčík neproměnil samostatný únik na branku, následně se ale opět činil Dominik Hrníčko. Spoluhráč mu zpoza branky přihrál a prostějovský snajpr poslal kotouč přímo pod víko. Větší šance už jsme ve druhém dějství neviděli.

V poslední části už brzký gól nepadl. První branku jsme sledovali až v 51. minutě. Díky Michálkově pohotové asistenci do levého kruhu mohl Jonáš Peterek rychle vpálit kotouč do nekrytého prostoru branky. Jenže i nyní srovnaný stav Prostějov rychle přetavil zpět ve své vedení. V průběhu minuty číslo 53 se druhým dvougólovým střelcem stal Petr Chlán, jenž sice nevyslal z kruhu úplně nejlepší střelu, i tak se ale prosadil, když kotouč doskákal k tyčce a následně do branky. O dvě minuty později si Prostějovští poprvé v zápase vytvořili dvoubrankové vedení. Bohužel to byl zrovna Lukáš Motloch, který zakončoval akci dva na jednoho a náš bývalý hráč vstřelil vítězný gól. Rysi sice ještě v následující minutě dokázali v přesilovce snížit zásluhou Kryštofa Stuhlíka, jednobrankové manko už ale nesmazali.

V příštím kole se rysi utkají s týmem Benátek nad Jizerou v hale Polárka. Do tréninkové přípravy už se zapojí i Denis Kindl. Utkání se odehraje 16. ledna a jeho začátek je naplánován na sedmnáct hodin.