Výhrou nad Kolínem jsme přerušili sérii nepříznivých výsledků
Pro oba celky to bylo vůbec první vzájemné střetnutí v jejich klubové historii. Kolín jsme v zápase jasně přestříleli a zaslouženě si tak připisujeme do tabulky tři body.
19., sobota 9.1.2021, hala Polárka
6:3
2:2, 2:1, 2:0

Daneček - Z. Malík, Haman, Husák, J. Michálek, J. Adámek, Zahradníček - Kofroň, Mikulík, Šedivý - Tomi, R. Veselý, Klimša - Kurovský, Stuchlík, Ramík - Kaukič, Matuš, Flok. Trenér: Mojmír Trličík.

SC Marimex Kolín

Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Zdeněk, Váchal, Pýcha, Muška – Jankovský, Šafránek, Z. Král – J. Veselý, Zumr, L. Krejčík – Mašín, Štohanzl, Petržilka – Semirád, R. Martínek, Stehlík. Trenér: Petr Martínek.

13. Klimša (Mikulík, Šedivý), 16. R. Veselý (Haman, Z.Malík), 22. Haman (R. Veselý), 24. Šedivý (Kofroň), 48. Kofroň (Mikulík, Šedivý), 59. Klimša (Šedivý)
5. Štohanzl (Z. Král, Šafránek), 6. Šafránek (Jankovský), 33. J. Veselý (Pýcha, Štohanzl)
Diváci: bez diváků

Jiří Raszka (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): I když pro nás nezačal zápas zrovna šťastně, tak my do něj přeci jen vstoupili dobře. Vytvořili jsme si tlak, byla tam i přesilovka. Kluci si vytvořili několik dobrých šancí. Pak jsme ale z protiútoku inkasovali, když jsme si dobře nepokryli jejich hráče. Najednou jsme prohrávali dva nula, ale tady bych právě chtěl mužstvo vyzdvihnout. Že i za tohoto nepříznivého stavu nepřestali dál být aktivní, tým si vůbec nepřipouštěl, že by pro něj mohlo utkání nakonec dopadnout špatně. Za to bych chtěl určitě mužstvo pochválit. Dokázali jsme se na začátku druhé třetiny dostat do vedení, soupeř sice moc nehrozil, ale měl dost nebezpečné brejky. Hodně rychlý přechod do útoku. Hráče jsme právě na tohle po první třetině upozorňovali a myslím si, že si na to pak dali pozor. Po řadě těch porážek, které jsme měli, to nebylo pro nás lehké utkání. Tým se ale zvedá, hlavně po psychické stránce. Na naší hře je to vidět, už teď tam bylo spoustu dobrých věcí. Víme i o chybách, na kterých budeme určitě pracovat a jsme rádi za tři body. Teď všichni věříme, že v jejich sbírání budeme pokračovat.

Petr Martínek (trenér SC Kolín): Soupeř nám svým bruslením a nasazením dělal velký problém. Frýdek hrál jiný systém, než hrálo Kladno. Hodně vytahoval hráče a byl strašně bruslivý. KLadno bylo více technické, a to nám více vyhovovalo. My jsme se s tím ze začátku nedokázali popasovat. Respektive dokázali, ubránili jsme to, a pak jsme šli krásně do vedení 2:0. Ale i přesto Frýdek dominoval. I začátek druhé třetiny byl v jejich režii. Pak se hra trošičku vyrovnala a měli jsme přijatelný výsledek do poslední vteřiny v tom smyslu, že bylo o co hrát. Tu třetí třetinu jsme začali dobře, ale udělali jsme pak individuální chyby během jednoho střídání a soupeř nás potrestal a znovu šel na rozdíl dvou branek. V závěru jsme zkusili power play, ale nevyšlo to. Dá se říct, že nebylo co ztratit, tak jsme odvolali gólmana i pět minut před koncem. Věřil jsem totiž, že pokud bychom dali rychlý gól, zbývalo by nám spoustu času na vyrovnání. Proto jsme to zkusili takto brzo. Někdy se to povede, někdy ne. To je hokej. Nás mrzí, že jsme nebodovali, ale my jsme nepředvedli výkon takový, jak bych si představoval. Ale bylo to i tím, že nám soupeř dělal svým pohybem a svým nasazením velký problém.

Rysi vstoupili do utkání hodně aktivně a na dlouho se usadili před Sejpalovu branku. Pomohla nám k tomu i úvodní přesilovka, kterou však domácí celek využít nedokázal. S návratem vyloučeného Martina Štohanzla podnikli kozli rychlý protiútok a právě jednadvacetiletý forvard hostí dokázal před Danečkem tečovat puk za jeho záda - 0:1. V momentě, kdy kolínský útočník otevřel skóre zápasu, byl navíc ještě faulován, takže i kozli dostali první možnost zahrát si v početní výhodě. Na konci šesté minuty se dostal odražený puk ke zcela volnému Davidu Šafránkovi a bylo to rázem - 0:2. Hodně těžký políček jsme dostali od nováčka soutěže v úvodu střetnutí. Na začátku 11. minuty s námi mohlo být ještě hůře, když domácí obraně ujel Petržilek, naštěstí jej stihl dohnat ještě Z. Malík, který hostujícího útočníka odzbrojil. V čase 12:20 jsme dostali druhou možnost zahrát si v početní výhodě, když za katr putoval Šafránek. Rysům stačilo pouhých jedenáct vteřin, aby Mikulík zužitkoval své obrovské zkušenosti a pohotovou přihrávkou našel před brankou osamoceného Davida Klimšu, kterému stačilo jen správně nastavil svou hůl - 1:2. Další parádu předvedli rysi pět minut před koncem úvodní třetiny, kdy Haman krásně vysunul do samostatného úniku Radka Veselého, který poslal puk přesně mezi Sejpalovy betony - 2:2. Pro Veselého to tak byla osmá branka v sezoně.

Pokud nám brankově nevyšel vstup do první části zápasu, tak úvod druhé periody byl z naší strany zcela opačný. Stačily totiž pouhé čtyři minuty a na ukazateli skóre svítil pro nás příznivý stav 4:2. Poprvé v zápase jsme se dostali do vedení v čase 21:25, kdy R. Veselý našel na levé straně kluziště rozjetého Filipa Hamana, který pohotovou střelou na vzdálenější tyč nedal kolínskému brankáři šanci - 3:2. Vzápětí mohl přidat čtvrtou naší branku Matuš, leč na Sejpala si čerstvá posila rysů nepřišla. Na konci 24. minuty už to ale klukům vyšlo. Kofroň zadovkou našel před brankou soupeře Ondreje Šedivého, který tak potvrdil zvyšující se formu (v dnešním utkání totiž Ondrej posbíral čtyři kanadské body za 1+3) - 4:2. V úvodu 33. minuty sice kozli dokázali ještě vykřesat jiskřičku naděje, když Pýchovo nahození od modré stačil před brankářem Danečkem šikovně tečovat Jan Veselý - 4:3. Drama ale rysi ve třetí části zápasu nepřipustili.

Klid na naše hokejky přidal ve 48. minutě David Kofroň. Ten si sjel na další parádní přihrávku Milana Mikulíka zpoza branky a Sejpal se marně házel po jeho přesně mířené střele - 5:3. Pět minut před vypršením šedesáté minuty Kolín odvolal ze hry svého brankáře a zkusil s utkáním ještě něco udělat v následné power play. Dramatičnosti tomu přidalo ještě vyloučení našeho Šedivého, ale i tak rysí parta statečně bojovala. Domácí tým nejenže přežil dvouminutové oslabení, ale v čase 58:21 první vzájemný duel rozhodl. David Klimša se v našem obranném pásmu zmocnil puku a od hostující střídačky jej poslal přesně do opuštěné kolínské branky - 6:3.

Rysi svého soupeře jasně přestříleli, když na kolínského brankáře vyslali celkově 47 střel (15:8, 15:8, 17:9). "Tohle byla věc, se kterou jsme dříve hodně bojovali. V naší hře bylo dnes už to, na co hráče upozorňujeme a nač apelujeme. A to je velký tlak do brány, při první možné příležitosti chceme ohrožovat bránu, což si myslím, že tam dnes bylo. I v těch přesilových hrách tam bylo dostatek střel, takže je to takový odraz toho, co po hráčích s trenérem chceme a na co se zaměřujeme na tréninku. Samozřejmě jsme proto spokojeni," řekl po utkání Jiří Raszka, asistent frýdecko-místeckého trenéra.