PREVIEW: Frýdek-Místek vyjíždí na Jestřáby
Preview k zápasu
V rámci 20. kola Chance ligy se střetnou rysi na venkovním ledě s Jestřáby. Ti mají za posledních pět zápasů velmi špatnou formu. Dokážou naši borci navázat na vítězství s Kolínem a započíst vítěznou sérii?

HC Frýdek-Místek konečně prolomil špatnou formu a v posledním zápase dokázal zvítězit. Poskočil tak v tabulce o jednu pozici nahoru a nyní má na kontě devatenáct bodů. Z posledních pěti zápasů si připsal dvě výhry, ta druhá ale byla právě již před pěti zápasy, ještě v loňském roce proti pražské Slavii (4:2).

V minulém kole se náš tým utkal s Kolínem, který teprve letos postoupil do druhé nejvyšší soutěže, takže se jednalo o historickou premiéru proti tomuto soupeři. A ta nám vyšla náramně. Tým vedený trenérem Trličíkem se gólově prosadil dokonce šestkrát a získal konečně tolik vytouženou výhru. Navíc skvěle zareagoval na dvoubrankovou ztrátu, kterou si hosté vytvořili v prvních šesti minutách. Do konce třetiny bylo vyrovnáno, ihned na začátku druhé části se skóre otočilo a rysi už si vedení pohlídali. Zápas nakonec skončil 6:3. Z vítězství a taky z výkonu týmu byl pak hodně nadšen právě i trenér, který utkání komentoval následně: „Dnes jsme si věřili. Prostě jsme si to nastavili tak, že to zvládneme. Hodně nám to pomůže. Ti, kterým se předtím nedařilo, byli dnes produktivní a v průběhu utkání bylo vidět, že si věří víc a víc. Věřím, že se hráči díky této výhře vrátí do své formy a do potenciálů, které v nich jsou.“

Velkým tahounem frýdecko-místeckého týmu je Ondrej Šedivý, který je i díky gólu a třem asistencím v posledním mači na děleném šestém místě v tabulce kanadského bodování celé ligy. Nasbíral už totiž dvacet bodů, deset za góly a deset za gólové nahrávky. Z jeho týmových kolegů je druhým nejproduktivnějším hráčem Radek Veselý společně s kapitánem Milanem Mikulíkem. Oba shodně nastřádali čtrnáct bodů za 8 gólů + 6 asistencí resp. 4 góly + 10 asistencí. Naopak ze sestavy bohužel na nějaký čas vypadl útočník Radim Matuš, který si poranil ruku.

Poslední zápas: Frýdek-Místek – Kolín 6:3

Branky a nahrávky: 13. Klimša (Mikulík, Šedivý), 16. R. Veselý (Haman), 22. Haman (R. Veselý), 24. Šedivý (Kofroň), 48. Kofroň (Mikulík), 59. Klimša – 5. Štohanzl (Z. Král, Šafránek), 6. Šafránek (Jankovský), 33. J. Veselý (Pýcha)

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Suchánek) – Haman, Z. Malík, J. Michálek, Husák, Zahradníček, J. Adámek, Homola – Šedivý, Mikulík (C), Kofroň – Klimša (A), R. Veselý, Tomi – Ramik, Stuchlík, Kurovský – Flok, Matuš, Kaukič.

Prostějov zatím pluje ve vodách, kde přibližně i končil minulou sezónu. Nyní je na jedenáctém místě, které ještě zaručuje postup do předkola play-off. Nastřádal dvacet šest bodů a dokonce má i kladné skóre ve statistice vstřelených a inkasovaných branek: +1 (60:59). Jeho forma ale není moc dobrá. Z posledních pěti zápasů vyhrál pouze jediný. Jednou dokázal bodovat, ale zápas nakonec stejně prohrál. Je taky nutno podotknout, že má odehráno o celé tři zápasy více, než právě rysi, kteří by ho tak po dohrání zápasů mohli předskočit.

V posledním zápase se jestřábi střetli s Přerovem, který zatím v této sezóně hraje velmi dobrý hokej a aktuálně se nachází na třetím místě tabulky. Gólem zápas odstartoval Lukáš Žalčík, ovšem skóre domácí srovnali a do půlky poslední třetiny si vypracovali dvoubrankový náskok. Jestřábi sice snížili, ovšem prohře (nakonec 4:2) zabránit nedokázali.

Prostějovské táhne svými výkony Petr Mrázek, který už nasbíral dvacet dva bodů (9+13) a to mu stačí na celkové třetí místo v žebříčku kanadského bodování ligy. Za ním je pak David Bartoš se sedmnácti body za pět gólů a 12 nahrávek. „Třetí místo“ zatím ovládá Lukáš Žalčík, kterému to pálilo i v minulé sezoně. Nyní se zatím za záda gólmanů trefil devětkrát a přidal k tou ještě sedm asistencí.

Poslední zápas: Přerov – Prostějov 4:2

Branky a nahrávky: 14. Pšurný (Kučeřík, T. Doležal), 22. Dostálek (Kubeš, Pšurný), 51. Štefka (Číp, Hejcman), 60. Číp (Štefka, Hejcman) – 11. Žalčík (Chlán, Hrníčko), 54. Chlán (Mrázek, Pěnčík)

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Wolf) – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, P. Krejčí, Pěnčík – Mrázek, Podlaha, Vachutka – M. Novák, T. Kaut (C), Antoníček – Žalčík (A), Chlán, Hrníčko – Ouřada, Motloch, T. Jandus.