Všechno vychází podle plánu, Slezané pořád drží šanci na play-off
Reportáže
A je to za námi. Poslední domácí utkání základní části dopadlo skvěle. Frýdku-Místku se podařilo nasázet čtyři góly do prostějovské branky. I když bylo toto utkání velmi podařené, stále není nic jisté a o play-off se musí bojovat až do posledního utkání. Ani tak to frýdecko-místečtí hokejisté nemají ve svých rukách, o jejich osudu rozhodují i utkání Litoměřic a šanci dostali od Havířova.
59. kolo, sobota 23.2.2019, Hala Polárka
4:1
3:0, 1:1, 0:0
HC Frýdek-Místek
Malík – Haman, Husák, Bartko, Krisl, Hrachovský, D. Stránský – Martynek (A), Hladonik, Kofroň – Kaukič, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Flok, Kuťák, Motloch.
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil (Huf) – Mikliš, Žovinec, Bažant, Čáp, Husa, P. Krejčí, D. Kolář, Chujac (A) – Nouza, Pšenička, L. Volf – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Krejčiřík, Prokeš – V. Meidl (C), Venkrbec.
Statistiky
Branky a nahrávky: 5. Klimša (Bartko, Martynek), 8. Haman (Martynek, Kofroň), 18. Martynek (Kofroň), 36. Martynek (Kofroň) – 34. Pšenička (Dvořáček, Čáp). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1552.
Ohlasy
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Do zápasu jsme dobře vstoupili, hráli jsme zodpovědně, řešili jsme situace tak, jak jsme měli. To, co jsme si před zápasem řekli, jsme dokázali plnit a od toho se to celé odvíjelo. Samozřejmě tam byly i fáze, kdy to bylo horší, ale víceméně jsme si zápas pohlídali. Teď už záleží na tom, jak budou hrát Litoměřice na Kladně a na našem zápase v Kadani. Nebude to jednoduchý zápas.

V posledním domácím zápase základní části skóre otevřel David Klimša. Od Honzy Bartka přišla nahrávka na Klimšu, hosté mu dali dostatek prostoru k tomu, aby se i s kotoučem dostal k brance. Klimša obratně zvedl puk a přehodil jej Neužilovi přes rameno. Na druhý gól Slezanů si počkal Filip Haman, jenž s kotoučem na modré vyčkával na vhodnou příležitost. Pak si trochu vyjel blíže a ránou zápěstím puk zakotvil na pravé straně branky. To z první třetiny nebylo vše. Už to vypadalo, že si Neužil dokáže poradit s akcí Davida Kofroně a Rostislava Martynka, který byl na jejím konci. Gólman se položil příliš brzy a kotouč nad ním prolétl do svatyně.

V úvodu druhé dvacetiminutovky došlo ke střídání brankářů na straně Jestřábů a Jakuba Neužila nahradil Daniel Huf. Ale i Prostějov si přišel na svou chvilku. Jan Hladonik sváděl souboj o kotouč, ten se mu odrazil od brusle do mezikruží, kde se nikdo tak blízko nenacházel. První u puku byl Tomáš Pšenička a tomu nic nebránilo k tomu, aby se pokusil Malíka překonat. To se mu nakonec povedlo. Frýdku-Místku se podařilo navýšit ve vlastním vyloučení. Rostislav Martynek se ukryl na modré čáře, kde zůstal naprosto bez povšimnutí. Všiml sis jej Jan Zahradníček, Martynek okamžitě vyrazil vpřed a jako obvykle takovou situaci nenechal neproměněnou. Puk ladně proklouzl Hufovi mezi betony.

Závěrečná třetina už nebyla tak gólově pestrá. Do velké šance se dostal Vít Christov, když se po vyloučení Lukáše Kaukiče a Ondřeje Mikliše hrálo ve čtyřech. Naskytla se mu stejná příležitost jako Martynkovi, Huf si ale tuhle velkou rysí šanci pohlídal. Zbývalo pár minut do konce, když Nick Malík znovu bravurně podržel svůj tým. Od jednoho z Prostějovských přišla z houfu rána, kterou zvedl Malík maskou do sítě. Od začátku domácí jasně ovládli celé utkání a připisují si jedny z nejcennějších bodů v této sezoně.