22.02.2019 | Petr Sumbal

Bitva o naději: Frýdek-Místek potřebuje porazit Prostějov, aby si uchoval šanci na play-off

Jde do tuhého. Do konce základní části už zbývají jen dvě kola a o pozici v play-off bojují ještě tři týmy, mezi kterými je i Frýdek-Místek. Jenže volná místa pro čtvrtfinále play-off jsou jen dvě. Aby si Slezané uchovali naději na postup, potřebují před vlastním publikem v hale Polárka porazit Prostějov. Poslední domácí zápas v základní části začíná v sobotu od 17 hodin.

Slezané si nesmí dovolit doma zaváhat

Slezané se ocitají v podobné situaci jako před rokem, i nyní do posledních chvil bojují o play-off. Zatímco v minulé sezóně úspěšní nebyli, tentokrát by si rádi sezónu prodloužili. Aktuálně se Frýdek-Místek nachází na devátém místě tabulky s čtyřiaosmdesáti body.

Na osmé Litoměřice rysi ztrácejí dva body, na sedmý Havířov body čtyři. Zatímco Slezané doma vyzvou šestý Prostějov, který si buduje co nejlepší pozici pro play-off, Litoměřice se střetnou s s poslední Kadaní a Havířov s předposledním Ústím nad Labem, tedy s týmy, kterým už takřka o nic nejde.

Pokud Frýdek-Místek vyhraje za dva nebo za tři body, bude mít za každých okolností ještě šanci v posledním kole přeskočit v tabulce Litoměřice. V případě shodného počtu bodů po základní části by postupoval Frýdek-Místek díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Pokud Litoměřice podle předpokladů získají tři body ze zápasu s Kadaní a Slezané získají proti Prostějovu pouze bod nebo méně, šanci na postup definitivně ztratí už kolo před koncem.

Frýdek-Místek z posledních čtyři utkání získal jen čtyři body a poslední dva zápasy proti těžkým soupeřům z horní poloviny tabulky, Českým Budějovicím a Přerovu, prohrál. Také doma Slezané poslední dva zápasy ztratili, předtím ovšem pětkrát po sobě před vlastním publikem naplno bodovali.

Poslední zápas Frýdku-Místku

České Budějovice - Frýdek-Místek 5:2

Branky a nahrávky: 20. Bradley (Z. Doležal, Vydarený), 46. Čermák (Heřman, R. Přikryl), 53. Endál (Karabáček), 55. Čermák, 60. Heřman (Vydarený, Kváča) – 7. Hladonik (Kofroň, Hrachovský), 58. Mikulík (Christov). Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0 Diváci: 5 580. Střely na branku: 24:24.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, Krisl, Bartko, Stránský, Hrachovský – Kofroň, Hladonik, Martynek – Christov, Mikulík, Kaukič – Klimša, Peterek, Rudovský – Motloch, Kuťák, Flok.

Jestřábi mají play-off už jisté

Prostějov už má jistotu, že si play-off letos zahraje. Na kontě má jednadevadesát bodů a v tabulce mu patří šestá pozice. Jistotu vyřazovacích bojů Prostějov získal díky zlepšené formě z poslední doby, vyhrál tři předchozí utkání.

Naposledy Jestřábi narazili na Litoměřice, tedy na hlavního soupeře Frýdku-Místku v boji o play-off. Prostějov udělal Slezanům radost a vyhrál 4:2. Hanáci sice prohrávali, ale skóre dokázali otočit Nouza a Meidl. Na začátku třetí třetiny Litoměřice srovnaly, ale výhru pak Jestřábům zajistil dvěma góly Starý.

Nejproduktivnějším hráčem Prostějova je s třiašedesáti body (27+36) Tomáš Divíšek, celkově je v produktivitě celé Chance Ligy na druhém místě. V první desítce má Prostějov ještě Marka Lačuka s pětapadesáti body (14+41) a Lukáše Žalčíka s dvaapadesáti body (31+21).

Poslední zápas Prostějova

Prostějov - Litoměřice 4:2

Branky a nahrávky: 7. Nouza (Divíšek), 23. V. Meidl (Prokeš, Venkrbec), 54. Starý (Račuk, Žálčík), 60. Starý – 4. M. Kadlec (Voženílek, Jícha), 41. Průžek. Rozhodčí: Kíka, Obadal – Bartek, Poruba. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1377. Střely na branku: 43:27.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Havlík, Mikliš, Čáp, D. Kolář, P. Krejčí, Husa, Žovinec – L. Volf, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Hanták, Dvořáček – Venkrbec, V. Meidl, Prokeš.

Frýdek-Místek proti Prostějovu zatím vždy bodoval

Slezanům se zatím v této sezóně proti Prostějovu dařilo, porazili jej v prvních dvou zápasech základní části a v tom třetím brali alespoň bod za prohru 2:3 na nájezdy. Úvodní střetnutí proti Prostějovu Frýdek-Místek vyhrál 3:2 a to druhé na domácím ledě dokonce vysoko 7:2.

Poslední vzájemný zápas

Prostějov - Frýdek-Místek 3:2sn

Branky a nahrávky: 13. Fajkus (Krejčiřík, Žovinec), 37. Matýs (D. Kolář), rozh. náj. Žálčík – 10. Kofroň (M. Kovařčík, L. Kovář), 38. Novotný (Mikulík, Adámek). Rozhodčí: Doležal, Barek - Bosák, Zídek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1193.

LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Žovinec, Mikliš, Havlík, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, P. Krejčí, Husa – Starý, Račuk, Žálčík – Venkrbec, Prokeš, Nouza – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Fajkus, Krejčiřík.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Husák, Haman, Bartko, Matyáš, L. Kovář, Adámek, Zahradníček – Christov, Novotný, Mikulík – M. Kovařčík, Hladonik, Kofroň – Kaukič, Klimša, Rudovský – J. Kalus, Motloch, Flok.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka