Bitva o naději: Frýdek-Místek potřebuje porazit Prostějov, aby si uchoval šanci na play-off
Preview k zápasu
Jde do tuhého. Do konce základní části už zbývají jen dvě kola a o pozici v play-off bojují ještě tři týmy, mezi kterými je i Frýdek-Místek. Jenže volná místa pro čtvrtfinále play-off jsou jen dvě. Aby si Slezané uchovali naději na postup, potřebují před vlastním publikem v hale Polárka porazit Prostějov. Poslední domácí zápas v základní části začíná v sobotu od 17 hodin.

Slezané si nesmí dovolit doma zaváhat

Slezané se ocitají v podobné situaci jako před rokem, i nyní do posledních chvil bojují o play-off. Zatímco v minulé sezóně úspěšní nebyli, tentokrát by si rádi sezónu prodloužili. Aktuálně se Frýdek-Místek nachází na devátém místě tabulky s čtyřiaosmdesáti body.

Na osmé Litoměřice rysi ztrácejí dva body, na sedmý Havířov body čtyři. Zatímco Slezané doma vyzvou šestý Prostějov, který si buduje co nejlepší pozici pro play-off, Litoměřice se střetnou s s poslední Kadaní a Havířov s předposledním Ústím nad Labem, tedy s týmy, kterým už takřka o nic nejde.

Pokud Frýdek-Místek vyhraje za dva nebo za tři body, bude mít za každých okolností ještě šanci v posledním kole přeskočit v tabulce Litoměřice. V případě shodného počtu bodů po základní části by postupoval Frýdek-Místek díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Pokud Litoměřice podle předpokladů získají tři body ze zápasu s Kadaní a Slezané získají proti Prostějovu pouze bod nebo méně, šanci na postup definitivně ztratí už kolo před koncem.

Frýdek-Místek z posledních čtyři utkání získal jen čtyři body a poslední dva zápasy proti těžkým soupeřům z horní poloviny tabulky, Českým Budějovicím a Přerovu, prohrál. Také doma Slezané poslední dva zápasy ztratili, předtím ovšem pětkrát po sobě před vlastním publikem naplno bodovali.

Poslední zápas Frýdku-Místku

České Budějovice - Frýdek-Místek 5:2

Branky a nahrávky: 20. Bradley (Z. Doležal, Vydarený), 46. Čermák (Heřman, R. Přikryl), 53. Endál (Karabáček), 55. Čermák, 60. Heřman (Vydarený, Kváča) – 7. Hladonik (Kofroň, Hrachovský), 58. Mikulík (Christov). Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0 Diváci: 5 580. Střely na branku: 24:24.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, Krisl, Bartko, Stránský, Hrachovský – Kofroň, Hladonik, Martynek – Christov, Mikulík, Kaukič – Klimša, Peterek, Rudovský – Motloch, Kuťák, Flok.

Jestřábi mají play-off už jisté

Prostějov už má jistotu, že si play-off letos zahraje. Na kontě má jednadevadesát bodů a v tabulce mu patří šestá pozice. Jistotu vyřazovacích bojů Prostějov získal díky zlepšené formě z poslední doby, vyhrál tři předchozí utkání.

Naposledy Jestřábi narazili na Litoměřice, tedy na hlavního soupeře Frýdku-Místku v boji o play-off. Prostějov udělal Slezanům radost a vyhrál 4:2. Hanáci sice prohrávali, ale skóre dokázali otočit Nouza a Meidl. Na začátku třetí třetiny Litoměřice srovnaly, ale výhru pak Jestřábům zajistil dvěma góly Starý.

Nejproduktivnějším hráčem Prostějova je s třiašedesáti body (27+36) Tomáš Divíšek, celkově je v produktivitě celé Chance Ligy na druhém místě. V první desítce má Prostějov ještě Marka Lačuka s pětapadesáti body (14+41) a Lukáše Žalčíka s dvaapadesáti body (31+21).

Poslední zápas Prostějova

Prostějov - Litoměřice 4:2

Branky a nahrávky: 7. Nouza (Divíšek), 23. V. Meidl (Prokeš, Venkrbec), 54. Starý (Račuk, Žálčík), 60. Starý – 4. M. Kadlec (Voženílek, Jícha), 41. Průžek. Rozhodčí: Kíka, Obadal – Bartek, Poruba. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1377. Střely na branku: 43:27.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Havlík, Mikliš, Čáp, D. Kolář, P. Krejčí, Husa, Žovinec – L. Volf, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Hanták, Dvořáček – Venkrbec, V. Meidl, Prokeš.

Frýdek-Místek proti Prostějovu zatím vždy bodoval

Slezanům se zatím v této sezóně proti Prostějovu dařilo, porazili jej v prvních dvou zápasech základní části a v tom třetím brali alespoň bod za prohru 2:3 na nájezdy. Úvodní střetnutí proti Prostějovu Frýdek-Místek vyhrál 3:2 a to druhé na domácím ledě dokonce vysoko 7:2.

Poslední vzájemný zápas

Prostějov - Frýdek-Místek 3:2sn

Branky a nahrávky: 13. Fajkus (Krejčiřík, Žovinec), 37. Matýs (D. Kolář), rozh. náj. Žálčík – 10. Kofroň (M. Kovařčík, L. Kovář), 38. Novotný (Mikulík, Adámek). Rozhodčí: Doležal, Barek - Bosák, Zídek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1193.

LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Žovinec, Mikliš, Havlík, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, P. Krejčí, Husa – Starý, Račuk, Žálčík – Venkrbec, Prokeš, Nouza – L. Luňák, V. Meidl, Dvořáček – Matýs, Fajkus, Krejčiřík.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Husák, Haman, Bartko, Matyáš, L. Kovář, Adámek, Zahradníček – Christov, Novotný, Mikulík – M. Kovařčík, Hladonik, Kofroň – Kaukič, Klimša, Rudovský – J. Kalus, Motloch, Flok.