Komplikace v boji o play-off: Frýdek-Místek nestačil na Motor
Reportáže
Boj o play-off se Frýdku-Místku komplikuje. Poté, co utrpěl doma porážku s Přerovem, nestačil ani na České Budějovice, na jihu Čech prohrál 2:5. Prohrály také Litoměřice, které drží osmé místo a rysi na ně ztrácí stále dva body. Do konce základní části zbývají už jen dva zápasy. Frýdek-Místek čeká doma Prostějov a zápas v Kadani, Litoměřice budou hrát doma s Kadaní a nakonec na Kladně. Frýdek-Místek proti Motoru sice poslal do vedení Jan Hladonik, ale domácí pak čtyřmi góly zápas otočili a snížení Milana Mikulíka už přišlo pozdě.
58. kolo, středa 20.2.2019, Budvar aréna
5:2
1:1, 0:0, 3:1
HC České Budějovice
Kváča – Plášil, Jandus, Pýcha, Kutlák, Vydarený, Kachyňa – Novák, Gilbert, Karabáček – Babka, Bradley, Doležal – Čermák, R. Přikryl, Heřman – Novák, Beránek, Endál – Dunn.
HC Frýdek-Místek
Malík – Husák, Haman, Krisl, Bartko, Stránský, Hrachovský – Kofroň, Hladonik, Martynek – Christov, Mikulík, Kaukič – Klimša, Peterek, Rudovský – Motloch, Kuťák, Flok.
Statistiky
Branky a nahrávky: 20. Bradley (Z. Doležal, Vydarený), 46. Čermák (Heřman, R. Přikryl), 53. Endál (Karabáček), 55. Čermák, 60. Heřman (Vydarený, Kváča) – 7. Hladonik (Kofroň, Hrachovský), 58. Mikulík (Christov). Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0 Diváci: 5 580. Střely na branku: 24:24.

Do branky Motoru se vrátil Petr Kváča, po příletu ze Sarajeva se po delší době představil i držitel zlaté medaile z olympijského festivalu Pavel Novák. Už po sedmi minutách hry přišla první branka zápasu. Účastník letošního mistrovství světa dvacetiletých Jan Hladoník se dostal do přečíslení, vystřelil na přední tyč a zamířil přesně. Postupem času se výkon Motoru neustále zlepšoval, až přišla velká šance Davida Gilberta. Dostal se do samostatného úniku, jenže Malík jeho střelu švihem bravurně vyrazil. Vyrovnání se domácí dočkali až ve dvacáté minutě. Zdeněk Doležal trefil tyč, kotouč se odrazil k Codymu Bradleyemu, který si ho rukavicí připravil a dorazil do odkryté klece.

Druhá třetina nabídla vyrovnanou podívanou. Frýdek si vypracoval nepříjemné pasáže, ve kterých dokázal domácím zle zatopit. Do dobré příležitosti se dostal Václav Karabáček, když zůstal osamocen na modré čáře. Zkusil vystřelit na zadní tyč, ale Malík vytáhl rychlý zákrok vyrážečkou. Na druhé straně vyrazil do brejku autor první branky zápasu, jenže na Kváču si nepřišel a stav zůstal srovnaný. Ještě blíže byl Frýdek druhé brance po střele Floka, který trefil konstrukci domácí branky. Vyrovnanost utkání dokumentoval i počet střel na branku, který po druhé třetině činil stav 14:14.

V úvodu třetí třetiny mohli Jihočeši otočit vývoj skóre, jenže Zdeněk Doležal nebyl na střelu připraven a prakticky z nulového úhlu neměl možnost zakončit přesně. Aktivita domácích se stupňovala. Prostor dostal Lukáš Endál, nacpal se před brankáře, jenže svou akci nedotáhl do zdárného konce. Radost Budvar aréně přinesl až Miloslav Čermák, když stál na konci povedené kombinace a po parádním pasu od Martina Heřmana skóroval. Rozhodnutí přišlo z hole Lukáše Endála. Kanonýr domácích využil přesilovou hru, když parádní ranou do růžku přidal třetí gól svého týmu. Rozhozený soupeř domácím rázem nestačil, čehož využil Miloslav Čermák a přidal druhý gól v zápase. Hostům už se podařilo pouze snížit, když se trefil Milan Mikulík. Do prázdné se ještě trefil Martin Heřman a upravil na konečných 5:2. Motor tak porazil Slezany a připsal si další výhru.