Chance Liga - 57. kolo (po 18.2., 18:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

2:4
(0:2, 0:2, 2:0)
HC ZUBR Přerov

HC ZUBR Přerov


Arena: Hala Polárka, diváci: 1505

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 43. Kofroň (Bartko, Martynek), 59. Haman (Mikulík, Kofroň) – 1. R. Černý (Davídek, Pšurný), 20. T. Doležal (Pšurný), 29. Malina (Hejcman), 39. Tomi (Sikora). Rozhodčí: Michal Dědek, Vojtěch Fiala – Richard Coubal, Ondřej Kokrment. Vyloučení: 6:9. V oslabení: 0:0. Využití: 1:1. Diváci: 1505.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Haman, Husák, Bartko, Krisl, Hrachovský, D. Stránský – Martynek (A), Hladonik, Kofroň – Kaukič, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Flok, Motloch, J. Kalus.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Weinhold, Malina – Davídek, Pšurný, T. Doležal – Tomi, T. Sýkora (C), Sikora – M. Kratochvíl, Hejcman, Goiš – Š. Kratochvíl, Moučka, F. Dvořák – Gago.


Krůček dál od play-off, rysům se nepodařilo vyhrát důležité utkání

18.02.2019 | Markéta Mikeschová

Byl to boj. Takto by se dal shrnout dnešní zápas. Do utkání nastoupili hosté lépe než domácí. Slezanům se vůbec v první ani druhé třetině nedařilo. O tom ostatně svědčil i stav 0:4. V úvodu závěrečné třetiny se podařilo rysům vstřelit jednu branku a v závěru dvacetiminutovky druhou.

Do dnešního utkání lépe vlétli hosté, což také potvrdili už po odehrané půl minutě, kdy byl Peter Hamerlík poprvé překonán. K puku se dostal Robert Černý, který z pádu dokázal zakončit a kotouč prolétl domácímu gólmanovi nad pravou rukou. Po třech minutách už mohlo být srovnáno. Do svých rukou to převzal David Kofroň, nejdříve vystřelil, ale Lukáš Klimeš jeho první ránu vyrazil znovu přímo na Kofroně, tomu se ale ani na druhý pokus nepodařilo uklidit kotouč za Klimeše.

Komu se to povedlo, byl Tomáš Doležal. Jako na začátku třetiny si Zubři zakončili přesně půl minuty před koncem třetinu druhou brankou. Nejdříve se rozezněla tyčka, což nebylo v tomto utkání poprvé, a od ní se puk odrazil do branky. To, že byli hosté v první třetině lepší, dokázaly i střely na branku, které byly ve prospěch Přerova, 8:18.

Prostřední část byla, dá se říct, o tom samém. Frýdek-Místek se pokoušel vyrovnat a Přerov navyšovat. Hostům to šlo podstatně lépe. Ve dvacáté deváté minutě skóroval Lubomír Malina, zkusil to od modré čáry a mezi betony Petera Hamerlíka to prošlo. Pak se rysům naskytla velká šance, když Milan Mikulík mohl snížit na 1:3 v trestném střílení. Zkusil Klimeše obalamutit, to nevyšlo a brankář hostí se zasunul do branky a kotouč se zdržel někde kolem brankové čáry. Rozhodčí po krátké chvíli rozhodli, že gól nepadl. Čtvrtá branka Zubrů byla pro domácí velmi smolná, neboť se střela Vojtěcha Tomiho odrazila od spodní části lapačky Hamerlíka rovnou do svatyně.

V poslední části byli rysi pevně rozhodnutí nepustit Klimeše domů s čistým kontem. Jeho nulu pro tento zápas změnil David Kofroň. Nejdříve byla rána Jana Bartka zastavena betony Klimeše, k puku se dostal Kofroň a hbitou střelou vrátil Frýdek do zápasu. Necelé dvě minuty před koncem se ještě podařilo skórovat Filipu Hamanovi od modré čáry, když se domácí rozhodli hrát bez brankáře. Bohužel čas stál proti domácím, takže z tohohle utkání nevytěžili ani bod.

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Dneska byl Přerov lepší. Ty dvě třetiny určitě. Třetí třetinu jsme trochu zvedli, dali jsme dva góly. Ty nestačily, musím říct, že dneska byli od první minuty podstatě půlku zápasu lepší.HC ZUBR Přerov

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Jsme rádi za výhru a za zaslouženou výhru. První třetina z naší strany byla fantastická, druhá byla ovlivněna hodně vyloučeními. Ve třetí třetině domácí už neměli co ztratit, tak se do nás nutili. Měli jsme tam nějaké zbytečné fauly, ale myslím si, že jsme dneska zaslouženě vyhráli.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka