Frýdek-Místek vyloupil Prahu, z Edenu veze důležité tři body
Frýdek-Místek se dokázal otřepat z poslední smolné domácí porážky s Jihlavou a opět najel na vítěznou vlnu, když porazil Slavii 2:0. Rysi se dostali do vedení v první třetině, když se trefil David Klimša. Následně se dlouho na gól čekalo, až necelé dvě minuty před koncem přidal pojistku gólem v oslabení do prázdné branky Rostislav Martynek. Druhé čisté konto v sezóně udržel Nick Malík.
56. kolo, sobota 16.2.2019, ZS Eden
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
HC Slavia Praha
Šorf – Duda, Novák (C), Hejda, Saňa, Barák, Ryzák, Štibingr – Doležal (A), Hradil, Vrdlovec – Krejčík, Kubica, Ondráček – Šmerha, Kohút, Furch – Tejral, Šteiner, Brož
Malík – Husák, Krisl, Zahradníček, Stránský, Hrachovský, Haman, Bartko (C) – Mikulík, Hladonik (A), Martynek – Christov, Motloch, Kofroň – Kaukič (A), Klimša, Rudovský – Kalus, Peterek, Flok
Branky a nahrávky: 13. Klimša (Peterek), 59. Martynek. Rozhodčí: Šindel, Valenta – Bosák, Podrazil. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:29. Diváci:482.
Miloš Říha (HC Slavia Praha): Byť tak výsledek nevypadá, byl to poměrně náročný a vyrovnaný zápas. Frýdku šlo o hodně a hrál v silné sestavě. Prvních deset minut jsme měli víc ze hry, ale neproměnili jsme žádnou šanci. Druhých deset minut patřilo jednoznačně soupeři. Pak byl zápas vyrovnaný. Ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát.

Přestože se na ledě bojovalo už od prvních minut o každý centimetr ledu, dočkali se přihlížející diváci první branky až ve 13. minutě. Jonáš Peterek na levém kruhu výborně našel Davida Klimšu a ten vypálil švihem. Šorf se za pukem jen ohlédl a hosté mohli oslavit vedoucí trefu.

Frýdečtí byli lehce aktivnějším celkem i nadále. Sešívaného brankáře nejprve zachránila tyčka, poté vlastní výborný zákrok, kterým vynuloval dorážejícího Hladonika. Maskovaný muž v červenobílých barvách byl hlavní postavu i v úvodu prostřední dvacetiminutovky, kdy se ve skrumáži před vlastní svatyní roztáhl na šířku celého brankoviště a nedopustil, aby kterýkoliv z hostů skóroval.

Následně se ve dvou drali dopředu Krejčík s Ondráčkem, jejich akce však skončila dobrým zákrokem frýdeckého gólmana. V polovině zápasu prověřil Malíka přízemní střelou Hradil, ten však vyrazil nad. Poté o sobě dal vědět exslávista Mikulík, který se ocitl před domácí klecí takřka sám. Jeho prudká rána bekhendem ale skončila na Šorfově betonu.

V 50. minutě vystrašila frýdeckou střídačku opět agilní dvojce Krejčík-Ondráček. Prvně jmenovaný přistrčil Ondráčkovi kotouč přímo před Malíka, sešívaná šestatřicítka však velkou šanci trestuhodně zahodila a jen nechala vyniknout hostujícího gólmana.

Po chybě jednoho ze slávistických obránců se na Šorfa vyřítili Frýdečtí v přečíslení. Mikulík se však dostal do příliš ostrého úhlu a sešívaný brankář střelu bez problémů zlikvidoval. Domácí to v závěru zkusili bez brankáře a slezský soupeř je za to potrestal. V čase 58:11 vsítil branku do opuštěné klece Rostislav Martynek a definitivně strhl výhru na stranu Frýdku-Místku.