Frýdek-Místek zastavila Jihlava až v prodloužení
V Polárce se v průběhu dnešního podvečera odehrálo jedno z posledních domácích utkání Chance Ligy. První třetina se více gólově vydařila hostům, ačkoli ve druhé dvacetiminutovce přišel zvrat a Slezané se ujali vedení 2:1. Těsně před koncem prostřední části došlo k vysypání tvrzeného skla, a tak zbytek druhé třetiny pokračoval už v závěrečné třetině. Hostům se podařilo vyrovnat v šesti necelou půl minutou před koncem. Ani prodloužení však netrvalo dlouho, pouhou minutu s výhrou pro jihlavský celek.
55. kolo, středa 13.2.2019, Hala Polárka
2:3p
0:1, 2:0, 0:1 - 0:1
L. Daneček – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Hrachovský, D. Stránský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Peterek, J. Kalus.
HC Dukla Jihlava
Honzík – J. Pohl, Kajínek (A), Matějíček, Štebih, J. Holý, Suchánek, Černohorský, Půža – Bezúch (C), Skořepa, Anděl – Hrníčko, Čachotský, Harkabus – A. Zeman, M. Hlinka (A), Jiránek – Pekr, Klíma.
Branky a nahrávky: 24. Zahradníček (Christov, Mikulík), 32. Bartko (Martynek) – 11. Klíma (Skořepa), 60. Čachotský (J. Pohl, M. Hlinka), 61. Pekr. Rozhodčí: Wagner, Kašík – Novák, Kučera. Vyloučení: 4:7. V oslabení: 0:1. Využití: 1:0.Diváci: 1347.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Náš výkon byl o hodně lepší než v Benátkách, i když jsme tam vyhráli a tady se nám to nepovedlo. Během chvilky jsme přišli o dva body. Ale i v šatně jsme si říkali, že je to bod s prvním, před námi je ještě pět zápasů, takže patnáct bodů. Je to lepší, než kdybychom prohráli po základní hrací době. Ale mrzí nás to o to víc, že jsme jeden gól dostali v power play a druhý na začátku prodloužení.
František Zeman (HC Dukla Jihlava): Věděli jsme, že pro domácí je to důležité utkání. Dvě třetiny jsme nehráli podle našich představ, až ve třetí třetině jsme hráli to, co jsme chtěli, a hned to na ledě bylo vidět. Mohli jsme rozhodnout ještě v základní hrací době, to se nám bohužel nepodařilo. V prodloužení se štěstí přiklonilo na naši stranu, a proto odjíždíme se dvěma body.

První třetina nabídla přihlížejícím příznivcům tohoto zápasů pouze jeden gól. Lukáš Daneček nerozehrál zrovna nejlépe a k puku se místo domácích hráčů dostal Josef Skořepa, po jeho neúspěšné střele se k puku dostal Lukáš Klíma. Ten si obkroužil Danečkovu svatyni a mezi jeho pravým betonem a tyčkou procpal puk za domácího gólmana.

Pěkná kuriozita se povedla frýdecko-místeckému celku. Jeden z jihlavských hráčů poslal do své vlastní branky Rostislava Martynka, ten nijak Honzíkovi nepřekážel. Vzápětí přišla střela od Jana Zahradníčka, naštěstí Martynka v brance nezasáhla a nepřivodila mu tak žádné zranění. Tímto nevšedním gólem Frýdek-Místek vyrovnal.

Slezané se poprvé do vedení dostali ve třicáté druhé minutě, kdy hráli v početní výhodě pět na čtyři. Martynek přemýšlel, kudy by puk dostal za Honzíka, nakonec jej ale přenechal Janu Bartkovi, který si vyjel k pravému kruhu a vyslal střelu, jež prošla kolem Davida Honzíka. Zbývalo pár minut do konce druhé třetiny, když došlo k rozbití jednoho z tvrzených skel. Výměna netrvala dlouho, ale posledních několik málo minut se dohrálo ve třetí třetině.

První polovina třetí třetiny nenabídla nic jiného než pár vyloučení a s nimi několik šancí. Jihlavě se poštěstilo pouze rozezvonit levou tyč Danečkovy branky. Frýdecko-místecký Milan Mikulík chtěl vyslat jednoho ze svých spoluhráčů k další brance, ale hosté dobře věděli, co měl Mikulík za lubem. 23,6 vteřin před koncem vzal Tomáš Čachotský Frýdku-Místku téměř jisté tři body. Jihlavští se pokoušeli o hru bez brankáře a vyplatilo se jim to. Během té necelé půl minuty už ale žádný gól nepadl a tak došlo na prodloužení. To netrvalo vůbec dlouho, po pouhé minutě se prosadil Matěj Pekr