Boj o play-off pokračuje, do Polárky zavítá vedoucí Jihlava
Pořádně těžký soupeř čeká Frýdek-Místek v boji o play-off, Slezanům se do cesty postaví vedoucí tým tabulky Dukla Jihlava. Frýdek-Místek však do utkání nemusí nastupovat se strachem, v zádech má čtyři vítězství v řadě, stejně jako Jihlava. Utkání začíná ve středu od 18 hodin.

Slezané chtějí potvrdit skvělou formu

Jen těžko bychom hledali tým, který má v Chance lize aktuálně lepší formu, než Frýdek-Místek. Slezané vyhráli čtyřikrát po sobě a už desetkrát po sobě bodovali. Díky tomu červenobílí stále bojují o play-off, v tabulce jsou nyní devátí s osmdesáti body.

Na klíčovém osmém místě jsou nyní Litoměřice a na Frýdek-Místek mají náskok dvou bodů. Zároveň však „kališníci“ mají jeden zápas k dobru. Na desátou Třebíč mají Slezané už šestibodový náskok.

Naposledy hokejisté Frýdku-Místku cestovali na led Benátek nad Jizerou, které dokázali porazit zejména díky třetí třetině 5:1. V první části otevřel skóre Adam Flok, ve druhé třetině domácí vyrovnali. Rozhodla třetí třetina, ve které se rysi trefili čtyřikrát, postupně se prosadili Dan Przybyla, znovu Adam Flok, David Kofroň a Jakub Matyáš. Celkem tři asistence si v tomto utkání připsal Lukáš Kaukič.

Nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku už je dlouhou dobu zkušený Rostislav Martynek, vede s devětatřiceti body (16+23). Dotahuje se na něj David Kofroň s šestatřiceti body (12+24). Následují s třiatřiceti body (9+24) Milan Mikulík a s dvaatřiceti body Štěpán Novotný (22+10). Ten je nejlepším střelcem Frýdku-Místku a osmým nejlepším střelcem celé ligy.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Benátky - Frýdek-Místek 1:5

Branky a nahrávky: 28. Bittner (D. Špaček, Chrtek) – 13. Flok (J. Kalus, Husák), 44. Przybyla (Kaukič), 51. Flok (Kaukič), 55. Kofroň (Husák, Przybyla), 58. Matyáš (Kaukič, D. Stránský). Rozhodčí: Doležal, Veselý – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:8. navíc Mikulík (Frýdek-Místek) 10 min. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:32. Diváci: 249.

HC Frýdek-Místek: Daneček – Matyáš, Husák, Bartko, Zahradníček, Hrachovský, Stránský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kalus – Flok, Peterek, Kaukič – Przybyla

Jihlava pádí za vítězstvím v základní části

Jihlava v minulé sezóně do Chance Ligy sestoupila z extraligy a nyní dělá vše pro to, aby se zase okamžitě do nejvyšší soutěže vrátila. Vypadá to, že úvodní cíl, tedy vítězství v základní části, zvládne.

Dukla vede tabulku Chance Ligy se sto osmi body, na druhý Vsetín má náskok už třinácti bodů a jen velký kolaps by Jihomoravany o vítězství v základní části připravil. Jihlava, stejně jako Frýdek-Místek, vyhrála své poslední čtyři zápasy.

Naposledy se Jihlavští utkali na domácím ledě s Litoměřicemi, tedy hlavním soupeřem Frýdku-Místku v boji o play-off a k radosti Slezanů vyhráli 5:2. Rozhodnuto bylo de facto už po první třetině, kdy Jihlava vedla po brankách Jiránka, Valy a Anděla 3:0. Ve druhé třetině pak přidali další góly Harkabus a Pekr a bylo definitivně rozhodnuto. Nic na tom nezměnilo ani dvojí snížení Litoměřic. Ve třetí třetině už potom branky nepadly.

Lídrem jihlavské produktivit je s osmačtyřiceti body (18+20) Lukáš Anděl, druhý je se šestačtyřiceti body (27+19) Matěj Pekr. Ten je zároveň také nejlepším střelcem Jihlavy a třetím nejlepším kanonýrem celé soutěže. Trenérem jihlavské Dukly je Petr Vlk, jeho asistentem František Zeman.

Poslední zápas Jihlavy

Jihlava - Litoměřice 5:2

Branky a nahrávky: 6. Jiránek (Holý, Hrníčko), 9. Vála (Čachotský), 15. Anděl (Pekr, Jiránek), 25. Harkabus (Suchánek, Holý), 33. Pekr (Anděl, Kajínek) – 37. Korkiakoski (Pavlas, Ščegolkov), 40. Jirásek (Kropáček). Rozhodčí:Kopeček, Vokřál – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 7:8, navíc Harkabus (JIH) 10 min. OT - Voženílek (LTM) 10 min. OT.Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1484. Střely na branku: 32:32. Zblokované střely: 3:4. Vhazování: 46:28. Průběh utkání: 5:0, 5:2.

HC Dukla Jihlava: Lundström – Váňa, Kajínek, Matějíček, Půža, Holý, Suchánek, Černohorský – Pekr, Skořepa, Anděl – Dostálek, Čachotský, Harkabus – Hrníčko, Zeman, Jiránek – Bezúch, Klíma, Vála

Slezané se pokusí vyrovnat vzájemnou bilanci

Dva ze tří dosavadních zápasů základní části vyhrála Jihlava. Ta nejprve v rámci 10. kola doma zvítězila v těsném duelu 3:2, i když dvakrát prohrávala. Ve 25. kole pak Dukla vyhrála na ledě Frýdku-Místku 6:3.

Poslední vzájemný zápas byl zatím nejvyrovnanější, na ledě Jihlavy nakonec Slezané vyhráli 4:3 v prodloužení. Největší zásluhu na této výhře měl Michal Kovařčík, který zaznamenal hattrick včetně vítězné branky v prodloužení. Zbývající gól červenobílých přidal Flok. Za Jihlavu se trefili Klíma, Harkabus a Pekr.

Poslední vzájemný zápas

Jihlava - Frýdek-Místek 3:4 pp

Branky a nahrávky: 7. Klíma (J. Holý), 24. Harkabus (M. Hlinka), 30. Pekr (Skořepa) – 6. M. Kovařčík (Husák), 9. M. Kovařčík (Bartko), 48. Flok (Kaukič), 61. M. Kovařčík. Rozhodčí: Vokřál, Barek – Kreuzer, Pechánek. Vyloučení: 8:8, 10. min. Mareš (JIH), 10. min. Kuťák (JFM). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2623.

HC Dukla Jihlava: Brož – J. Pohl, J. Holý, Štebih (A), Černohorský, Štindl, Mareš, Půža – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Harkabus, M. Hlinka, T. Havránek – D. Čermák, Juda, Hrníčko.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, D. Stránský, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, Hrachovský – Martynek (C), Klimša (A), Kofroň – Kaukič, Przybyla, Rudovský – Motloch, Kuťák, Flok – Kafka, M. Kovařčík.