10.02.2019 | Markéta Mikeschová

Po pauze znovu na cesty, Frýdek-Místek pojede bojovat do Benátek nad Jizerou

Po týdenním volnu se o slovo opět hlásí Chance Liga s dalšími utkání, těch už nezbývá mnoho. Rysi čeká boj o další body v Benátkách nad Jizerou. Nyní se Slezané nacházejí na deváté pozici se 77 body, na osmé místo ztrácejí pět bodů. Pod Frýdkem-Místek sedí Třebíč se 74 body. Utkání začne zítra v Benátkách od 17:30.

Benátky skončily poraženy Litoměřicemi 6:2

Benátky vyjely do Litoměřic, kde ale domácí celek neudolaly. V desáté minutě vstřelil Průžek první branku a Stadion šel do vedení. To bylo gólově z první třetiny vše. Druhá dvacetiminutovka patřila rovněž domácím. Druhou branku kališníku vstřelil Voženílek a o pár minut později přišla rána na 3:0 z hokejky Korkiakoskiho.

A jak tomu bylo v předešlých třetinách, v té závěrečné nebyl rozdíl. Ve 46. minutě sice dal Burda Benátkám nějakou naději, tu ovšem Litoměřice brzy poslali k šípku. O minutu později znovu skóroval Korkiakoski a o dvě minutky později Kropáček, 5:1. Čtyři minuty před koncem ještě úspěšně pálil Kadlec, v závěru zmírnil gólový náskok Burda a utkání skončilo 6:2.

Na prvním místě v kanadském bodování se nachází Daniel Špaček s 25 (8+17) body. Nejlepším nahrávačem je taktéž Daniel Špaček. Nejlepším střelcem je Marek Zachar. Do branky nastoupí jeden z těchto brankářů. Marek Schwarz (23 zápasů, 90,92% úspěšnost, 2,89 průměr), Matěj Žajdlík (20 zápasů, 89,97% úspěšnost, 3,48 průměr).

Poslední utkání Benátek nad Jizerou

HC Stadion Litoměřice 6:2 HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 10. Průžek (Šik, J. Dvořák), 22. Voženílek (Šik), 28. Korkiakoski (M. Kadlec, Strejček), 47. Korkiakoski (Dluhoš, Jebavý), 49. Kropáček (Jebavý, Dluhoš), 56. M. Kadlec (Smetana, Korkiakoski) – 46. Burda (Bittner, Klapka), 57. Burda (Maier, A. Dlouhý). Rozhodčí: Čech, Skopal – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1124. Střely na branku: 46:29.Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Žajdlík) – Kunst, Hampl, Maier, Kovář, Aubrecht, Ira – Bittner, Chrtek, Wiencek – D. Špaček, Šír, A. Dlouhý – Klapka, Burda, Žemba – Klimo.

Slezané těžkého soupeře před pauzou zvládli

Frýdek-Místek čekal před týdenní pauzou těžký Vsetín. Jako první se do vedení dostal domácí mančaft díky ráně Martynka. Pak ale zápas dobře hosté otočili. Na 1:1 vyrovnával Theoret, po něm navýšil Kopta na 1:2 a ve třinácté minutě Vsetínu přidal dvoubrankový náskok Šilhavý. Patnáct vteřinek před koncem první třetiny se podařilo Husákovi dostat puk do branky a zmírnit stav na 2:3. Ve druhé třetině srovnával Hladonik na 3:3 a ve dvacáté třetí minutě navýšil Christov. Jak Vsetín v první třetině začal, tak i skončil. Po zbytek zápasu nedokázali domácího brankáře překonat.

V kanadském bodování nedošlo k žádné změně, takže první místo stále drží Rostislav Martynek s 39 (16+23) body. Nejlepším střelcem je Štěpán Novotný a nejlepším nahrávačem David Kofroň. Do branky možná nastoupí Lukáš Daneček (20 zápasů, 90,12% úspěšnost, 2,81 průměr), nebo Peter Hamerlík (10 zápasů, 88,85% úspěšnost, 3,53 průměr).

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 4:3 VHK ROBE Vsetín

Branky: 4. Martynek (Mikulík), 20. Husák (Hladonik), 21. Hladonik (Mikulík), 23. Christov (Husák, Kofroň) – 6. Theoret (J. Drtina, Kucharczyk), 10. Kopta (Březina, Pitule), 13. Šilhavý (Vítek, Hořanský). Rozhodčí: Přikryl, Barek – Maštalíř, Bubela. Vyloučení: 3:8. V oslabení:0:0. Využití: 2:1. Diváci: 2203.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, D. Stránský, Hrachovský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Przybyla, Klimša (A) – Flok, Kaukič, J. Kalus.

Poslední vzájemná utkání

HC Frýdek-Místek 6:5 HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 19. Klimša (Bartko, Martynek), 24. Kaukič (Martynek), 25. Przybyla (Rudovský, Kaukič), 40. Klimša (Rudovský, Bartko), 57. Klimša (Bartko), 60. Bartko (Flok) – 1. Průžek (Chrtek), 12. Kolmann (Žemba), 17. Průžek (Chrtek, Kolmann), 57. D. Špaček (Kolmann, Wiencek), 59. Havlín (Chrtek). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1140.

HC Frýdek-Místek: Malík – D. Stránský, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl, Hrachovský – Kofroň, Klimša (A), Martynek (C) – Rudovský, Przybyla, Kaukič – Flok, Kuťák, Motloch – Kafka.

HC Benátky n. Jizerou: Žajdlík – Kolmann (C), Kunst, Havlín, Husa, Niko, Aubrecht, Klodner – Průžek, Chrtek, Wiencek – A. Dlouhý, Šír, D. Špaček (A) – Klapka, Burda, Čech – Šafařovský, Žemba.

Další vzájemná utkání

HC Frýdek-Místek 3:4 HC Benátky nad Jizerou

HC Benátky nad Jizerou 3:2 HC Frýdek-Místek

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka