Po pauze znovu na cesty, Frýdek-Místek pojede bojovat do Benátek nad Jizerou
Preview k zápasu
Po týdenním volnu se o slovo opět hlásí Chance Liga s dalšími utkání, těch už nezbývá mnoho. Rysi čeká boj o další body v Benátkách nad Jizerou. Nyní se Slezané nacházejí na deváté pozici se 77 body, na osmé místo ztrácejí pět bodů. Pod Frýdkem-Místek sedí Třebíč se 74 body. Utkání začne zítra v Benátkách od 17:30.

Benátky skončily poraženy Litoměřicemi 6:2

Benátky vyjely do Litoměřic, kde ale domácí celek neudolaly. V desáté minutě vstřelil Průžek první branku a Stadion šel do vedení. To bylo gólově z první třetiny vše. Druhá dvacetiminutovka patřila rovněž domácím. Druhou branku kališníku vstřelil Voženílek a o pár minut později přišla rána na 3:0 z hokejky Korkiakoskiho.

A jak tomu bylo v předešlých třetinách, v té závěrečné nebyl rozdíl. Ve 46. minutě sice dal Burda Benátkám nějakou naději, tu ovšem Litoměřice brzy poslali k šípku. O minutu později znovu skóroval Korkiakoski a o dvě minutky později Kropáček, 5:1. Čtyři minuty před koncem ještě úspěšně pálil Kadlec, v závěru zmírnil gólový náskok Burda a utkání skončilo 6:2.

Na prvním místě v kanadském bodování se nachází Daniel Špaček s 25 (8+17) body. Nejlepším nahrávačem je taktéž Daniel Špaček. Nejlepším střelcem je Marek Zachar. Do branky nastoupí jeden z těchto brankářů. Marek Schwarz (23 zápasů, 90,92% úspěšnost, 2,89 průměr), Matěj Žajdlík (20 zápasů, 89,97% úspěšnost, 3,48 průměr).

Poslední utkání Benátek nad Jizerou

HC Stadion Litoměřice 6:2 HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 10. Průžek (Šik, J. Dvořák), 22. Voženílek (Šik), 28. Korkiakoski (M. Kadlec, Strejček), 47. Korkiakoski (Dluhoš, Jebavý), 49. Kropáček (Jebavý, Dluhoš), 56. M. Kadlec (Smetana, Korkiakoski) – 46. Burda (Bittner, Klapka), 57. Burda (Maier, A. Dlouhý). Rozhodčí: Čech, Skopal – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1124. Střely na branku: 46:29.Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Žajdlík) – Kunst, Hampl, Maier, Kovář, Aubrecht, Ira – Bittner, Chrtek, Wiencek – D. Špaček, Šír, A. Dlouhý – Klapka, Burda, Žemba – Klimo.

Slezané těžkého soupeře před pauzou zvládli

Frýdek-Místek čekal před týdenní pauzou těžký Vsetín. Jako první se do vedení dostal domácí mančaft díky ráně Martynka. Pak ale zápas dobře hosté otočili. Na 1:1 vyrovnával Theoret, po něm navýšil Kopta na 1:2 a ve třinácté minutě Vsetínu přidal dvoubrankový náskok Šilhavý. Patnáct vteřinek před koncem první třetiny se podařilo Husákovi dostat puk do branky a zmírnit stav na 2:3. Ve druhé třetině srovnával Hladonik na 3:3 a ve dvacáté třetí minutě navýšil Christov. Jak Vsetín v první třetině začal, tak i skončil. Po zbytek zápasu nedokázali domácího brankáře překonat.

V kanadském bodování nedošlo k žádné změně, takže první místo stále drží Rostislav Martynek s 39 (16+23) body. Nejlepším střelcem je Štěpán Novotný a nejlepším nahrávačem David Kofroň. Do branky možná nastoupí Lukáš Daneček (20 zápasů, 90,12% úspěšnost, 2,81 průměr), nebo Peter Hamerlík (10 zápasů, 88,85% úspěšnost, 3,53 průměr).

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 4:3 VHK ROBE Vsetín

Branky: 4. Martynek (Mikulík), 20. Husák (Hladonik), 21. Hladonik (Mikulík), 23. Christov (Husák, Kofroň) – 6. Theoret (J. Drtina, Kucharczyk), 10. Kopta (Březina, Pitule), 13. Šilhavý (Vítek, Hořanský). Rozhodčí: Přikryl, Barek – Maštalíř, Bubela. Vyloučení: 3:8. V oslabení:0:0. Využití: 2:1. Diváci: 2203.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, D. Stránský, Hrachovský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Przybyla, Klimša (A) – Flok, Kaukič, J. Kalus.

Poslední vzájemná utkání

HC Frýdek-Místek 6:5 HC Benátky nad Jizerou

Branky a nahrávky: 19. Klimša (Bartko, Martynek), 24. Kaukič (Martynek), 25. Przybyla (Rudovský, Kaukič), 40. Klimša (Rudovský, Bartko), 57. Klimša (Bartko), 60. Bartko (Flok) – 1. Průžek (Chrtek), 12. Kolmann (Žemba), 17. Průžek (Chrtek, Kolmann), 57. D. Špaček (Kolmann, Wiencek), 59. Havlín (Chrtek). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1140.

HC Frýdek-Místek: Malík – D. Stránský, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl, Hrachovský – Kofroň, Klimša (A), Martynek (C) – Rudovský, Przybyla, Kaukič – Flok, Kuťák, Motloch – Kafka.

HC Benátky n. Jizerou: Žajdlík – Kolmann (C), Kunst, Havlín, Husa, Niko, Aubrecht, Klodner – Průžek, Chrtek, Wiencek – A. Dlouhý, Šír, D. Špaček (A) – Klapka, Burda, Čech – Šafařovský, Žemba.

Další vzájemná utkání

HC Frýdek-Místek 3:4 HC Benátky nad Jizerou

HC Benátky nad Jizerou 3:2 HC Frýdek-Místek