Sára Ševčíková si ve 12ti letech zachytala proti prvoligovým hokejistům HC Frýdek-Místek
Novinky
Ve 12ti letech se poprvé postavila do branky prvoligového mužského týmu...

Sára Ševčíková, teprve 12ti – letou slečnu čekalo ve středu 6. února ve Frýdku-Místku velké překvapení, když se od 19 hodin postavila do branky prvoligových hokejistů HC Frýdek-Místek a mohla tak čelit několika střeleckým pokusům z hokejek hráčů hrající profesionální soutěž. O tom, že to pro dvanáctiletou Sáru byl jen těžko popsatelný zážitek, dokazovaly i slzy v jejich očích.

Sama brankářka po tréninku přiznala, že tohle opravdu nečekala. O poodhalení překvapení, že se od sedmé hodiny večerní postaví do branky „A“ týmu HC Frýdek-Místek, se dozvěděla na veřejném bruslení, které probíhalo před již zmíněným tréninkem.

S hokejem začala ve svých devíti letech, kdy doma odhodlaně svému otci oznámila, že ten hokej prostě hrát bude. Začala asi jako většina kluků a taky některých holek v poli, ale zhruba po půl roce vyměnila hráčskou výzbroj za tu brankářskou a nutno přiznat, že v brance působí velmi jistým dojmem, což potvrdily i její některé skvělé zákroky na večerním tréninku, za které sklidila aplaus od všech hráčů prvoligového Frýdku-Místku.

Jejím brankářským vzorem je Šimon Hrubec, kterého pozorovala při zápasech HC Oceláři Třinec, které se snažila navštěvovat, jak jen to bylo možné. Sára Ševčíková bydlí v Českém Krumlově, za který taky chytá. Její otec Zbyněk Ševčík hrával za TJ Slezan Frýdek-Místek a pamatuje si nejen venkovní plochu, ale taky Víceúčelovou sportovní halu, ve které rovněž pár zápasů odehrál.

Skvělý hokej viděla i se svou sestrou a rodiči v sobotu 2. února, kdy se v Polárce hrálo prvoligové utkání proti Vsetínu a mohla tak slavit společně s dvou tisícovou návštěvou vítězství domácího Frýdku-Místku 4:3.