07.02.2019 | Mario Schüler

Sára Ševčíková si ve 12ti letech zachytala proti prvoligovým hokejistům HC Frýdek-Místek

Ve 12ti letech se poprvé postavila do branky prvoligového mužského týmu...

Sára Ševčíková, teprve 12ti – letou slečnu čekalo ve středu 6. února ve Frýdku-Místku velké překvapení, když se od 19 hodin postavila do branky prvoligových hokejistů HC Frýdek-Místek a mohla tak čelit několika střeleckým pokusům z hokejek hráčů hrající profesionální soutěž. O tom, že to pro dvanáctiletou Sáru byl jen těžko popsatelný zážitek, dokazovaly i slzy v jejich očích.

Sama brankářka po tréninku přiznala, že tohle opravdu nečekala. O poodhalení překvapení, že se od sedmé hodiny večerní postaví do branky „A“ týmu HC Frýdek-Místek, se dozvěděla na veřejném bruslení, které probíhalo před již zmíněným tréninkem.

S hokejem začala ve svých devíti letech, kdy doma odhodlaně svému otci oznámila, že ten hokej prostě hrát bude. Začala asi jako většina kluků a taky některých holek v poli, ale zhruba po půl roce vyměnila hráčskou výzbroj za tu brankářskou a nutno přiznat, že v brance působí velmi jistým dojmem, což potvrdily i její některé skvělé zákroky na večerním tréninku, za které sklidila aplaus od všech hráčů prvoligového Frýdku-Místku.

Jejím brankářským vzorem je Šimon Hrubec, kterého pozorovala při zápasech HC Oceláři Třinec, které se snažila navštěvovat, jak jen to bylo možné. Sára Ševčíková bydlí v Českém Krumlově, za který taky chytá. Její otec Zbyněk Ševčík hrával za TJ Slezan Frýdek-Místek a pamatuje si nejen venkovní plochu, ale taky Víceúčelovou sportovní halu, ve které rovněž pár zápasů odehrál.

Skvělý hokej viděla i se svou sestrou a rodiči v sobotu 2. února, kdy se v Polárce hrálo prvoligové utkání proti Vsetínu a mohla tak slavit společně s dvou tisícovou návštěvou vítězství domácího Frýdku-Místku 4:3.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka