Frýdek-Místek je ve skvělé formě, Vsetínu se nedaří
Preview k zápasu
V sobotu před reprezentační pauzou na Frýdek-Místek čeká těžký soupeř z druhého místa tabulky, Vsetín. Slezané se nacházejí na devátém místě se sedmdesáti čtyřmi body. Utkání se odehraje zítra v Polárce, začátek zápasu je naplánován na 17:00.

Vsetínu se nedaří

V posledním utkání Vsetín poměřil síly s Litoměřicemi na domácím ledě. Žádná sláva to pro domácí ale nebyla, i když jako první otevřeli skóre. Pak ovšem převzali hosté zápas do svých rukou. Přišla branka Strejčka a o deset vteřin později už Litoměřice vedly 2:1, to bylo z první třetiny vše. Prostřední část utkání byla nejbohatší na góly. Za Stadion dvakrát skóroval Kadlec, mezi jeho brankami se trefil vsetínský Rob. Ke gólu si přišel i Voženílek, 2:5. Posledním střelcem v druhé třetině byl domácí Karafiát. A už bylo prakticky hotovo. V závěru třetí třetiny se do prázdné klece trefil Merta a Stadion si odvezl plný počet bodů.

Ve Vsetíně kanadskému bodování kraluje Luboš Rob s 61 (37+24) body, zároveň je i nejlepším střelcem. Nejlepším nahrávačem je pak Antonín Pechanec. Nejvíce zápasů za Vsetín odchytal Jan Šelepněv (29 zápasů, 90,31% úspěšnost, 2,61 průměr) a David Gába (22 zápasů, 91,16% úspěšnost, 2,44 průměr). Ovšem oba tito gólmani jsou aktuálně na marodce. Právě zápas s Litoměřice mi chytali společnými silami David Sachr. (1 zápas, 92,21%, 2,50 průměr) a Jakub Málek (2 zápasy, 75,00% úspěšnost, 5,63 průměr). Marodka se netýká jen brankářů, ale například i Ondřeje Holomka, Jakuba Tepra či Romana Ráce. Vsetín by měl posílit Jiří Drtina, jenž přišel na hostování do konce sezony z Mladé Boleslavi, a také Tomáš Černý z Vítkovic, který má vyřízené střídavé starty.

Poslední utkání Vsetína

VKH ROBE Vsetín 3:6 HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Slováček (Pitule, Theoret), 31. Rob (Pechanec, Slováček), 40. Karafiát (Kucharczyk, Rudl) – 10. Strejček (Průžek, Dvořák), 10. Ščegolkov (Kadlec, Dluhoš), 27. M. Kadlec (Marcel, Svoboda), 34. Svoboda (Ščegolkov, Kadlec), 37. Voženílek (Ščegolkov, Kadlec), 60. D. Merta (Šik, Jebavý). Rozhodčí: Doležal, Koziol – Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:10 navíc Rob, Frolo (VSE) - Korkiakosti (LTM) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2420. Střely na branku: 36:25.

VHK ROBE Vsetín: Málek (34. Sachr) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Březina, Kucharczyk, Theoret – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Vávra, Šilhavý, Vítek.

Frýdek-Místek drtí soupeře, v tabulce však nestoupá

V posledním zápase se utkali Slezané s Porubou v Porubě. V první třetině nebyl k vidění ani jeden gól. Až ve druhé se oba celky dočkaly a rysi si přišli na své. Skóre otevřel Bartko, ač brzy Toman vyrovnal. Do vedení červenobílé poslal Novotný. Ke gólu si přišel i Hrachovský a Novotný ještě poupravil skóre na 1:4. Za bíločervenou Porubu skóroval Kanko, ale Kofroň, který se o branku pokoušel celý zápas, celý výsledek završil. Frýdek-Místek tak odvezl z blízké Poruby tři bodíky.

Za Frýdek-Místek si své první místo v kanadském bodování stále drží Rostislav Martynek s (15+23) body, Martynek je také i nejlepším nahrávačem. Nejlepším střelcem je pořád Štěpán Novotný. Frýdek-Místek drží Nick Malík (22 zápasů, 90,21% úspěšnost, 3,17 průměr) společně s Lukášem Danečkem (20 zápasů, 90,19% úspěšnost, 2,81 průměr).

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC RT TORAX Poruba 2011 2:5 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 24. Toman (J. Káňa, Vymazal), 48. Kanko (J. Káňa) – 22. Bartko (Kofroň, Christov), 27. Novotný (Martynek, Klimša), 28. Hrachovský (Mikulík), 34. Novotný (Martynek), 56. Kofroň (Mikulík, Husák). Rozhodčí: Cabák, Dědek – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 6:5, navíc Vymazal (POR) 10 min. OT + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 640. Střely na branku: 20:32

HC RT TORAX Poruba: Kůdela – Ovčačík, Urbanec, Padrnos, Šnajnar, Pastor, Mamajev – J. Káňa, Kanko, Toman – Guman, Vymazal, Dufek – Ďurač, T. Jáchym, Alexejev – Baláž, Václavek, Illéš – Ollender

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, D. Stránský, M. Adámek, Hrachovský – Mikulík, Novotný, Martynek – Christov, Motloch, Kofroň – Klimša, Peterek, Rudovský – J. Kalus, Kaukič, Flok.

Vzájemná utkání se Vsetínem

VHK ROBE Vsetín 6:2 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 8. Theoret, 33. Jonák (Pechanec, Rob), 33. Hryciow, 48. Pechanec (Jonák, Rob), 57. Theoret, 57. Rob (Pechanec, Jenáček) – 25. Novotný (Kaukič), 30. Kaukič (D. Stránský, Hrachovský). Rozhodčí: Wagner, Cabák – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1.Diváci: 3645. Střely na branku: 31:23.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, Ondračka, Slováček, Jenáček, Rudl, Hryciow – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, L. Kovář, Adámek, Matyáš, Bartko, Zahradníček – Martynek, Klimša, Novotný – Christov, Peterek, Kofroň – Motloch, Kuťák, Flok – D. Stránský, Kaukič, Hrachovský.

HC Frýdek-Místek 5:4 VHK ROBE Vsetín

VHK ROBE Vsetín 3:2 HC Frýdek-Místek