01.02.2019 | Markéta Mikeschová

Frýdek-Místek je ve skvělé formě, Vsetínu se nedaří

V sobotu před reprezentační pauzou na Frýdek-Místek čeká těžký soupeř z druhého místa tabulky, Vsetín. Slezané se nacházejí na devátém místě se sedmdesáti čtyřmi body. Utkání se odehraje zítra v Polárce, začátek zápasu je naplánován na 17:00.

Vsetínu se nedaří

V posledním utkání Vsetín poměřil síly s Litoměřicemi na domácím ledě. Žádná sláva to pro domácí ale nebyla, i když jako první otevřeli skóre. Pak ovšem převzali hosté zápas do svých rukou. Přišla branka Strejčka a o deset vteřin později už Litoměřice vedly 2:1, to bylo z první třetiny vše. Prostřední část utkání byla nejbohatší na góly. Za Stadion dvakrát skóroval Kadlec, mezi jeho brankami se trefil vsetínský Rob. Ke gólu si přišel i Voženílek, 2:5. Posledním střelcem v druhé třetině byl domácí Karafiát. A už bylo prakticky hotovo. V závěru třetí třetiny se do prázdné klece trefil Merta a Stadion si odvezl plný počet bodů.

Ve Vsetíně kanadskému bodování kraluje Luboš Rob s 61 (37+24) body, zároveň je i nejlepším střelcem. Nejlepším nahrávačem je pak Antonín Pechanec. Nejvíce zápasů za Vsetín odchytal Jan Šelepněv (29 zápasů, 90,31% úspěšnost, 2,61 průměr) a David Gába (22 zápasů, 91,16% úspěšnost, 2,44 průměr). Ovšem oba tito gólmani jsou aktuálně na marodce. Právě zápas s Litoměřice mi chytali společnými silami David Sachr. (1 zápas, 92,21%, 2,50 průměr) a Jakub Málek (2 zápasy, 75,00% úspěšnost, 5,63 průměr). Marodka se netýká jen brankářů, ale například i Ondřeje Holomka, Jakuba Tepra či Romana Ráce. Vsetín by měl posílit Jiří Drtina, jenž přišel na hostování do konce sezony z Mladé Boleslavi, a také Tomáš Černý z Vítkovic, který má vyřízené střídavé starty.

Poslední utkání Vsetína

VKH ROBE Vsetín 3:6 HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Slováček (Pitule, Theoret), 31. Rob (Pechanec, Slováček), 40. Karafiát (Kucharczyk, Rudl) – 10. Strejček (Průžek, Dvořák), 10. Ščegolkov (Kadlec, Dluhoš), 27. M. Kadlec (Marcel, Svoboda), 34. Svoboda (Ščegolkov, Kadlec), 37. Voženílek (Ščegolkov, Kadlec), 60. D. Merta (Šik, Jebavý). Rozhodčí: Doležal, Koziol – Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:10 navíc Rob, Frolo (VSE) - Korkiakosti (LTM) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2420. Střely na branku: 36:25.

VHK ROBE Vsetín: Málek (34. Sachr) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Březina, Kucharczyk, Theoret – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Vávra, Šilhavý, Vítek.

Frýdek-Místek drtí soupeře, v tabulce však nestoupá

V posledním zápase se utkali Slezané s Porubou v Porubě. V první třetině nebyl k vidění ani jeden gól. Až ve druhé se oba celky dočkaly a rysi si přišli na své. Skóre otevřel Bartko, ač brzy Toman vyrovnal. Do vedení červenobílé poslal Novotný. Ke gólu si přišel i Hrachovský a Novotný ještě poupravil skóre na 1:4. Za bíločervenou Porubu skóroval Kanko, ale Kofroň, který se o branku pokoušel celý zápas, celý výsledek završil. Frýdek-Místek tak odvezl z blízké Poruby tři bodíky.

Za Frýdek-Místek si své první místo v kanadském bodování stále drží Rostislav Martynek s (15+23) body, Martynek je také i nejlepším nahrávačem. Nejlepším střelcem je pořád Štěpán Novotný. Frýdek-Místek drží Nick Malík (22 zápasů, 90,21% úspěšnost, 3,17 průměr) společně s Lukášem Danečkem (20 zápasů, 90,19% úspěšnost, 2,81 průměr).

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC RT TORAX Poruba 2011 2:5 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 24. Toman (J. Káňa, Vymazal), 48. Kanko (J. Káňa) – 22. Bartko (Kofroň, Christov), 27. Novotný (Martynek, Klimša), 28. Hrachovský (Mikulík), 34. Novotný (Martynek), 56. Kofroň (Mikulík, Husák). Rozhodčí: Cabák, Dědek – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 6:5, navíc Vymazal (POR) 10 min. OT + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 640. Střely na branku: 20:32

HC RT TORAX Poruba: Kůdela – Ovčačík, Urbanec, Padrnos, Šnajnar, Pastor, Mamajev – J. Káňa, Kanko, Toman – Guman, Vymazal, Dufek – Ďurač, T. Jáchym, Alexejev – Baláž, Václavek, Illéš – Ollender

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, D. Stránský, M. Adámek, Hrachovský – Mikulík, Novotný, Martynek – Christov, Motloch, Kofroň – Klimša, Peterek, Rudovský – J. Kalus, Kaukič, Flok.

Vzájemná utkání se Vsetínem

VHK ROBE Vsetín 6:2 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 8. Theoret, 33. Jonák (Pechanec, Rob), 33. Hryciow, 48. Pechanec (Jonák, Rob), 57. Theoret, 57. Rob (Pechanec, Jenáček) – 25. Novotný (Kaukič), 30. Kaukič (D. Stránský, Hrachovský). Rozhodčí: Wagner, Cabák – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1.Diváci: 3645. Střely na branku: 31:23.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, Ondračka, Slováček, Jenáček, Rudl, Hryciow – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, L. Kovář, Adámek, Matyáš, Bartko, Zahradníček – Martynek, Klimša, Novotný – Christov, Peterek, Kofroň – Motloch, Kuťák, Flok – D. Stránský, Kaukič, Hrachovský.

HC Frýdek-Místek 5:4 VHK ROBE Vsetín

VHK ROBE Vsetín 3:2 HC Frýdek-Místek

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka