29.01.2019 | Petr Sumbal

Je tady další derby: Stíhací jízda Frýdku-Místku pokračuje v Porubě

Díky výborné formě z posledních zápasů se Frýdek-Místek vložil do boje o play-off, na nejlepší osmičku aktuálně ztrácí pět bodů. Dalším soupeřem rysů bude ostravská Poruba, zápas začne ve středu v 17:30.

Rysi pomalu dotahují vedoucí osmičku

Frýdek-Místek v poslední době nabral výbornou formu a daří se mu pravidelně bodovat. V sedmi posledních zápasech rysi brali minimálně bod, z toho pětkrát dokonce vyhráli za tři body. I díky tomu se Slezané nacházejí na desátém místě tabulky s jednasedmdesáti body a stále mají naději na play-off.

Venku Frýdek-Místek zatím v této sezóně odehrál třiadvacet duelů, z toho devětkrát vyhrál a čtrnáctkrát byl poražen. S celkovými devětadvaceti body z kluzišť soupeřů jsou rysi v tomto ohledu v Chance lize šestí nejlepší.

Naposledy se Slezané utkali doma s Litoměřicemi, tedy s přímým konkurentem v boji o play-off. Tento důležitý zápas dokázali hokejisté Frýdku-Místku vyhrát, Litoměřice porazili 5:2. Domácí si vytvořili dvoubrankový náskok už v první třetině díky Milanu Mikulíkovi a Vítu Christovovi. Ve druhé třetině zvýšil na 3:0 David Kofroň. Následně sice Litoměřice snížily, ale rysům zase rychle vrátil třígólový náskok Novotný. Na další snížení hostů pak ve třetí třetině reagoval Rostislav Martynek.

Právě Martynek je s šestatřiceti body (15+21) nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku. Nejlepším střelcem mužstva je s dvaceti přesnými zásahy Štěpán Novotný.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Frýdek-Místek - Litoměřice 5:2

Branky a nahrávky: 15. Mikulík (Novotný, Husák), 19. Christov (Hladonik, Haman), 28. Kofroň (Christov), 34. Novotný (Rudovský), 57. Martynek – 31. Šik (M. Kadlec), 49. Ščegolkov (M. Kadlec). Rozhodčí: Fiala, Obadal – Novák, Kučera. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1232.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Hrachovský, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, D. Stránský – Martynek (A), Novotný, Mikulík (C) – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Kaukič, Motloch, J. Kalus.

Šance Poruby na play-off jsou už malé

Poruba měla výborný začátek sezóny a několik kol se pohybovala na špici tabulky. Jenže tyto časy už jsou dávno pryč, nováček Chance ligy poté zažil horší období, tabulkou se propadl a momentálně se nachází až na dvanáctém místě s dvaašedesáti body. Na play-off tak ztrácí už čtrnáct bodů, velké šance tak nemá.

V současné době Poruba nemá špatnou formu. Poslední dva zápasy sice prohrála, ale předtím měla ze sedmi utkání šest výher. Doma Ostravané odehráli zatím třiadvacet utkání, z toho dvanáct vyhráli a jedenáct prohráli. Jsou v tomto ohledu na 12. místě.

Naposledy Poruba zajížděla na led Litoměřic, kde prohrála 3:6. Na první branku Stadionu v první třetině reagoval Ivan Ďurač, který pak ve druhé třetině poslal Porubu i do vedení. Jenže pak se dostaly ke slovu Litoměřice a třemi góly zápas otočily. Za Porubu už stihl jen snížit Alexej Alexejev a pak navíc hosté ještě dvakrát inkasovali.

Nejproduktivnějším hráčem Poruby je s osmatřiceti body (14+24) Jan Káňa. Nejlepším střelcem Ostravanů je Petr Kanko, který už nasbíral sedmnáct branek. Trenérem mužstva je Miloš Holaň.

Poslední zápas Poruby

Litoměřice - Poruba 6:3

Branky a nahrávky: 1. Korkiakoski (Marcel), 32. Svoboda, 39. Ščegolkov (Strejček, M. Kadlec), 53. Korkiakoski (Ščegolkov, Pavlas), 59. M. Kadlec (Marcel, Strejček), 60. Sklenář (Strejček, Smetana) – 17. Ďurač (Alexeyev, Janošek), 29. Ďurač (Jáchym), 57. Alexeyev (Jáchym, Pastor). Rozhodčí: Kostourek, Veselý – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 4:8, navíc Dolejš (POR) 10 min. OT + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 921.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (39. Kůdela) – Ovčačík, Urbanec, Padrnos, Šnajnar, Pastor, Janošek – Káňa J., Kanko, Dufek – Guman, Vymazal, Illéš – Ollender, Jáchym, Ďurač – Alexeyev, Václavek, Fojtík – Toman.

Vzájemné zápasy bývají vyrovnané

Tyto dva týmy se spolu v této sezóně utkaly už třikrát a zatím je úspěšnější Frýdek-Místek. První derby ovšem patřilo Porubě, která v Polárce vyhrála 4:3. V dalším střetnutí už ale byli úspěšnější Slezané, kteří v Porubě zvítězili 3:2.

A do třetice se povedlo rysům zvítězit také doma, znovu to bylo o gól, tentokrát 2:1. Lepší vstup do zápasu měla Poruba, kterou už po třech minutách poslal do vedení Jakub Illéš. Ve druhé třetině ale Slezané utkání otočili, když se prosadili Jiří Krisl a Lukáš Kaukič. Ve třetí části zápasu už pak branka nepadla.

Poslední vzájemný zápas

Frýdek-Místek - Poruba 2:1

Branky a nahrávky: 27. Krisl (Kaukič, D. Stránský), 33. Kaukič (L. Kovář, D. Stránský) – 4. Illéš (Dufek). Rozhodčí: Čech, Koziol – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:8, 10 min. Samuel Ollender (HC RT Torax Poruba 2011). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1190.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Adámek, Zahradníček, Bartko, L. Kovář, Krisl – Rudovský, Klimša (A), Martynek (C) – Kofroň, Peterek, Christov – Flok, Kuťák, Motloch – Kaukič, D. Stránský, Przybyla.

HC RT TORAX Poruba: Kůdela (27. Tadeáš Dvořák) – Ovčačík (C), Padrnos, Matějíček, Urbanec, Šnajnar, Pastor, Slavík – Guman, Kanko (A), J. Káňa (A) – Dufek, Vymazal, Alexejev – Ollender, Illéš, Toman – Häring, Fojtík.

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka