Je tady další derby: Stíhací jízda Frýdku-Místku pokračuje v Porubě
Díky výborné formě z posledních zápasů se Frýdek-Místek vložil do boje o play-off, na nejlepší osmičku aktuálně ztrácí pět bodů. Dalším soupeřem rysů bude ostravská Poruba, zápas začne ve středu v 17:30.

Rysi pomalu dotahují vedoucí osmičku

Frýdek-Místek v poslední době nabral výbornou formu a daří se mu pravidelně bodovat. V sedmi posledních zápasech rysi brali minimálně bod, z toho pětkrát dokonce vyhráli za tři body. I díky tomu se Slezané nacházejí na desátém místě tabulky s jednasedmdesáti body a stále mají naději na play-off.

Venku Frýdek-Místek zatím v této sezóně odehrál třiadvacet duelů, z toho devětkrát vyhrál a čtrnáctkrát byl poražen. S celkovými devětadvaceti body z kluzišť soupeřů jsou rysi v tomto ohledu v Chance lize šestí nejlepší.

Naposledy se Slezané utkali doma s Litoměřicemi, tedy s přímým konkurentem v boji o play-off. Tento důležitý zápas dokázali hokejisté Frýdku-Místku vyhrát, Litoměřice porazili 5:2. Domácí si vytvořili dvoubrankový náskok už v první třetině díky Milanu Mikulíkovi a Vítu Christovovi. Ve druhé třetině zvýšil na 3:0 David Kofroň. Následně sice Litoměřice snížily, ale rysům zase rychle vrátil třígólový náskok Novotný. Na další snížení hostů pak ve třetí třetině reagoval Rostislav Martynek.

Právě Martynek je s šestatřiceti body (15+21) nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku. Nejlepším střelcem mužstva je s dvaceti přesnými zásahy Štěpán Novotný.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Frýdek-Místek - Litoměřice 5:2

Branky a nahrávky: 15. Mikulík (Novotný, Husák), 19. Christov (Hladonik, Haman), 28. Kofroň (Christov), 34. Novotný (Rudovský), 57. Martynek – 31. Šik (M. Kadlec), 49. Ščegolkov (M. Kadlec). Rozhodčí: Fiala, Obadal – Novák, Kučera. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1232.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Hrachovský, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, D. Stránský – Martynek (A), Novotný, Mikulík (C) – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Kaukič, Motloch, J. Kalus.

Šance Poruby na play-off jsou už malé

Poruba měla výborný začátek sezóny a několik kol se pohybovala na špici tabulky. Jenže tyto časy už jsou dávno pryč, nováček Chance ligy poté zažil horší období, tabulkou se propadl a momentálně se nachází až na dvanáctém místě s dvaašedesáti body. Na play-off tak ztrácí už čtrnáct bodů, velké šance tak nemá.

V současné době Poruba nemá špatnou formu. Poslední dva zápasy sice prohrála, ale předtím měla ze sedmi utkání šest výher. Doma Ostravané odehráli zatím třiadvacet utkání, z toho dvanáct vyhráli a jedenáct prohráli. Jsou v tomto ohledu na 12. místě.

Naposledy Poruba zajížděla na led Litoměřic, kde prohrála 3:6. Na první branku Stadionu v první třetině reagoval Ivan Ďurač, který pak ve druhé třetině poslal Porubu i do vedení. Jenže pak se dostaly ke slovu Litoměřice a třemi góly zápas otočily. Za Porubu už stihl jen snížit Alexej Alexejev a pak navíc hosté ještě dvakrát inkasovali.

Nejproduktivnějším hráčem Poruby je s osmatřiceti body (14+24) Jan Káňa. Nejlepším střelcem Ostravanů je Petr Kanko, který už nasbíral sedmnáct branek. Trenérem mužstva je Miloš Holaň.

Poslední zápas Poruby

Litoměřice - Poruba 6:3

Branky a nahrávky: 1. Korkiakoski (Marcel), 32. Svoboda, 39. Ščegolkov (Strejček, M. Kadlec), 53. Korkiakoski (Ščegolkov, Pavlas), 59. M. Kadlec (Marcel, Strejček), 60. Sklenář (Strejček, Smetana) – 17. Ďurač (Alexeyev, Janošek), 29. Ďurač (Jáchym), 57. Alexeyev (Jáchym, Pastor). Rozhodčí: Kostourek, Veselý – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 4:8, navíc Dolejš (POR) 10 min. OT + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 921.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (39. Kůdela) – Ovčačík, Urbanec, Padrnos, Šnajnar, Pastor, Janošek – Káňa J., Kanko, Dufek – Guman, Vymazal, Illéš – Ollender, Jáchym, Ďurač – Alexeyev, Václavek, Fojtík – Toman.

Vzájemné zápasy bývají vyrovnané

Tyto dva týmy se spolu v této sezóně utkaly už třikrát a zatím je úspěšnější Frýdek-Místek. První derby ovšem patřilo Porubě, která v Polárce vyhrála 4:3. V dalším střetnutí už ale byli úspěšnější Slezané, kteří v Porubě zvítězili 3:2.

A do třetice se povedlo rysům zvítězit také doma, znovu to bylo o gól, tentokrát 2:1. Lepší vstup do zápasu měla Poruba, kterou už po třech minutách poslal do vedení Jakub Illéš. Ve druhé třetině ale Slezané utkání otočili, když se prosadili Jiří Krisl a Lukáš Kaukič. Ve třetí části zápasu už pak branka nepadla.

Poslední vzájemný zápas

Frýdek-Místek - Poruba 2:1

Branky a nahrávky: 27. Krisl (Kaukič, D. Stránský), 33. Kaukič (L. Kovář, D. Stránský) – 4. Illéš (Dufek). Rozhodčí: Čech, Koziol – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:8, 10 min. Samuel Ollender (HC RT Torax Poruba 2011). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1190.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Adámek, Zahradníček, Bartko, L. Kovář, Krisl – Rudovský, Klimša (A), Martynek (C) – Kofroň, Peterek, Christov – Flok, Kuťák, Motloch – Kaukič, D. Stránský, Przybyla.

HC RT TORAX Poruba: Kůdela (27. Tadeáš Dvořák) – Ovčačík (C), Padrnos, Matějíček, Urbanec, Šnajnar, Pastor, Slavík – Guman, Kanko (A), J. Káňa (A) – Dufek, Vymazal, Alexejev – Ollender, Illéš, Toman – Häring, Fojtík.