Boj o osmé místo pokračuje, tentokrát se rysi pokusí překonat Litoměřice
Zítra se na Frýdek-Místek přijede podívat soupeř ze sedmého místa, Litoměřice. Kališníci mají o pět bodů více, což je 73 bodů. Slezané se aktuálně nacházejí na devátém místě s 68 body. Na Přerov na osmém místě ztrácejí dva body. Utkání začíná v 17:00 v Polárce.

Zápas v Budějovicích Litoměřicím nic nepřinesl

V pondělí hrály Litoměřice v Budějovicích. Už v první třetině byli domácí lepší, v symbolickém čase 5:55 se puk poprvé ocitl za zády litoměřického brankáře Tomáše Krále. Druhá branka Motoru přišla v patnácté minutě. Litoměřice si v podstatě mohly za obě branky, které padly v početní výhodě. Kališníci první periodu odehráli s dvaceti čtyřmi trestnými minutami.

To ale neznamenalo, že by Litoměřice neměli šanci utkání přiklonit na svou stranu. Měli k tomu celkem blízko po gólu Marcela. Jenže pak se opět dařilo více domácím, do kališnické branky napadaly další tři branky a bylo hotovo.

Jan Kloz, nejlepší v kanadském bodování s 48 (21+27) body, nejlepší střelec a rovněž nejlepší nahrávač. Kališníky drží Tomáš Král (29 zápasů, 90,01% úspěšnost, 2,74 průměr). Dále také Martin Michaljov (14 zápasů, 92,68% úspěšnost, 2,56 průměr) a Daniel Dvořák (6 zápasů, 90,53% úspěšnost a 3,29 průměr).

Poslední utkání Litoměřic

ČEZ Motor České Budějovice 5:1 HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Pýcha (Doležal), 15. Babka (Doležal, Pýcha), 26. Gilbert (Endál, Novák), 35. Bradley (Pavlin, Doležal), 36. Endál - 24. Marcel (Kloz). Rozhodčí: Čech, Vokřál - Hejl, Bosák. Vyloučení: 5:11. Využití:3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5095. Střely na branku: 57:26. Zblokované střely: 24:11. Vhazování: 48:22.Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

HC Stadion Litoměřice: Král (35. Michajlov) – Pavlas, Marcel, Kvapil, Strejček, Jebavý, Rulík, Dluhoš – Eret, Havelka, Dvořák – Schegolkov, Korkiakoski, Kadlec – Šik, Kloz, Helt – Jirásek, Sklenář.

Z Třebíče pouhý bod

V posledním kole Chance Ligy vyjel Frýdek-Místek do Třebíče. Zápas se poměrně vlekl, k vidění bylo několik šancí, ale nic moc se nedělo. Probuzení nastalo až v sedmnácté minutě, kdy Vodný dostal puk za Malíka. Druhá třetina pokračovala znovu ve stejném tempu jako úvod první periody. Slezany do zápasu vrátil Hladonik a začínalo se znovu.

Závěrečná dvacetiminutovka byla už o něčem jiném, když se oba celky pokoušely dostat do vedení. To se povedlo domácím ve 46. minutě. Zanedlouho bylo srovnáno díky Rudovskému. Dalšího gólu se manšafty už do konce utkání nedočkaly, jelikož byl vítěz stále neznámý, přešlo se k prodloužení, ani to nerozhodlo. Vítěze určily nájezdy, ve kterých byli lepší domácí. Rysi tak vyvezli jen bod.

V kanadském bodování nenastala žádná změna, Rostislav Martynek se drží s 35 (14+25) body na špičce ve Frýdku-Místku. Nejlepším střelcem je Štěpán Novotný a nejlepším nahrávačem je David Kofroň. V brance rysů se činí Nick Malík (21 zápasů, 90,22% úspěšnost, 3,23 průměr), Lukáš Daneček byl i v posledním utkání v Třinci (19 zápasů, 90,16% úspěšnost, 2,85 průměr).

Poslední utkání Frýdku-Místku

SK Horácká Slavia Třebíč 3:2sn HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 17. Vodný (L. Vágner, Szathmáry), 46. L. Vágner (Střondala, Vodný), rozhodující nájezd Kusko – 33. Hladonik (Peterek), 48. Rudovský (Peterek). Rozhodčí: Koziol, Veselý – Měkýš, Bubela. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 847.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, D. Stránský, L. Kovář – Martynek, Novotný, Mikulík – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša – Flok, Kaukič, J. Kalus – Motloch

Poslední vzájemná utkání s Litoměřicemi

HC Stadion Litoměřice 1:3 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 12. Korkiakoski – 24. Christov (Mikulík), 26. Motloch (Flok, Husák), 50. Husák (Novotný). Rozhodčí: Grech, Jechoutek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:7, 10 min. Milan Mikulík (HC Frýdek-Místek). Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1025.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Pavlas, Marcel, Smetana, D. Málek, Jebavý, Strejček, Machač – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Jícha, Kantner – Helt, M. Havelka, Flynn – Eret, Jirásek, Przybyla.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Christov, Mikulík, Kofroň – Martynek, Novotný, Rudovský – Klimša, Peterek, Kaukič – Motloch, Kuťák, Flok.