Postupová příčka na dosah proti Slavii Praha
Už pouze jeden bod zbývá Frýdku-Místku na osmý Prostějov. V posledním zápase byl přitom velmi blízko výhry, ale proti Jihlavě bral nakonec cenný bod. Pro Slavii je to dnes poslední šance zabojovat o playoff. Všechny tři vzájemné zápasy zvládl lépe pražský klub. Úvodní buly na Zimním stadionu Eden je naplánováno na 15:00.

Dvacet tři sekund od osmé příčky

Frýdeckomístečtí mají osmé místo na dosah a už proti Slavii se mohou dostat na poslední postupovou příčku. V posledním utkání rysi přivítali první Jihlavu. Po první třetině šli hosté do vedení 1:0, když se prosadil v oslabení Klíma. Ovšem ve druhé třetině přišel šok a po brankách Zahradníčka a Bartka, který se trefil v přesilovce, vedli Slezané 2:1. Ke konci třetí periody už tikaly poslední desetivteřinky, ale nakonec srovnal dvaceti tři vteřin před sirénou Čachotský. Šlo se tak do vedení, kde po minutě rozhodl Pek a Jihlava vyhrála 3:2.

Nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku je se čtyřiceti body Rostislav Martynek. Nejlepším střelcem je i nadále s dvaceti dvěma góly Štěpán Novotný. Frýdek-Místek je aktuálně na devátém místě s osmdesáti jedny body a skóre 175:161.

Poslední naděje Slavie na playoff

Sešívaní jsou nyní na jedenácté příčce se sedmdesáti třemi body a skóre 154:169. V posledním důležitém zápase zavítali do Litoměřic. Stav po první třetině byl srovnaný 1:1. Ve druhé dvacetiminutovce si domácí mužstvo vypracovalo dvoubrankový náskok. V poslední třetině se Slavii sice podařilo srovnat, ale minutu před koncem rozhodl o vítězství domácích Marcel. Slavia se tak dál potápí v ne moc dobré formě a pomalu to vypadá, že se letos do bojů o nejvyšší soutěž nedostane.

Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti devíti body Jan Novák. Nejlepším střelcem je momentálně s šestnácti góly Lukáš Krejčík.

Vzájemné zápasy

Poslední vzájemný zápas:

Frýdek-Místek 1:2 Slavia Praha

Branky a nahrávky: 32. Haman (Martynek) – 22. J. Veselý (J. Doležal, Brož), 53. Procházka (Kverka). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Pavel Obadal – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík. Vyloučení: 6:5, navíc Christov (F-M) 5.min a 20. min - Štibingr (Slavia) 5. min a 20.min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1267.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Novotný, M. Kovařčík – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Przybyla, Motloch.

HC Slavia Praha: J. Růžička – J. Novák (C), Duda, Saňa, J. Drtina (A), Štibingr, Barák, Valík – M. Ondráček, Šagát (A), L. Krejčík – Vlček, Kverka, Procházka – Brož, J. Veselý, J. Doležal – Furch, Kohút, Heldák.