Frýdeckomístecké čeká těžké utkání na ledě Motoru
Preview k zápasu
Rysi se stále dívají na postupové příčky z devátého místa, jelikož naposled prohráli v domácím prostředí s Přerovem. České Budějovice momentálně bojují o druhé místo. V letošních vzájemných zápasech vyhrál vždy hostující tým. Úvodní buly v Budvar aréně je naplánováno na 17:30 hod.

Devátá příčka i nadále patří rysům

Frýdek-Místek už několik kol má osmou postupovou příčku na dosah, ale stále se na ní nemůže dosáhnout. To mohl napravit v posledním zápase v hale Polárce proti Přerovu. Ovšem od začátku utkání to byli hosté, kteří dominovali hře a po první třetině vedli 2:0. Rysi se nemohli dostat do zápasu a do poslední dvacetiminutovky šli za stavu 0:4.

Malou naději vykřesal pro domácí ve 43. minutě Kofroň, ovšem druhou branku vstřelili Frýdeckomístečtí až minutu před koncem, kdy se trefil v přesilovce Haman. Přerov si tak konec utkání pohlídal a zaslouženě vyhrál 4:2.

Slezané tak jsou stále na devátém místě s osmdesáti čtyřmi body a skóre 179:165. Na osmé Litoměřice ztrácejí pouhé dva body. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti dvěma body Rostislav Martynek a nejlepším střelcem s dvaceti dvěma góly Štěpán Novotný.

Poslední zápas:

Frýdek-Místek 2:4 Přerov

Branky a nahrávky: 43. Kofroň (Bartko, Martynek), 59. Haman (Mikulík, Kofroň) – 1. R. Černý (Davídek, Pšurný), 20. T. Doležal (Pšurný), 29. Malina (Hejcman), 39. Tomi (Sikora). Rozhodčí: Michal Dědek, Vojtěch Fiala – Richard Coubal, Ondřej Kokrment. Vyloučení: 6:9. V oslabení: 0:0. Využití: 1:1. Diváci: 1505.

Frýdek-Místek: Hamerlík – Haman, Husák, Bartko, Krisl, Hrachovský, D. Stránský – Martynek (A), Hladonik, Kofroň – Kaukič, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Flok, Motloch, J. Kalus.

Skvělá forma a boj o druhé místo

Motor potvrzuje své ambice na extraligu a pohodlně jede ve vítězné sérii, která čítá čtyři zápasy. V posledním utkání zavítaly České Budějovice do Litoměřic. Po první třetině ovšem vedli domácí 1:0. Ve druhé periodě vstřelila obě mužstva po jedné brance a zápas se tak lépe rozvíjel stále pro Litoměřice.

V poslední dvacetiminutovce domácí zvýšili náskok na dvě branky, ale v posledních šesti minutách základní hrací doby Motor zabral a srovnal na 3:3. Po bezgólovém prodloužení se šlo do nájezdů, kde rozhodl o výhře hostů Pýcha.

České Budějovice se tak momentálně nacházejí na třetím místě se sto body a skóre 172:125. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti pěti body Martin Novák. Prvenství nejlepšího střelce drží s dvaceti góly Lukáš Endál.

Litoměřice 3:4sn České Budějovice

Branky a nahrávky: 4. Marcel (D. Merta), 26. D. Merta (Jánský, Marcel), 50. Kropáček (Sklenář, Marcel) – 25. Gilbert (Plášil, Endál), 55. Z. Doležal (Babka, Vydarený), 60. Gilbert (Babka, M. Novák), rozh. náj. Pýcha. Rozhodčí: Souček, Valenta – Rubáš, Šimán. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 1082.

České Budějovice: Strmeň – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Babka – Heřman, R. Přikryl, Z. Doležal – Čermák, Beránek, Dunn.

Vzájemné zápasy 2:1 pro České Budějovice

43. kolo Frýdek-Místek 3:5 České Budějovice

Branky a nahrávky: 14. Kofroň (Husák, M. Kovařčík), 32. Novotný (Klimša, Zahradníček), 37. Novotný (Kaukič, Bartko) – 13. Beránek, 47. Babka (Šimánek, Beránek), 49. R. Přikryl (Heřman), 57. Pýcha (M. Novák), 59. Gilbert (Pavlin, Čermák). Rozhodčí: Cabák, Čech – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1097.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Matyáš, Bartko, Adámek, L. Kovář, Zahradníček – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Motloch, Klimša (A), Novotný – Rudovský, M. Kovařčík, Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus

HC České Budějovice: Strmeň – Fillman, Vydarený (C), M. Jandus, Plášil, Pavlin, Pýcha – Babka, Šimánek, Beránek – Z. Doležal, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Bradley, Čermák (A) – Endál, R. Přikryl, Heřman – Dančišin

28. kolo České Budějovice 3:4 Frýdek-Místek

13. kolo Frýdek-Místek 2:5 České Budějovice