19.02.2019 | Michal Raška

Frýdeckomístecké čeká těžké utkání na ledě Motoru

Rysi se stále dívají na postupové příčky z devátého místa, jelikož naposled prohráli v domácím prostředí s Přerovem. České Budějovice momentálně bojují o druhé místo. V letošních vzájemných zápasech vyhrál vždy hostující tým. Úvodní buly v Budvar aréně je naplánováno na 17:30 hod.

Devátá příčka i nadále patří rysům

Frýdek-Místek už několik kol má osmou postupovou příčku na dosah, ale stále se na ní nemůže dosáhnout. To mohl napravit v posledním zápase v hale Polárce proti Přerovu. Ovšem od začátku utkání to byli hosté, kteří dominovali hře a po první třetině vedli 2:0. Rysi se nemohli dostat do zápasu a do poslední dvacetiminutovky šli za stavu 0:4.

Malou naději vykřesal pro domácí ve 43. minutě Kofroň, ovšem druhou branku vstřelili Frýdeckomístečtí až minutu před koncem, kdy se trefil v přesilovce Haman. Přerov si tak konec utkání pohlídal a zaslouženě vyhrál 4:2.

Slezané tak jsou stále na devátém místě s osmdesáti čtyřmi body a skóre 179:165. Na osmé Litoměřice ztrácejí pouhé dva body. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti dvěma body Rostislav Martynek a nejlepším střelcem s dvaceti dvěma góly Štěpán Novotný.

Poslední zápas:

Frýdek-Místek 2:4 Přerov

Branky a nahrávky: 43. Kofroň (Bartko, Martynek), 59. Haman (Mikulík, Kofroň) – 1. R. Černý (Davídek, Pšurný), 20. T. Doležal (Pšurný), 29. Malina (Hejcman), 39. Tomi (Sikora). Rozhodčí: Michal Dědek, Vojtěch Fiala – Richard Coubal, Ondřej Kokrment. Vyloučení: 6:9. V oslabení: 0:0. Využití: 1:1. Diváci: 1505.

Frýdek-Místek: Hamerlík – Haman, Husák, Bartko, Krisl, Hrachovský, D. Stránský – Martynek (A), Hladonik, Kofroň – Kaukič, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Flok, Motloch, J. Kalus.

Skvělá forma a boj o druhé místo

Motor potvrzuje své ambice na extraligu a pohodlně jede ve vítězné sérii, která čítá čtyři zápasy. V posledním utkání zavítaly České Budějovice do Litoměřic. Po první třetině ovšem vedli domácí 1:0. Ve druhé periodě vstřelila obě mužstva po jedné brance a zápas se tak lépe rozvíjel stále pro Litoměřice.

V poslední dvacetiminutovce domácí zvýšili náskok na dvě branky, ale v posledních šesti minutách základní hrací doby Motor zabral a srovnal na 3:3. Po bezgólovém prodloužení se šlo do nájezdů, kde rozhodl o výhře hostů Pýcha.

České Budějovice se tak momentálně nacházejí na třetím místě se sto body a skóre 172:125. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti pěti body Martin Novák. Prvenství nejlepšího střelce drží s dvaceti góly Lukáš Endál.

Poslední zápas:

Litoměřice 3:4sn České Budějovice

Branky a nahrávky: 4. Marcel (D. Merta), 26. D. Merta (Jánský, Marcel), 50. Kropáček (Sklenář, Marcel) – 25. Gilbert (Plášil, Endál), 55. Z. Doležal (Babka, Vydarený), 60. Gilbert (Babka, M. Novák), rozh. náj. Pýcha. Rozhodčí: Souček, Valenta – Rubáš, Šimán. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 1082.

České Budějovice: Strmeň – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Babka – Heřman, R. Přikryl, Z. Doležal – Čermák, Beránek, Dunn.

Vzájemné zápasy 2:1 pro České Budějovice

43. kolo Frýdek-Místek 3:5 České Budějovice

Branky a nahrávky: 14. Kofroň (Husák, M. Kovařčík), 32. Novotný (Klimša, Zahradníček), 37. Novotný (Kaukič, Bartko) – 13. Beránek, 47. Babka (Šimánek, Beránek), 49. R. Přikryl (Heřman), 57. Pýcha (M. Novák), 59. Gilbert (Pavlin, Čermák). Rozhodčí: Cabák, Čech – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1097.

HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Matyáš, Bartko, Adámek, L. Kovář, Zahradníček – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Motloch, Klimša (A), Novotný – Rudovský, M. Kovařčík, Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus

HC České Budějovice: Strmeň – Fillman, Vydarený (C), M. Jandus, Plášil, Pavlin, Pýcha – Babka, Šimánek, Beránek – Z. Doležal, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Bradley, Čermák (A) – Endál, R. Přikryl, Heřman – Dančišin

28. kolo České Budějovice 3:4 Frýdek-Místek

13. kolo Frýdek-Místek 2:5 České Budějovice

Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka