Vítězná pohádka pokračuje, rysi vítězí pošesté v řadě
Po utkání v Kolíně sehráli rysi další dramatické střetnutí o důležité body. V domácím prostředí porazili šumperské Draky 3:2, když dvě branky vstřelil kapitán Vít Christov. Rysi se tak v tabulce posunuli již na šestou příčku.
45., sobota 5.2.2022, hala Polárka
3:2
2:1, 1:1, 0:0

Baroš - Zbořil, J. Michálek, Korím, Ogurcov, Ciura, Matyáš - Šedivý, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Christov, Peterek, Martynek - M. Hrubec, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

Draci PARS Šumperk

Mokry - Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Dudycha, Řezáč - Vildumetz, D. Kindl, Žálčík - Vachutka, Macuh, Šilhavý - A. Furch, Kohút, P. Kratochvíl - Antoníček, Spratek, Šuhaj. Trenér: Martin Janeček.

18. Komorski (Klimša, Łyszczarczyk), 20. Christov (Ogurcov), 29. Christov (Klimša, D. Bartoš)
Diváci: 851

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Znovu jsme věděli, že to bude těžký zápas, jelikož oběma týmům šlo o důležité body a umístění v tabulce. Šumperk je nepříjemný bruslařský tým, mají hodně silnou první lajnu, která dělá velké problémy. V průběhu druhé třetiny jsme utekli na dvoubrankové vedení, jenže soupeř pak takovou tečí od brusle dokázal snížit. Tohle nás trochu zaskočilo a mužstvo znervóznělo. V kabině jsme si pak před třetí třetinou řekli, že musíme hrát najistotu. Prostě se nehnat do těžkých situací, ať nenabídneme soupeři nějaký brejk. Tohle kluci splnili a dovedli tak zápas do vítězného konce. Důležitá byla právě ta třetí třetina, kde co jsme si řekli, tak jsme na ledě splnili.

Martin Janeček (trenér DRACI PARS Šumperk): Troufnu si říct, že jsme tady odehráli velice slušný zápas. Díky takovému nedůrazu, kdy jsme třikrát inkasovali, nás to nejspíš stálo utkání. Ve druhé a hlavně ve třetí třetině jsme měli dost tlaku na to, abychom dali třetí gól a zápas vyrovnali. To se nám nepovedlo, domácí velmi urputně a poctivě bránili a teď tam v šatně za to zaslouženě slaví. My musíme jít dál, čekají nás další zápasy, které musíme dát, pokud ten náš cíl chceme zvládnout.

V sobotním odpoledni dorazil do naší haly celek ze Šumperku. Šlo tedy o souboj týmů, kterým se v závěrečné třetině základní části daří (oba prohráli totiž jen 2x), i proto se dal očekávat tuhý boj o každičký bod.

Úspěšnější vstup do zápasu měli hosté, kteří nejprve přečkali dvě naše přesilové hry, aby v polovině 16. minuty takovou šťastnou brankou Denise Kindla šli do jednobrankového vedení - 0:1. Na vyrovnání naštěstí nemuseli diváci v hale příliš dlouho čekat. V čase 17:16 si na Klimšovu přihrávku počkal na zadní tyči Filip Komorski, který svou devatenáctou brankou v sezoně nedal brankáři Mokremu šanci - 1:1. Když už to vypadalo, že se oba celky odeberou k prvnímu odpočinku za nerozhodného stavu, zachytil Ogurcov špatně vyhozený puk na modré čáře, posunul jej Vítu Christovovi, který objel šumperskou branku a s přispěním Pěnčíkovy hole přeci jen propasíroval puk za Mokreho záda - 2:1.

Frýdecko-místecký kapitán zařídil po změně stran i třetí branku domácích. Při pobytu šumperského Pěnčíka na trestné lavici dostal Vít Christov pohotovou přihrávku v předbrankovém prostoru od Bartoše a rysi šli do dvoubrankového vedení - 3:1. Draci v prostřední části dopláceli na časté vylučování, přesto se při jedné z početních výhod rysů dokázali urvat a zásluhou Daniela Vachutky znovu korigovali nepříznivý stav - 3:2.

Třetí část utkání přinesla taktickou bitvu. Rysi nechtěli přijít o svůj hubený náskok, Draci se naopak snažili urvat vůbec první bod na našem ledě. Tlak šumperského celku postupem času začal narůstat, hokejisté od řeky Ostravice však statečně odolávali. Dvě minuty před závěrem třetí periody si hostující lavička vyžádala oddechový čas, po kterém Draci zkusili hru bez brankáře. Byly to nervy, byl to boj, ale zvládli jsme to. Po šesté výhře v řadě jsme se v průběžné tabulce Chance ligy vyhoupli již na 6. místo.

* Útočník Ondrej Šedivý odehrál dnes jubilejní 50tý zápas za Frýdek-Místek v první lize.
* Rysi mají od špatného vstupu do domácího zápasu s Přerovem první dvacetiminutovky teď daleko lepší. V sedmi zápasech v řadě totiž úvodní třetinu rysi neprohráli (6 výher a remíza v minulém kole v Kolíně).
* Nejdéle sloužící rys David Klimša dosáhl v dnešním zápase na 170 kanadský bod za dvě gólové asistence. Jeho bilance je nyní 84+86. Naopak polský forvard Alan Łyszczarczyk má nasbíráno v letošní sezoně 40 bodů za 12 branek a 28 asistencí. Oběma našim hráčům blahopřejeme!!
* Doma jsme se Šumperkem v první lize ještě neztratili ani bod (6:3, 6:5 a 3:2).

V reprezentační přestávce bez prvoligového hokeje fanoušci nezůstanou. Už v úterý 8. února totiž zajíždíme v rámci dohrávky 39. kola Chance ligy do Prostějova. Duel s Hanáky začne v 17 hodin a vy jej můžete sledovat na platformě HokejkaTV.