Parádní jízda rysů, vítězíme i v Kolíně
Vůbec první body si vezeme z kolínského ledu, když jsme domácí kozly porazili těsně 2:1. Pod výhrou je podepsána dřina celého týmu a také famózní výkon brankáře Baroše. Zkrátka skvělý dárek k narozeninám pro našeho vedoucího mužstva Martina Kurajského. Chlapci, bravo!
44., středa 2.2.2022, ZS Kolín
1:2
1:1, 0:1, 0:0
SC Marimex Kolín

G. Kuzněcov – Kukla, Piegl, Niko, Pinkas, V. Čížek, Zorko, Váchal – Jan Veselý, David Šafránek, Jankovský – Miškář, Štohanzl, J. Sklenář – Pajer, Matějček, L. Krejčík – Ouřada, Morong, Síla. Trenér: Petr Martínek.

Baroš - Zbořil, J. Michálek, Korím, Ogurcov, Ciura, J. Adámek - Šedivý, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Christov, Peterek, Martynek - M. Hrubec, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

18. Jan Veselý (Niko, Miškář)
9. J. Michálek (Łyszczarczyk, Klimša), 31. Christov (Ogurcov, Šedivý)
Vyloučení: 4:3
Využití: 1:0
Střely na branku: 22:29 (7:9, 7:16, 8:4)
Zblokované střely: 10:7
Vhazování: 32:34
Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Polák, Hnát
Diváci: 811

Petr Martínek (trenér SC Marimex Kolín): Minulé utkání se mi nehodnotilo lehce, teď je to ještě těžší, protože jsme doma prohráli druhý zápas za sebou. Mrzí to o to víc, že to bylo se soupeři, kteří jsou dole v tabulce v kontaktu s námi. A to není dobrý. Byla to taková šachová partie, kdy obě mužstva byla výborná v defenzívě. Ani jeden tým si nevytvořil extra velké množství brankových příležitostí. To ale vyplývalo z toho postavení v tabulce. Oba celky věděly, o co se tady hraje. Myslím si, že soupeř byl šťastnější. Vedl sice po dvou třetinách 2:1, ale my si ve třetí části vypracovali dvě velmi dobré šance. Bohužel se nám je tentokráte nepodařilo proměnit. Závěr, to už byl vabank. Hráli jsme bez gólmana a jak už řekl kolega, soupeř tam padal po hlavě, takže jsme se už k vyrovnání nedostali. Frýdku musím pogratulovat a my se musíme připravit dál. Mrzí nás to, je to druhý zápas doma o gól, to je pro nás špatné.

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Věděli jsme, že nás tady čeká těžké utkání, které se hraje o pomyslných šest bodů. Chtěli jsme hrát zodpovědný hokej, zbytečně nepropadávat, což se nám i podařilo. Vstřelili jsme první gól, potom sice domácí srovnali, ale po naší druhé brance jsme pokračovali ve stanovené hře. Hrát jednoduše a ne komplikovaně. Ten výkon pak gradoval v závěru, kdy se soupeř odhodlal k power play. Kluci však hráli velmi obětavě, padali do střel, bylo vidět, že tady chtějí zvítězit. Domácí to tak měli o to těžší. Nám se podařilo zápas zvládnout, takže se třemi body jsme spokojeni. Z Kolína se body totiž jen tak nevozí, nám se to podařilo, jsme spokojeni.

Také duel 44. prvoligového kola odehráli rysi v rámci charitativního projektu O Kapku lepší hokej. Ve speciálním drese s oranžovým rukávem nastoupil tentokráte v naší sestavě ten nejzkušenější - Rosťa Martynek. Oproti minulému střetnutí jsme do zápasu šli s jednou změnou v sestavě, kdy místo Krzaka nastoupil Kuba Adámek.

Úvodní dvacetiminutovka přinesla vyrovnanou podívanou, kdy padlo po jednom gólu na každé straně. Skóre zápasu otevřel v 9. minutě frýdecko-místecký obránce Jakub Michálek. To se puk dostal krátce po buly podél mantinelu až k našemu zadákovi, který křižnou ranou na vzdálenější tyč propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Domácím se podařilo srovnat krok v polovině 18. minuty, kdy na trestné lavici pobýval Kuba Šlahař. Miškář při nájezdu do našeho obranného pásma posunul puk na levou stranu k Janu Veselému a nejlepší střelec domácích našel skulinku mezi Barošovými betony - 1:1.

V polovině základní hrací doby se po několika vteřinách vylučovalo postupně na obou stranách a hra čtyř proti čtyřem vyhovovala lépe rysům. V čase 30:53 dostal Vít Christov až příliš prostoru, náš kapitán si sjel mezi kruhy a povedenou ranou nedal kolínskému gólmanovi šanci - 1:2. Rysi byli v prostřední části daleko aktivnější a svého soupeře jasně přestříleli poměrem střel 16:7. K větší spokojenosti nám tam chyběl ten třetí gól.

Třetí dvacetiminutovka jen potvrdila důležitost střetnutí. Bojovalo se o každičký metr kolínského ledu. Kozli byli blízko vyrovnání na začátku 44. minuty, kdy brankář Baroš famózním zákrokem rozesmutnil Veselého, který to na něj z dobré pozice zkoušel švihem. Asi nejhůře nám bylo tři minuty před vypršením šedesáté minuty, kdy nás rozhodčí poslali do čtyř. Kozli vyvinuli na naší branku tlak, dokonce nám při jednom z jejich útoků pomohla po střele Veselého tyč. Osmdesát vtřetin před třetím klaksonem si domácí lavička vzala oddechový čas a Kolín zkusil hru bez brankáře. Rysi však závěr střetnutí zvládli na výbornou a po těsné výhře 2:1 si připisují do tabulky další velmi cenné tři body. Momentálně jich máme na svém kontě 61 a v tabulce jsme již na 8. příčce.

Snímky: Jan Jack Kobzáň (fb SC Marimex Kolín)

* V druhé nejvyšší soutěži v republice působíme nepřetržitě šest sezon. Duel v Kolíně byl pro rysy tentokráte jubilejní, odehráli jsme tam totiž již 300té prvoligové utkání v historii klubu.
* Kapitán rysů Vít Christov odehrál dnes své 148 prvoligové utkání v našem drese, čímž se v klubových historických tabulkách posunul před Jana Bartka na šestou pozici. Na pátého Filipa Hamana tak nyní "Lípa" ztrácí šest zápasů.
* Vedoucí branka rysů, o kterou se v 9. minutě postaral obránce Jakub Michálek, byla pro našeho 21letého zadáka vůbec první v letošní sezoně. Kubovi tak k jeho premiérové trefě blahopřejeme!! V první lize je to od frýdecko-místeckého odchovance jeho třetí gólový zásah.
* Výhrou v Kolíně si prodlužujeme sérii vítězných utkání, teď jich máme na svém kontě již 5! Navíc jsou to pro nás vůbec první získané body na ledě kolínských kozlů.

V tomto týdnu odehrají frýdecko-místečtí hokejisté celkem tři utkání. To poslední, třetí, na nás čeká v sobotu 5. února, kdy od 17.00 hodin hostíme v domácí hale Polárka tým šumperských Draků. Rysům půjde o veledůležité body a hráči věří, že je fanoušci nenechají na holičkách a přijdou je povzbudit. Vstupenky na sobotní utkání si můžete zakoupit již v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE.