Střelecký koncert rysů, Benátkám vstřelili sedm gólů
Výhrou nad Středočechy si připisujeme do statistik čtvrtou výhru v řadě. V tabulce se tak nyní držíme na desáté pozici.
43., pondělí 31.1.2022, hala Polárka
7:3
3:0, 3:2, 1:1

Baroš - Zbořil, J. Michálek, Ciura, Korím, Krzak, Ogurcov - O. Šedivý, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Christov, Peterek, Martynek - M. Hrubec, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Benátky n. Jizerou

D. Král (21. Žajdlík) – J. Šedivý, Aubrecht, Kunst, Hampl, Bukač, Žůrek, Patzelt – Faško-Rudáš, J. Šír, Rychlovský – A. Dlouhý, Čederle, Jiruš – Průžek, R. Duda, D. Špaček – Pabiška, Měchura, Wiencek. Trenér: Valdemar Jiruš.

4. O. Šedivý (Šlahař, Korím), 6. O. Šedivý (Zbořil, Łyszczarczyk), 8. Komorski (Ogurcov, Klimša), 22. Klimša (D. Bartoš, Ogurcov), 32. Łyszczarczyk (Klimša, Zbořil), 37. Komorski (Łyszczarczyk, Peterek), 45. Peterek (Martynek, Ogurcov)
26. Jiruš (A. Dlouhý, Hampl), 29. Faško-Rudáš (J. Šír, Kunst), 44. Jiruš (Bukač, Pabiška)
Vyloučení: 6:7
Využití: 3:1
Střely na branku: 31:30 (14:9, 10:10, 7:11)
Zblokované střely: 0:5
Vhazování: 28:34
Tresty: navíc Ciura (FM) 5 min - Šír 5 min, Kunst (oba B) 10 OT
Rozhodčí: Koziol, Tvrdoň - Vašíček, Roischel
Diváci: 688

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Jsme určitě rádi, jelikož Benátky své poslední dva zápasy vyhrály, takže určitý respekt k soupeři jsme měli. Navíc je posílila i lajna z Liberce, jak říkám tedy, určité obavy tam byly, to nezastírám. Nám však vyšel výborně vstup do zápasu, kdy jsme brzy vstřelili tři branky a mohli přidat i čtvrtou. Vycházely nám přesilovky, nakonec se tedy zrodil jednoznačný výsledek, za který všem hráčům děkujeme. Z jejich strany to byl stoprocentní a profesionální výkon.

Antonín Nečas (asistent trenéra HC Benátky nad Jizerou): Z naší strany hodně špatný vstup do utkání, kdy jsme po osmi minutách prohrávali o tři branky. Nebylo to však pouze díky naší špatné hře, ale soupeř byl velice aktivní. Hodně dobře bruslil, navíc byl i produktivní v té první třetině. My pak zkoušeli neustále něco dělat. Ve druhé třetině se nám podařilo srovnat krok. Utkání ale hodně ovlivnil vstup do zápasu, kdy na nás Frýdek vletěl. Nohy nám asi zůstaly v autobuse, což by se nemělo stávat. Hodně nás srážely také i vyloučení, které nám braly síly.

Domácí střetnutí s Benátky nad Jizerou se dnes odehrálo v rámci projektu O Kapku lepší hokej. O této charitativní akci jsme více psali na webu ZDE. Ve zkratce jen připomeneme, že akce má pomoci nemocným dětem s poruchou krvetvorby (leukémie), či nádorovým onemocněním, a těm dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně.

Domácí trenéři nemohli do důležitého zápasu počítat s třemi hráči elitní pětky, která nastoupila v minulém duelu v Havířově. V obraně jsme tak postrádali Krenželoka s Matyášem (navíc stále chybí nejproduktivnější bek Teper), v útoku pak Svačinu. Přesto domácí borci vletěli do zápasu a během pěti minut zasadili soupeři tři tvrdé políčky. Jako první se za Králova záda prosadil Ondrej Šedivý, který dostal od Šlahaře puk za hostující obranu a střelou mezi Královy betony otevřel skóre zápasu - 1:0. O minutu později nám Benátečtí nabídli první přesilovou hru, kterou jsme po minutě dokázali zužitkovat. A znovu se střelecky prosadil loňský nejlepší střelec rysů Ondrej Šedivý. Ten si najel před hostující branku z pravého kruhu a gólman Král možná počítal spíše s přihrávkou. Každopádně puk skončil u levé tyče benáteckého celku - 2:0. V čase 7:20 to už bylo rozdílem tří branek. Ogurcov našel volného Filipa Komorskeho, který napoprvé ještě Krále nepřekonal, ale jakmile se černý touš dostal za jeho záda, tak jej polský sniper poposunul za brankovou čáru - 3:0. Rysi byli ve zbývajícím čase první periody stále při chuti. Škoda, že se dále neprosadili Šlahař, či Michálek, který pálil pouze do tyče.

Druhou část zápasu jsme začali šestatřicetivteřinovou přesilovkou 5 na 3, navíc v hostující brance nahradil Krále jeho týmový parťák Žajdlík. Ani jemu jsme pobyt na frýdecko-místeckém ledě moc nezpříjemnili. V čase 21:56 jej totiž v početí převaze překonal pohotovou tečí David Klimša - 4:0. Hokejisté od řeky Jizery své zbraně ale rozhodně složit ještě nechtěli. Ke konci 26. minuty nejprve korigoval pro hosty nepříznivý vývoj zápasu takovou utaženou střelou na zadní tyč Vojtěch Jiruš - 4:1. Vteřinu po uplynutí osmadvacáté minuty zaúřadovali liberečtí mladíci v benáteckých řadách, když brankář Baroš neudržel v náruči puk po střele Šíra a Martin Faško-Rudáš svým důrazem zasunul puk za záda našeho gólmana - 4:2. Odpověď rysů přišla naštěstí brzo. V úvodu 32. minuty nechal hostující obránce Kunst až příliš volného prostoru Alanu Łyszczarczykovi, což se zkrátka nevyplácí. Náš nejproduktivnější hráč ranou ke vzdálenější tyči popáté rozjásal příznivce v domácí hale Polárka - 5:2. Z rysí strany, a hlavně ze strany naší polské letky, to nebylo ve druhé třetině vše. Benátky nám totiž daly další možnost hrát v početní výhodě, což se jim potřetí v tomto střetnutí nevyplatilo. Parádní ranou do levého horního růžku zvyšoval Filip Komorski na 6:2 pro naše barvy. Po uplynutí čtyřicáté minuty došlo na ledě ještě k roztržce mezi domácím Bartkem Ciurou a hostujícím Janem Šírem. Rukavice šly dolů, jenže do chlapské bitky se ještě před jejím vrcholem vklínil jeden z lajnových sudích, za což následně schytal pár slov od hráčů z obou táborů.

Na začátku třetí části zápasu jsme hostům také nabídli možnost zahrát si v početní převaze o dva hráče a Benátky nabídnutou možností nepohrdly. Na přesnou ránu Vladimíra Jiruše byl brankář Baroš krátký - 6:3. V čase 44:28 jsme po byly v obranném pásmu získali puk, Rosťa Martynek jej o mantinel poslal odrazem na rozjetého Jonáše Peterka, který ač jel na Žajdlíka z velkého úhlu, tak dokázal trefit vzdálenější kout jeho branky - 7:3. Tímto stavem skončil nakonec i tento důležitý duel. Patnácté Benátky momentálně ztrácí na náš celek propastných 14 bodů, rysi se výhrou dostali na průběžnou desátou pozici.

* Nejproduktivnější hráč rysů Alan Łyszczarczyk si v dnešním duelu připsal do svých statistik další 3 kanadské body za 1 gól a dvě asistence. Pozadu nezůstali ani další domácí hokejisté. David Klimša zaznamenal rovněž 1+2, Ogurcov má 0+3, Šedivý s Komorskim 2+0 a Zbořil 0+2.
* Rysi nasázeli Benátkám 7 gólů, což je nejvíce vstřelených branek našeho celku v domácím prostředí v letošní sezoně (venku jsme dali osm branek Kadani).
* Benátky jsou našim nejčastějším soupeřem v první lize, dnes šlo již o 28 vzájemný duel, kdy bilance je pro rysy daleko příznivější (14-4-2-8 107:75).
* V domácím prostředí jsme se Středočechy odehráli 14 utkání. I zde máme vzájemnou bilanci hodně lichotivou, a to 14 výher a jen 3 porážky.
* Rysi v Chance lize zaznamenali 4 výhru v řadě, což jde "zatím" o naši nejlepší letošní bilanci.
* Hodně důležité jsou vstupy do zápasů. Rysům se popáté v řadě povedly úvodní třetiny. Tam to teď máme 5 výher a skóre 9:0.

Pomalu se nám chýlí základní část do závěrečného finiše. Měsíc únor totiž rozhodne. Rysům zbývá odehrát deset utkání, ve hře je tak stále třicet bodů. Už ve středu 2. února se představíme na ledě kolínských kozlů, které jsme v letošní sezoně ještě neporazili (2:3 sn, 3:4). V sobotu 5. února se pak znovu přesunume do domácí haly, kde budeme od 17.00 hodin hostit šumperské Draky. Vstupenky na toto střetnutí jsou již v prodeji a vy si je můžete zakoupit na tomto odkaze ZDE.