O Kapku lepší hokej se koná již potřetí
Novinky
Na přelomu ledna a února 2022 se rozjede třetí ročník projektu O Kapku lepší hokej, jenž má jednoduchý cíl: Ve spojení s Nadačním fondem Kapka naděje v co největší míře podpořit nemocné děti s poruchami krvetvorby. Hokejové hnutí se opět obarví do oranžové barvy. Zapojí se týmy Tipsport extraligy, Chance ligy, Univerzitní hokejové ligy i tým národní. A hlavně fanoušci. První ročník přinesl celkový příspěvek přes 300 tisíc korun, druhý více než 870 tisíc! Překoná třetí ročník milionovou hranici?

V pátek 4. února si lidé po celé planetě připomínají Světový den boje proti rakovině. A právě oranžová barva je barvou symbolizující boj proti tomuto zákeřnému protivníkovi. Proto i třetí ročník projektu O Kapku lepší hokej klade důraz na oranžové prvky, které pomáhají šířit povědomí o této chorobě. Ve spojení fanoušků, hráčů, trenérů a všech hokejových činovníků můžeme všichni společně pomoci, aby děti a rodiny, které na tohoto soupeře narazí, měly v nemocnicích příjemnější podmínky, které mohou pomoci ke zlepšení psychického i zdravotního stavu. A to právě prostřednictvím Nadačního fondu Kapka naděje, který spolupracuje s více než 50 nemocnicemi po celé České republice.

Do této charitativní akce se rysi doposud zapojili v každém roce. Hned v tom úvodním proběhla akce při našem domácím střetnutí s Kadaní, které jsme vyhráli vysoko 9:0. V loňské sezoně se frýdecko-místečtí hokejisté zapojili do projektu O Kapku lepší hokej ve venkovním duelu s Kladnem.


HOKEJ BUDE POTŘETÍ O KAPKU LEPŠÍ

Oranžová stužka

Symbolem, který doplňuje logo projektu, je oranžová stužka, neboť právě oranžová barva reprezentuje boj s poruchou krvetvorby. Proto budou mít kapitáni či významní hráči týmů speciálně upravené dresy, všichni hráči nastoupí s logem projektu na přilbách, oranžovými symboly například jako omotávka hokejky, oranžovými tkaničkami apod. Členové realizačních týmů či televizní reportéři budou vybaveni oranžovými stužkami na klopách.


JAK POMŮŽEME?

Forem, jak se do projektu zapojit a přispět na pomoc dětem s poruchami krvetvorby je několik:

1.      Přispět formou DMS (dárcovské SMS)

2.      Přispět platbou přes QR kód ze svého internetového/mobilního bankovnictví

3.      Zakoupit si oranžovou stužku projektu na vybraných stadionech či online

4.      Vydražit jeden z originálních dresů z Tipsport extraligy, Chance ligy nebo národního týmu. Aukce odstartuje v polovině února 2022.

5.      Zakoupit si produkt z edice O Kapku lepší hokej ve Fanshopu českého hokeje

6.      Koupí speciálních hokejových LIVE kartiček (v polovině února 2022)


PROČ POMÁHAT?

Nikdy nevíte, zda právě vy, vaše děti nebo rodina nebudete potřebovat pomoc, kterou všechny nemocnice a oddělení dětské hematologie a onkologie nabízejí. Všem, kteří se do projektu zapojí, moc děkujeme!


TVÁŘE 3. ROČNÍKU PROJEKTU - rodina Klimtových

 

Tomáš Klimt je bývalý profesionální hokejista, jenž odehrál v extralize a první lize v součtu přes 1000 utkání. Má také bronzovou medaili z juniorského MS. Žádný z hokejových zápasů však nebyl tak náročný, jako ten, který mu přichystal život po konci aktivní kariéry. Obě jeho dcery totiž musely podstoupit transplantaci kostní dřeně. Mladší Sárinka v jedenácti letech. Kvůli tomu musela celá rodina projít testy a i u starší dcery Karolínky se nakonec muselo vzhledem k riziku přistoupit k transplantaci kostní dřeně v jejích patnácti letech. Dnes už je rodina Tomáše Klimta zdravá a užívá si společné chvíle. Na život pohlíží odlišným pohledem a je moc vděčná nejen Nadačnímu fondu Kapka naděje, ale i všem lékařům, kteří pomohli jejich dcerám těžké nástrahy života překonat. O zapojení do projektu O Kapku lepší hokej Klimtovi nepřemýšleli ani vteřinu, protože chtěli maximálně pomoci všem lidem, které potká stejný osud. A za to jim patří obrovské poděkování.


ZAPOJENÍ KLUBŮ CHANCE LIGY

Všechny kluby Chance ligy ledního hokeje se do projektu zapojí v termínu 2. – 5. 2. 2022*. V každém utkání budou hokejisté i rozhodčí nastupovat se speciálními přelepkami helem s logem projektu, hráči budou mít oranžové omotávky a další oranžové prvky, trenéři oranžové stužky. Týmy HC Baník Sokolov, HC Frýdek-Místek, HC ZUBR Přerov, LHK Jestřábi Prostějov a SC Marimex Kolín budou mít pro svého stěžejního hráče nachystán speciální dres s oranžovými prvky jako mají týmy v Tipsport extralize. Tyto dresy se následně budou dražit ve prospěch projektu O Kapku lepší hokej. Také pro Chance ligu jsou připraveny speciální puky s logem projektu.

Hokejisté Frýdku-Místku se do letošního projektu O Kapku lepší hokej zapojí ve dvou prvoligových zápasech. Jednak půjde o domácí duel s HC Benátky nad Jizerou, který se hraje již v pondělí 31. ledna v hale Polárka od 18.00 hodin (speciální dres s oranžovým rukávem si navlékne na sebe kapitán rysů Vít Christov), a pak o středeční zápas, který odehrajeme na ledě kolínských kozlů (tam bude mít dres oblečen nejzkušenější náš hráč, Rosťa Martynek).

Tyto dresy pak půjdou do již zmíněné aukce, takže si je můžete zakoupit a potěšit nejen své hokejové srdéčko, ale hlavně ty, kterým "vaše" peníze následně pomůžou. Kromě těchto speciálních dresů půjdou do následné aukce také puky, které byly vyrobeny čistě jen k projektu O Kapku lepší hokej.

"Vždy charitativní akce ve Frýdku-Místku rádi podpoříme a vážíme si toho, že marketingová agentura BPA vytváří příležitosti, jak i my, hokejisté a fanoušci, můžeme pomoci druhým. I když je akce dobrovolná, pro nás je účast v projektu samozřejmostí," sdělil Jakub Mikulík, výkonný manažer HC Frýdek-Místek.

O PROJEKTU

Projekt O Kapku lepší hokej vznikl v roce 2020 ve spolupráci BPA sport marketing a Nadačního fondu Kapka naděje. Od té doby bylo na pomoc dětským pacientům s poruchami krvetvorby v hokejovém hnutí vybráno téměř 1,2 milionu korun.

„O Kapku lepší hokej si za dobu své existence vybudoval pozici jednoho z nejvýznamnějších projektů Kapky naděje, a to nejen svým výtěžkem, ale i energií, se kterou se do pomoci zapojují jednotlivé kluby a fanoušci. Za to patří všem velké a upřímné díky. Třetí ročník O Kapku lepšího hokeje je navíc unikátní zapojením rodiny Klimtových, se kterou nás pojí hezké přátelství,“ dodal Jan Fischer, ředitel NF Kapka naděje.

„Jsme si vědomi, že hokej v současné době trápí mnoho problémů, se kterými se musí vypořádat, ovšem nadále má také obrovské možnosti, jak pomáhat potřebným. Věříme, že když na chvíli zapomeneme na hokejové starosti, a spojíme se pro dobrou věc, dokážeme společně udělat hokej o kapku lepší. Společně s kolegy z Kapky naděje jsme si pro letošní ročník vysnili cíl dosáhnout celkového výtěžku ve výši 1 milionu korun. Bez ohledu na to, zda se nám to podaří, si nesmírně vážíme spolupráce a pomoci napříč hokejovými kluby, národním týmem, TV vysílateli, dalšími médii i subjekty, které jakkoli pomohou v osvětě a snaze generovat prostředky pro boj s poruchami krvetvorby či nádorových onemocnění u dětských pacientů,“ uvádí ředitelka BPA sport marketing Jana Obermajerová.