Nedělní pravé poledne šesté třídě svědčilo
Úderem dvanácté hodiny začalo v neděli utkání mezi HC RT Torax Poruba a HC Frýdek-Místek. První třetinu začal Frýdek-Místek ve svižném tempu a již jedna z prvních kombinací přinesla ovoce.

Obránce Samuel Bača žabkou přihrával Lukáši Kosíkovi a ten následně prostrčil na Bryana Kaszpera, který vstřelil v páté minutě první gól. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Všechny tři frýdecké útoky byly vyrovnané a neustále zkoušely pozornost domácího gólmana. V desáté a dvanácté minutě ho překonal Lukáš Kosík. Poruba se však nedala a bojovala. Před přestávkou první třetiny po ubráněném oslabení se Frýdek nezorientoval ve středním pásmu, kde došlo k chybnému přebrání hráčů a inkasoval. První třetina tak skončila 1:3.

Frýdek měl druhou třetinu opět střelecky aktivnější. Po prvním vhazování se dostal do útočného pásma, na vrcholku kruhů Matěj Grygar na sebe stáhl dva hráče Poruby a přihrál volnému Štěpánovi Školovi, který nekompromisně soupeře potrestal. Za další dvě minuty navyšovali Balvín a Kosík. Frýdek vedl už 1:6.

V polovině zápasu došlo na pravidelné střídání gólmanů Frýdku-Místku. Svou premiéru za šestou třídu měl v bráně o rok mladší Vojtěch Gola. Domácí vycítili svou příležitost a začali frýdeckou bránu ostřelovat. A Poruba i potrestala nedůraz obránců. V 35. a 36. minutě v předbrankovém prostoru ukázala svou bojovnost a vstřelila přibližovací góly. Do kabin se šlo ale lépe hostujícímu Frýdku, protože opět odskočil. V 39. minutě zvyšoval skóre Matěj Balvín, který dostal puk krásnou uličkou do samostatného úniku a navyšoval na 3:7.

Ve třetí třetině Frýdek kompaktní hrou – pět hráčů útočí, pět brání – již nedopustil žádné drama. Obráncům se v útočném pásmu povedly střely z modré, kdy skórovali Samuel Bača a Jan Česlar. Koncert střel a přihrávek předvedla druhá formace (Kaszper, Balvín, Kosík, Bača, Strache), která měla útok za útokem na gólmana Poruby. Její urputnost se bodově vyplatila a přidala další tři góly do soupeřovy brány. Frýdecký stroj se na chvíli zastavil, kdy byl otřesený z faulu, který předvedl porubský hráč David Lacina.

Je potřeba vyzdvihnout výborný výkon obou frýdeckých gólmanů, kteří chytali střely soupeře a podpořili tak výhru 5:13. Tento výsledek se zdá jako jasná a jednoduchá výhra, ale je nutno podotknout, že soupeř hostům nic nenechal zadarmo a bojoval.

HC RT Torax Poruba – HC Frýdek-Místek 5:13 (1:3,2:4,2:6)

Bodovali: Balvín 4+2, Kosík 3+3, Kaszper 2+3, Bača 1+1, Grygar 1+1, Škola 1+0, Česlar 1+0, Víšek 0+1, Strache 0+1, Pachl 0+1.

Gólmani: Kovařík – 16 střel, 1 gól., Gola – 21 střel, 4 góly.

Vyloučení: 4:2, Využití 0:1, V oslabení 0:0

Tresty: Balvín 2 min. – hákování, Kovařík 2 min. zašlapování puku.

Střely na bránu: HC RT Torax Poruba a HC Frýdek Místek 37:50