Venku to opět nevyšlo! Rysi podlehli Motoru.
Přestože byl výsledek v Českých Budějovicích velmi těsný, rysi podobně jako se Slávií prohrávají o gól a domů opět nevezou žádné body. Série venkovních porážek se tak natahuje na číslo 6.
12., středa 9.10.2019, Budvar Arena
3:2
2:1, 1:1, 0:0
HC České Budějovice
Klouček (Strmeň) – Plášil, Pýcha, Suchánek, Vydarený, Pavel, Lytvynov – Holec, Venkrbec, Christov – Z. Doležal, R. Přikryl, Šimánek – Endál, M. Novák, Karabáček – Babka, Prokeš, Beránek – J. Veselý.
L. Daneček (Loubal) – Kudla, Hrachovský, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Haman – Martynek, Novotný, Klimša – Stuchlík, Mikulík, Kvasnica – Kaukič, Eret, Motloch – Przybyla, Geidl, D. Květoň.
8. Z. Doležal (Pýcha), 15. Venkrbec (Vydarený), 24. Christov (Venkrbec)
11. D. Květoň (Novotný, Martynek), 29. Mikulík (Kudla)
Vyloučení: 4:4
Využití: 0:1
Střely na branku: 42:25
Zblokované střely: 9:16
Vhazování: 35:23
Rozhodčí: Čech, Kostourek – Polák, Roupec
Václav Prospal (České Budějovice): Měli jsme výborný nástup do utkání, ale mrzí mě, že pravidelně z toho nejsme schopni vygenerovat více gólů. Dvěma útočnými fauly jsme soupeře vrátili do hry. Potřebujeme odehrát naplno celých šedesát minut. Takhle jsme hráli jen pětačtyřicet a děláme si to zbytečně těžší.
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně. Prvních 10 minut jsme byli jen sparing partnery pro Budějovice. Po dvou naších chybách v obranném pásmu jsme dostali dva góly. 2:1 po první třetině bylo pro nás ještě milosrdné. Potom samozřejmě Budějovice odskočily na 3:1 a my jsme tou přesilovkou stáhli na 3:2. Po přesilovce jsme měli dvě vyložené tutovky, kdy jsme ten zápas mohli dovést třeba do remízového stavu. My jsme to neproměnili, ale myslím si že jsme byli celkově vyrovnaný soupeř. Ten gól už jsme tam nedotlačili a tak si myslím, že výsledek odpovídá.

Hostující hokejisté hráli hned na začátku zápasu přesilovou hru. V té vznikl velký závar před brankou Kloučka, ovšem skóre zůstalo nezměněné. Měnilo se až o pět minut později, a to ve prospěch Motoru. Pýchovu střelu totiž vyrazil Daneček jen vedle sebe, kde byl připravený Zdeněk Doležal, jenž neměl problém se vstřelením branky. Jenže Českým Budějovicím nevydrželo vedení ani tři minuty. David Květoň si najel z druhé vlny na přihrávku Novotného. Endál ho sice dokázal na chvilku rozhodit, ovšem frýdecko-místecký hráč puk za záda Kloučka dostal. Avšak Jihočeši si ještě v první třetině vzali vedení zpět. René Vydarený měl před sebou hodně prostoru, a tak vypálil. Jeho ránu vyrazil brankář hostí jen před sebe, kde se nejrychleji zorientoval Matouš Maxmilián Veknrbec, který z první poslal puk do sítě. Po první části tak šli do kabin spokojenější rozhodně domácí.

Druhá třetina začala velkou šancí Karla Plášila. Ten měl možnost si dojet až před Danečka, ovšem jeho lapačku překonat nedokázal. Přesto se Motor po chvilce radoval. Venkrbcův pas před branku byl zastaven a puk zůstal v brankovišti. Tam se nejrychleji a nejlépe zorientoval Vít Christov, jenž poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Jenže Frýdek-Místek utkání rozhodně nebalil a znovu snížil na rozdíl jednoho gólu. Milan Mikulík dostal přihrávku na pravý kruh a jeho dělová rána zapadla do šibenice k přední tyči. A dokonce mohli hosté srovnat. Dostali se totiž do přečíslení, jenže Przybyla to vzal na sebe a jeho střelu Klouček zastavil. Následně se ještě nepovedla rozehrávka Lytvynovovi, ovšem Przybyla neuspěl ani tentokrát. Budějovice vedly i po druhé periodě o jednu branku.

Třetí část začala znovu velkou šancí Motoru. Jiří Šimánek totiž dorážel střelu od modré, ovšem skvěle zaskočil jeden z hráčů Frýdku-Místku, jenž zabránil inkasované brance. Na druhé straně jsme viděli přečíslení tři na dva, ovšem Novotného střelu zastavil Klouček lapačkou. A kolotoč šancí pokračoval i nadále. Od modré vypálil Karel Plášil, avšak jeho rána se zastavila jen na tyči. Jihočeši o několik minut později trefili i další tyč. Střela Lytvynova byla tečována do spojnice tyčí. Frýdek-Místek ani neměl možnost to zkusit bez brankáře, jelikož Motor držel puk. Navíc přišel faul v podání hostů, který zmařil veškeré naděje body.