Série pokračuje, rysi vyhráli doma i v pátém zápase!
Pět vyhraných domácích zápasů v řadě, to je úctyhodná série, kterou drží Frýdek-Místek. Proti byla i Jihlava, avšak ani ta rysy nedokázala o výhru připravit.
11., pondělí 7.10.2019, Hala Polárka
4:3sn
1:1, 2:1, 0:1 - 0:0
Malík (L. Daneček) – L. Kovář, Haman, Zahradníček, J. Adámek, Kudla, Hrachovský, J. Michálek – Klimša (A), Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Hladonik, Mikulík (C) – Kvasnica, Stuchlík, Eret – Motloch, Kaukič, Przybyla.
HC Dukla Jihlava
Jan Brož (Lundström) – D. Kolář, J. Pohl, Piegl, J. Holý, Staněk, Černohorský, Vála – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Lichanec, Poletín, Čachotský (A) – Harkabus, A. Zeman, Jiránek (A) – Fronk, Davídek, D. Čermák.
15. Hrachovský (Klimša), 25. Kofroň (L. Kovář, Mikulík), 27. Motloch (Przybyla), rozh. náj. Mikulík
15. Anděl (J. Holý), 36. Poletín (Staněk, Černohorský), 60. Pekr (J. Pohl, Čachotský)
Diváci: 1132
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Já si myslím, že do toho utkání jsme vstoupili velmi dobře. První třetina byla jednoznačně v naší režii. Bohužel to zase nebylo podpořeno góly, měli jsme víceméně dvakrát šanci do prázdné branky, takže první třetina 1:1. Druhá třetina taky - do stavu 3:1, kdy jsme odskočili, jsme hráli víceméně bezchybně. Jihlava už potom neměla na co čekat, tak se po nás snažila aktivně jít, což vyústilo tak, že měla do konce třetiny od stavu 3:1 převahu, dala tam gól na 3:2. Třetí třetinu jsme se drželi až do šedesáté minuty. Potom střela od modré při power play, ještě k tomu vyloučení, 6 na 4, o tyčku do brány. V té chvíli to asi zamrzelo, ale pak jsme se vzchopili, měli jsme šance v prodloužení 3 na 3, naštěstí jsme to "ukopali" na nájezdy. Před zápasem by jsme dva body asi brali všichni, ale po tom průběhu je škoda, že nejsou tři. Ale samozřejmě mohl být i jeden, takže nakonec celkem spokojenost.

V pondělí 7. října se v hale Polárce postavili k duelu s domácími rysy hráči HC Dukly Jihlava. Od prvního hvizdu bylo jasné, že se bude jednat o velmi zajímavé a atraktivní utkání. Zápas začal hodně vyrovnaně, ale postupem času první třetiny se rysi dostávali do více a více šancí a Duklu do útočného pásma nechtěli pouštět. Frýdeckomístečtí se blýskli dvěma obrovskými šancemi, avšak v obou dvou Milan Mikulík nakonec nedokázal kotouč dostat do odkryté branky.

V první třetině měl tedy Frýdek-Místek převahu, avšak byla to nakonec Dukla, která udeřila jako první. V 15. minutě nastal zmatek před domácí brankou, puk ukořistil Lukáš Anděl, trochu si popojel od branky díl a zakončil. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Po 21 sekundách už zvedali nad hlavu ruce červenobílí. Ti vyhráli buly, David Klimša naservíroval kotouč pro Ondřeje Hrachovského a ten dělovou ránou div že neroztrhl síť.

V druhé části hry putoval za katr už po pár sekundách na 2+2 minuty Matěj Pekr. Domácím se tak naskytla velká příležitost ujmout se vedení, ovšem přesilovku zkrátil svým faulem David Kofroň. Ten stejný hráč ale po návratu z trestné lavice po pasu od Lukáše Kováře poslal jedový projektil a ten prostřelil Brože podruhé. Dukla si vytvořila šanci po zachycení pasu a jeden z hráčů se uvolnil v samostatný nájezd, ovšem zde výborně zareagoval brankář Nick Malík. A nedlouho poté se radovali domácí do třetice. Závaru před brankou hostí využil Lukáš Motloch s asistencí Dana Przybyly.

Ještě v téže třetině si velkou šanci vytvořil Jiří Fronk, jenže byl zahákován a sudí zkřížil ruce. K nájezdu se postavil Tomáš Čachotský, ovšem mladý Nick v brance opět začaroval a blafák zneškodnil. Ani ne o minutu později však přišla střela Robina Staňka, po které v nepřehledné situaci druhý kotouč do domácí branky dopravil Michal Poletín.

Třetí dějství nebylo z pohledu domácích už tak vydařené, jako předchozí dvě. Dukla se rozbruslila a místy domácí tlačila, využívala jejich chybných pasů a rozehrávek, avšak gól nevstřelila. Domácí vedli až do 60. minuty. V čase 57:52 byl podruhé v zápase vyloučený David Kofroň, Jihlava si vzala time-out a odvolala brankáře. Dvakrát domácí vyhodili těsně vedle branky, bez úspěchu. 49 sekund před koncem ale napřáhl Matěj Perkr, který střelou a gólem zakončil velmi pohlednou kombinaci hostů. Následovalo tedy logicky prodloužení, ve kterém si více šancí vytvořili domácí, kteří taky déle drželi kotouč. Ani to však nepřineslo rozhodnutí.

Potřetí za sezóny musely doma rozhodnout nájezdy, ve kterých začali jako první hosté. A první sérii ovládli. Jenže potom gól nedali postupně Adam zeman, Matěj Perkr ani Lukáš Anděl, k tomu poslední dva jmenovaní ani netrefili branku. Za domácí se trefil ve druhé sérii David Kofroň, ve třetí Kryštof Stuchlík a za hosty v páté sérii ještě srovnal Josef Skořepa, avšak poslední nájezd jednoznačně ovládl kapitán Milan Mikulík a vystřelil domácím bod navíc.