Frýdek-Místek venku opět nebodoval, proti Slavii rozhodla poslední třetina!
Rysi se po dlouhé cestě do Prahy vrací s prázdnou. V zápase, ve kterém byli 2 třetiny lepším týmem, nakonec Slavia překlopila skóre na svou stranu a Frýdek-Místek už venku po čtvrté v řade vychází bodově naprázdno.
10., sobota 5.10.2019,
2:1
0:1, 0:0, 2:0
HC Slavia Praha
Málek (Michajlov) – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Antoš – J. Doležal (A), Vampola (A), Šmerha – Kuťák, Vrdlovec, Šteiner – Jar. Brož, Kohút, Všetečka – Furch, Martínek.
Daneček (Loubal) – Haman, Kudla, Zahradníček, J. Adámek, L. Kovář, Hrachovský, J. Michálek – D. Květoň, Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Hladonik, Mikulík (C) – Kvasnica, Stuchlík, Klimša (A) – Motloch, Kaukič, Przybyla.
42. Kuťák (Vampola, Šmerha), 48. Jar. Brož (Vrdlovec, Vampola)
Rozhodčí: Hucl, Souček – Kreuzer, Polonyi
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Já si myslím, že jsme dneska dvě třetiny lepším týmem, akorát jsme to nevyužili brankově. To znamená: první třetina byla jasně v naší režii, jeden gól byl málo a potom druhá půlka druhé třetiny, tam jsme měli taky spoustu šancí, které jsme nevyužili. Samozřejmě ve třetí třetině se do toho Slavie trochu opřela a z první "gólovky" dala gól. Rozhodla situace 5 na 3, když jsme šli do oslabení a oni toho využili. Pak samozřejmě náš závěr znovu dvě, tři šance, které měly skončit gólem, dostat to aspoň do prodloužení. Bohužel se to nepovedlo. My jsme dneska hráli a Slavia bere 3 body.

Slávisté na domácím ledě ze šesti zápasů pětkrát zvítězili a pokaždé bodovali. Tuto sérii chtěli samozřejmě udržet i v sobotním podvečerním zápase proti Frýdku-Místku. V úvodu utkání se oba týmy spíše oťukávaly, ale brankáři museli být na pozoru. Hostující Daneček čelil nepříjemným střelám od Doležala či Ryzáka, sešívaný Roman Málek zase likvidoval šanci Novotného.

Tempo pak trochu opadlo, čemuž pomohla i nepříliš vydařená přesilová hra sešívaných. Hokejisté Frýdku nepustili domácí k nějaké kloudnější rozehrávce a sami po jejím skončení udeřili – přečíslení 3 na 2 využil přesnou střelou z mezikruží Jan Hladonik – 0:1.

Sešívaní se museli bránit i v následujících minutách. Minutu po vstřeleném gólu měli hosté k dispozici další velkou šanci – Pražany tentokrát zachránila tyč Málkovy branky. Frýdek byl aktivnější i ve zbytku první třetiny a sešívané do žádné střelecké pozice nepustil.

Jak ale svěřenci Miloše Říhy nezakončili úvodní dvacetiminutovku příliš dobře, tak tu druhou mohli začít parádně – Vampola napálil pouze před brankou stojícího Jiřího Doležala, jehož střela z bezprostřední blízkosti ale v brance neskončila. O šest minut později to byl pak naopak slávista s čtrnáctkou na zádech, kterému ve skórování opět zabránil brankář Daneček.

Hokejisté Slavie v prostřední části zápasu přidali, vyjádřit převahu i gólově se jim ale zatím nedařilo. To se ovšem ve třetí třetině změnilo. Neuplynuly ani dvě minuty, Tomáš Šmerha za brankou výborně vybojoval puk proti dvěma obráncům, přistrčil ho Petru Vampolovi, který ho předložil do prostoru mezi kruhy najíždějícímu Filipu Kuťákovi – 1:1.

Následovala dvě vyloučení hostujícího týmu a další šance pro slávisty, jak přidat druhý gól. Slavia zavezla puk do útočného pásma, rozestavěla se podle své přesilovkové šablony a udeřila. Vampola shodil puk na úroveň brankové čáry pro Daniela Vrdlovce, ten si počkal na to, až mu odskočí Jaroslav Brož, jenž tvrdou střelou z mezikruží prostřelil Danečka – 2:1.

Jednu z největších šancí na srovnání měli v 55. minutě Hladonik a dorážející Kovář, ale narazili na výborného Málka. Jakýkoliv soustavnější tlak však nedovolila četná vyloučení na obou stranách – v jednu chvíli byli diváci na krátký okamžik svědky v základní hrací době nepříliš vídané hry 3 na 3.

V následující přesilovce 4 na 3 zahrozil znovu Hladonik a po vyloučení Doležala v 59. minutě dostali hosté k dispozici krátkou dvojnásobnou početní výhodu, kterou navíc s odvolaným brankářem proměnili v převahu 6 proti 3. Sešívaní už ale závěrečný tlak zvládli a po vítězství 2:1 si připisují třetí výhru v řadě!