Frýdek čeká další výjezd do Čech, a to za Slavií
Po úspěšném domácím zápase s Benátkami bude na rysy čekat v Čechách další soupeř, tím bude tým Slavia Praha. Utkání se odehraje v sobotu 5. 10. v 17:00 na zimním stadionu Eden.

Slavia je doma úspěšná

Co se týče domácích zápasů, dokázala Slavia úspěšně ukončit čtyři zápasy z pěti. V posledním utkání jeli sešívaní do Vsetína. Zápas se musel posunout na čtvrtek 3.10., neboť tým uvázl v dlouhé koloně u Brna, tudíž byl zápas odložen.

Ovšem ani venku se Slavia bodíků nevzdává. V sedmé minutě skóre otevřel Filip Kuťák, který v loňském roce oblíkal frýdeckomístecký dres. Ve třinácté minutě domácí vyrovnali, a to bylo z gólové podívané pro první třetinu vše. V prostřední části se vedení ujali domácí a až do zaznění sirény další branka nepadla. Během jedné minuty s rozmezím pár vteřin se hosté dostali do vedení díky dvěma gólům. Ačkoli za minutu už Vsetín stav srovnal. Aby to byly ale nervy, ve 47. minutě se Slavia opět ujala vedení a o devět minut posléze přispěli další brankou, tudíž byl stav 5:3 pro červenobílé. Tři minuty před koncem utkání domácí ještě jednou překonali brankáře hostů, srovnat skóre už nedokázali. A tak Slavia odjela do Čech se třemi body.

Kanadskému bodování kraluje Tomáš Šmerha s osmi body (4+4), rovněž je i nejlepším střelcem.

Poslední utkání Slavia Praha

HC Slavia Praha 5:4 VHK ROBE Vsetín

HC Slavia Praha: Málek – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Antoš – J. Doležal (A), Vampola (A), Šmerha – Kuťák, Vrdlovec, Šteiner – Jar. Brož, Kubík, Všetečka – Furch, Kohút, Martínek.

Rysi budou bojovat o druhou výhru v řadě

Po nepovedeném utkání v Ústí nad Labem si frýdečtí hokejisté spravili chuť v zápase proti Benátkám, které překonali 5:3.

Skóre ve 13. minutě otevřeli hosté, ve 24. minutě přišlo vyrovnání z hokejky Lukáše Kaukiče. V 38. minutě se vedení opět ujali hosté. Na 3:1 se jim podařilo navýšit devět vteřin před zazněním druhé sirény. Poslední dvacetiminutovka jasně patřila domácímu mančaftu. Během 44. minuty zvládli domácí borci skóre vyrovnat. A o dvě minuty ještě přidali branku. Takže už vedli 4:3. V padesáté osmé minutě přišla sladká tečka na závěr v podobě pátého domácího gólu do prázdné svatyně.

Ve Frýdku-Místku se na první příčce v kanadském bodování drží David Květoň s deseti body (4+6). Nejlepším nahrávačem je Rostislav Martynek.

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 5:3 HC Benátky nad Jizerou

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Kudla, Haman, Zahradníček, J. Adámek, L. Kovář, Hrachovský, J. Michálek – D. Květoň, Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Hladonik, Mikulík (C) – Kvasnica, Stuchlík, Klimša (A) – Motloch, Kaukič, Przybyla.

Branky a nahrávky: 24. Kaukič (Przybyla, Motloch), 44. Mikulík (L. Kovář), 44. D. Květoň (Novotný, J. Michálek), 46. Motloch (Kvasnica, Zahradníček), 58. Haman (Klimša, Kaukič) – 13. Rychlovský (Kolmann, Kunst), 38. R. Duda (A. Musil, Buchtela), 40. A. Musil (R. Duda, Kolmann). Rozhodčí: Kopeček, Koziol – Zídek, Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3.